Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-02-23

Przy kład jak to EX-om dobrze. Chciałem coś ciekawszego wrzucic do Vetty: spuszczone z łóżka damskie nózki, w tle przepalona lampka nocna z ostrymi cieniami na ścianie. Efket:

"We found the overall composition of this file's lighting could be improved. Some of the technical aspects that can all limit the usefulness of a file are:

-Flat/dull colors
-Direct on-camera flash and/or flash fall-off (bright subject, dark background)
-Harsh lighting with blown-out highlights that lack details and/or distracting shadows
- Distracting lens flares
-Incorrect white balance
[...]"

...itd. ze wskazaniem na poradnik jak poprawnie ustawic ekspozycje Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - ajt - 2010-02-23

(2010-02-23, 23:06:10)fotek napisał(a): ...itd. ze wskazaniem na poradnik jak poprawnie ustawic ekspozycje Icon_cheesygrin

O właśnie, to odsyłanie do poradnika jest najbardziej wkurzające Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - klimo - 2010-02-25

Witam!

Ja mam jedno pytanie. Czy, nienazywanie obiektów i warstw w pracy wektorowej, może być powodem odrzutów na istock'u ??


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2010-03-01

Po raz kolejny inspektorzy w IS udowodnili mi, że bycie inspektorem i jednocześnie sprzedawanie zdjec w IS to rozbieżność interesów. Jakiś magik odwalił mi całą paczkę 15 zdjęć znajdując następujący powody;
2 zdjęcia za keywords (1 słowo)
1 zdjęcie pokazane z wycinkiem o co biega z wytłumaczeniem, że odbicie światła na powierzchni jest koloru niebieskiego i to jego zdaniem błąd - nie pomyślał tępak lub co bardziej prawdopodobne pojęcia o tym nie ma, że w tym przypadku był zastosowany filtr efektowy niebieski
no i cała reszta za jego zdaniem źle wypełnione MR -podobno obowiązują nowe zasady (ktoś coś wie na ten temat) jeśli tak to może ktoś wstawiłby poprawnie wypełnione MR po nowemu.
Ja poprostu już nie mam siły. Nie muszę chyba dodawać że w pozostałych agencjach wszystkie zdjecia odwalone w IS zostały przyjęte.
Kur... mam dośc tych ludzi nawet mi się nie chce juz robić resubmit.

Dla ciekawych zdjęcie które ich zdaniem jest złe, bo ma niebieski odbicie świateł:
http://pl.fotolia.com/id/20821000


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mysterious - 2010-03-01

U mnie 90% odrzutów wszystkich zdjęć na iStockphoto to nieodpowiednie keywords... Nie wymyślam jakichś bajek i nie piszę do zdjęcia psa, że to jest kot... inspektorzy po prostu przeginają i zniechęcają do uploadu... ;/


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-03-01

Nie wiem czy nowi mają lepiej, ale u mnie chyba jeszcze ani razu nie było odrzutu za same keywordy.
Tzn były złe wg inspektora, ale wtedy akceptował fote i usuwał zbędne. Nawet do 4 w jednym zdjęciu.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mysterious - 2010-03-01

U mnie niestety jak nawet dwa słowa komuś nie pasowały to całe zdjęcie odrzucali... a mi się nie chciało już nigdy wgrywać drugi raz ;D


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2010-03-02

(2010-03-01, 19:19:24)pershing napisał(a): no i cała reszta za jego zdaniem źle wypełnione MR -podobno obowiązują nowe zasady (ktoś coś wie na ten temat) jeśli tak to może ktoś wstawiłby poprawnie wypełnione MR po nowemu.

Gdzieś to było opisane na forum. Wszystkie MRy podpisane po 08.2009 muszą zawierać opis sesji i dokładną datę sesji (nie może to być przedział dat).


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - plachy - 2010-03-03

Cytat:Nie muszę chyba dodawać że w pozostałych agencjach wszystkie zdjecia odwalone w IS zostały przyjęte.

U mnie nowy tydzień oczekiwania na akcept przyniósł nowe wnioski: bywają takie sytuacje lub tacy inspektorzy, którzy wycinają niepotrzebne [nadal twierdzę, że ich zdaniem] keywordy, ale zdjęcie przechodzi. Znacznie większe spustoszenie w mojej psychice sprawia to, że na iStockphoto praktycznie wszystko, co wysyłam, przechodzi, natomiast nie przechodzi na innych stockach. Wrzuciłem ostrożnie 2 paczki po... 2 zdjęcia. Fotolia odrzuciła 2/4, Dreamstime 4/4, Shutterstock 2/4, a iStockphoto 0/4!!! Dziwne...

Zupełnie inna sprawą jest to, że sprzedaż tak u mnie masakrycznie stanęła w lutym, że właściwie jej nie ma. Na iStockphoto , w 2 całe miesiące po przyjęciu i z 19 plikami nadal mam 0 DL. Na Shutterstock w lutym miałem 2 dl'e + 1 O-D dl = 2,38$. Takie kwoty zadecydowały o tym niewielkim offtop'ie pod koniec posta Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - ambrozinio - 2010-03-03

Mi się zaczęli strasznie czepiać za keywordy.Np. gaśnica i odrzucili za słowo "fire" (niby nie ma ognia ale słowo wydaje mi się jak najbardziej pasujące do tematu) i muffinki za słowo "candy"