Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-02-22

Może chodzi o design telefonu... Nokia E51?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2010-02-22

(2010-02-22, 22:54:23)blas napisał(a): Ok, kto mi powie co to za kontent?

Widać od razu, że lapek to Lenovo SL500 z Win7 Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-02-22

(2010-02-22, 23:00:49)fotek napisał(a): Może chodzi o design telefonu... Nokia E51?

Bardzo możliwe, szkoda że nie piszą wprost.
Pytanie gdzie jest granica rozpoznawalności przedmiotów.
Może być tak że inspektor nie wie, czy te fikuśne guziki na touchpadzie są opatentowane/zastrzezone więc odwala.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - plachy - 2010-02-23

Cytat:A w przypadku ziaren kawy pewnie użyłeś słowa 'cafe' czyli po polsku kawiarnia.

Ok, jak wcześniej z pomidorami, tak i tutaj napisali co odrzucić z keywordów, a co zostawić. No i tak zrobiłem. Ale chodzi o to, dlaczego np. w zdjęciu:
http://www.istockphoto.com/stock-photo-6274295-coffee-bean-background.php
mamy w słowach kluczowych i Cafe, i Cappuccino, które też mi notabene odrzucili, i Latté... i tak wymieniac bez końca! A to sprawia, że o tyle szans na jakąkolwiek sprzedaż [pomijając aspekty techniczne i artystyczne] maleje.

Żeby nie zaglądać do zdjęć innych to podam przykład z mojej galeryjki:
dwa podobne zdjęcia papryki - izolowane, także różnica właściwie niewielka między nimi - i na jednym przechodzą mi słowa kluczowe pokroju: china, chicken [do dzisiaj nie wiem, skąd mi się kurczak wziął w keywordach do tego zdjęcia??], a do drugiego nie pasują?? I tak jak wcześniej pisałem: podtrzymuję tezę, że jestem na początku drogi, że dużo się nauczyć muszę, że powinienem przyjąć to, co napisałeś o 'cafe' jako naukę i wynieść coś z tego, ale jest masę przykładów, dla których lepiej jest wrzucać keywordy szeroko połączone z tematem zdjęcia, a później ewentualnie - w razie konieczności - zmieniać lub wyrzucać je...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - hadrian - 2010-02-23

bo inspektor to tez czlowiek... czasem po 10h klikania mu sie pomyli... jak sam widzisz czasem i na twoja korzyść...

a potem szukasz pizzy a masz 20 stron pomidorów, cebuli, papryki, maki, jaj - bo to szeroko związane z tematem...

widzę już jak ludzie siedzą i poświęcają miesiące na analizę slow kluczowych aby je zmienić lub wyrzucać....


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-02-23

(2010-02-22, 20:08:31)Tomek De napisał(a): nic z tych rzeczy,
byłem EX, jestem (no i byłem Icon_wink) "zwykłym" i zupełnie nie potwierdzam Twojej opinii - jedyny wyjątek to keywords - tutaj EX mają lepiej i nic pozatym

Dodam może, że na raptem 20 zdjęć miałem już kilka, które zostały zaakceptowane z uwagą, że były złe keywordy (1 lub 2) i inspektor je usunął.
Więc tutaj plus Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - plachy - 2010-02-23

Cytat:bo inspektor to tez czlowiek... czasem po 10h klikania mu sie pomyli... jak sam widzisz czasem i na twoja korzyść...

Heh, sorki, ale nie. Albo wydaje mi się, że nie. Icon_wink
Dla mnie to jest zabawa i mogę po 10 h swojej pracy, po godzinach, pomylić się i wrzucić do papryki 'kurczaka'. Ryzykuję tym, że albo będę musiał poprawić opis, albo niechcący się komuś przy okazji spodoba i kupi.
A dla ów inspektora to jednak praca, nie zabawa... wiem co mówię - za pomyłki w pracy się płaci, czasami żywymi $$$ Icon_wink
No i aspekt filozoficzny: czy starając się opisywać zdjęcia maksymalnie oszczędnie [czyt. poprawnie] zmienię świat [stocków]?? Czy tylko zmniejszę swoje szanse na 'fuksa'?? Icon_wink
PS
Wbrew pozorom ten post to nie jest ani polemika, ani złośliwość, ani żarcik, ale poważne pytanie w temacie: odrzucili mi sporo zdjęć na iStockphoto ze względu - właśnie - na słowa kluczowe. Piszą o jakie chodzi, także problemów z poprawieniem nie ma, ale ponowna akceptacja to kolejne +7dni i niesmak, że robi się akceptowalne technicznie i artystycznie zdjęcie, a się nie umie ich opisać bez błędów.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-02-23

(2010-02-23, 16:01:45)plachy napisał(a): Piszą o jakie chodzi, także problemów z poprawieniem nie ma, ale ponowna akceptacja to kolejne +7dni i niesmak, że robi się akceptowalne technicznie i artystycznie zdjęcie, a się nie umie ich opisać bez błędów.

Odpowiedz sobie sam, czy Twój czas, ponowne oczekiwanie na akceptacje wart jest tych kilkudziesieciu centów z fuksa co jakis czas.
Dla mnie nie jest wart.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - hadrian - 2010-02-23

tak masz racje, za pomyłki sie placi ale czasem na nich zyskuje - właśnie tak to działa czasem coś przeocza a czasem się czepna bez postawy większej... ty celowo dodając slowa szeroko związane z tematem na pewno stracisz bo beda ci kosili foty - oczywiście czasem coś przejdzie ale imho nie warto

pamiętaj ze to nie tylko 7 dni ale i o to 1 foto w folio mniej. Co innego na Shutterstock czy innym bez-limitowym.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-02-23

Faktcznie słowo "gnioty" może być zbyt mocne Smile

Ale taki dziś widok powitał mnie przd chwilą na IS:
[Obrazek: gnioty.jpg]
uważam, że większość tych fotek została by odrzucona nieEXom, z powodu złego tła, złej izolacji, nudnego widoku, złej kompozycji, złego wb, złego oświetlenia, itpSmile
Ja przynajmniej bym je odrzuciła.
A jeżeli byłyby to moje zdjęcia to nawet nie próbowałabym ich wrzucać na IS Icon_wink

To tak apropo nierówności traktowania EX i nieEX Smile