Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-02-22

vito, gnioty puszcza EXom, upierdliwy jest dla "zwykłych"

Mnie już przestały aż tak wkurzać odrzuty IS. Oczywiście odrzucają dużo więcej niż pozostałe stocki... ale gdy tak szczerze przemyśle to w większości przypadków mogą mieć racje.
Raz mnie wkurzyło jak odrzucili za złą izolacje, pomimo że była idealna - ale przyjęli po resubmit.

Patrząc na to od strony kupującego.
Jak potrzebuje jakiś zdjęć, to najprzyjemniej szuka się na IS, bo są ładne i dobre fotkiSmile
A na poszostałych trzeba się przebijać przez średnie i gnioty, aż znajdzie się to upragnione cudoIcon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2010-02-22

(2010-02-22, 10:36:47)Emielcia napisał(a): vito, gnioty puszcza EXom, upierdliwy jest dla "zwykłych"
trochę chyba się zagalopowałaś


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - plachy - 2010-02-22

Hmmm wg. mnie zdjęcia są przydzielane losowo do oceniaczy, u niektórych losowo przechodzą lub nie. Nie ma absolutnie żadnej reguły! Mnie rozbawiła moja zimowa paczka, gdzie na Fotolia z 15 szt. jednej serii przeszła... jedna sztuka. No i czekałem na iStockphoto , choć byłem pewien, że ani jedna nie przejdzie... przeszło 7, czyli [prawie] połowa. Wniosek: Fotolia bardziej wymagająca od iStockphoto ??

Teraz walczę z moim bestsellerem, który mi notorycznie odrzucają na iStockphoto . Ostatnio wysłali mi załącznik z miejscem, które im się nie podoba. Miejsce było... overfiltered Smile a powiększone było na 300%, czyli właściwie jeden wielki pixel...

A dodam, że takich zdjęć na iStockphoto jest z 19 szt. i - zawsze staram się być obiektywny, skromny i nie wadzić nikomu - ale moje przebija/przebije resztę Icon_wink I w momencie, gdzie wpisując dane hasło wyskakuje 10000 wyników - tutaj mamy niecałe 20 wyników.... bądź tu mądry??

Jeszcze jedno mi się przypomniało: często powodem odrzutów było keywordowanie - wysyłałem zdjęcie ziarenek kawy, a oni odrzucali słowo kluczowe kawa, wysyłałem małe pomidorki, odrzucali: zdrowa żywność, pasta i pizza Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - vito157 - 2010-02-22

(2010-02-22, 16:05:14)plachy napisał(a): Jeszcze jedno mi się przypomniało: często powodem odrzutów było keywordowanie - wysyłałem zdjęcie ziarenek kawy, a oni odrzucali słowo kluczowe kawa, wysyłałem małe pomidorki, odrzucali: zdrowa żywność, pasta i pizza Smile
Widocznie wiedza, ze pedzone pomidory niewiele maja wspolnego ze zdrowa zywnoscia... Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2010-02-22

(2010-02-22, 16:05:14)plachy napisał(a): Jeszcze jedno mi się przypomniało: często powodem odrzutów było keywordowanie - wysyłałem zdjęcie ziarenek kawy, a oni odrzucali słowo kluczowe kawa, wysyłałem małe pomidorki, odrzucali: zdrowa żywność, pasta i pizza Smile

Na iStockphoto w opisie zdjęć powinno być tylko to, co znajduje się na zdjęciu. A więc odrzuty były jak najbardziej słuszne.
Jeśli na zdjęciu są tylko pomidory, to słowa pasta i pizza nie pasują do tego zdjęcia mimo, że pomidory mogą być składnikiem sosu lub pizzy.
A w przypadku ziaren kawy pewnie użyłeś słowa 'cafe' czyli po polsku kawiarnia.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-02-22

(2010-02-22, 13:28:39)kivoart napisał(a): trochę chyba się zagalopowałaś
Trudno jest mi coś odpisać, ponieważ nie wiem jak mam rozumieć to co napisałeś. Jeżeli rozwiniesz swoją myśl, to będzie mi łatwiej odpowiedzieć.

Aczkolwiek rozumiem, że możesz być negatywnie do mnie nastawiony po tym jak napisałam coś niekoniecznie zgodne z Twoim zdaniem w wątku o oświetleniu jedzeniaSmile
Niemniej jednak postaram się nie oceniać Ciebie poprzez pryzmat tamtej sytuacjiSmile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kaczor58 - 2010-02-22

(2010-02-22, 10:36:47)Emielcia napisał(a): Raz mnie wkurzyło jak odrzucili za złą izolacje, pomimo że była idealna - ale przyjęli po resubmit.

Mam akceptowalność (nie będąc EX-em) 65%,
przy odrzutach, w 90% przypadków zdarza się, że poprawiam fotki do których są uwagi i przy ponownym wysłaniu już przechodzą. Zdarza się że powtórnie też coś przeszkadza inspektorom, cierpliwie poprawiam i znów resubmit.
Fotkę Figi poprawiałem 3 razy i za czwartym przyjęli.
Nie ma się co na nich obrażać, choć czasem mam też wrażenie, że na siłę muszą mi coś utrącić, ale jest na to recepta - jw.
Pod spodem rzeczona figa:
[Obrazek: istockphoto_11642248-nutritional-and-del...sh-fig.jpg]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Tomek De - 2010-02-22

(2010-02-22, 10:36:47)Emielcia napisał(a): vito, gnioty puszcza EXom, upierdliwy jest dla "zwykłych"

nic z tych rzeczy,
byłem EX, jestem (no i byłem Icon_wink) "zwykłym" i zupełnie nie potwierdzam Twojej opinii - jedyny wyjątek to keywords - tutaj EX mają lepiej i nic pozatym
pod kątem jakości taka sama skala
widać natomiast doskonale jak w okolicach 2003 r były poluzowane cugle - ale to normalne - jak wszędzie na początku - ostatnio kupiłem takie zdjęcie i byłem mocno zdziwiony ilością artefaktów - dziś coś takiego nie przeszłoby na tym stocku


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-02-22

(2010-02-22, 19:29:17)Emielcia napisał(a): Trudno jest mi coś odpisać, ponieważ nie wiem jak mam rozumieć to co napisałeś.

Zabrzmiało troche tak, jakby EX-owie same gnioty wrzucali, a nie jestem do Ciebie uprzedzony Icon_cheesygrin
No ale rozumiem, ze jestes poirytowana działalnoscia insepktorów, stad to stwierdzenie o gniotach Smile

Juz to gdzies pisałem - ewidentną róznicą miedzy EX a non-ex jest brak opdrzucania za słowa kluczowe - EX-om te słowa poprawiaja a zdjecia są przyjmowane.
Jestem EX-em od 14 miesiecy... akceptowalnosc wzrosła mi z chyb 67 do 71%. Nadal czepiają się tła, nieokreslonych znaków na guzikach, które wydaje im sie ze sa znakami towarowymi. Wczoraj mi jedną fote odwalili za niby duplikat.
Generalnie to stwierdzam, że wiele zależy od konkretnego inspektora... jakies 3-4 tygodnie temu z serii kilku zdjec najpierw przyjeto dwa, za kkilka godzin kolejne 3 odrzucono za przebarwienia na tle. Wyraźnie ktoś inny oceniał te 3 foty.

Pytanie jeszcze co uznajemy za gniot - gniot z artystycznego punktu widzenia moze miec wartosc komercyjną i odwrotnie - dzieło, które na plgniotto dostałoby same peany zachwutu moze sie zupełnie nie sprzedawać. Sam sie czasami dziwie, jakie "gnioty" klienci kupują, wiec może jednak w tych kategoriach zdjec stockowych oceniac nie nalezy.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-02-22

Wyżej pisałem o tym zdjęciu odwalonym za znaczek bluetooth (tylko to. Ok, wymazałem i resubmit). Teraz mam "No Resubmit"...
Znowu odwalili to zdjęcie tym razem powód jest bliżej (nie)sprecyzowany:
"++ We apologize for not indicating this during first inspection.
This file includes content that may be subject to copyright or trademark protection. Certain use of this file creates risk of copyright/trademark infringement and we regret that it cannot be accepted, unless this content is removed from the file."

Ok, kto mi powie co to za kontent?
Może wymażę wszystkie litery i znaki i wtedy przejdzie, jako...black abstract...

[Obrazek: istockphoto_12071445-mobile-phone-and-la...yboard.jpg]