Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-02-19

A mnie odrzucili oto foto
[Obrazek: stock-photo-mobile-phone-clean-on-laptop...590211.jpg]
Za logo Bluetooth(czyt. "blutacz", jak to mawiał sprzedawca laptopa).
Być może słusznie, ale dlaczego w takim razie w słowniku tagów w iStockphoto jest...Bluetooth ??

Na zapas wymazałem także logo słownika...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - alga38 - 2010-02-19

Ostatnim wrzutem wrzucilam 20, przyjęli 3. Ręce opadają Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2010-02-19

Mi się kiedyś zdarzyło takie coś, zdjęcie jest takie :
[Obrazek: istockphoto_9613432-sausages-on-barbecue.jpg]

A powód odrzucenia:
We regret to inform you that we cannot accept your submission, entitled
Sausages on barbecue (
http://www1.istockphoto.com/file_thumbview_approve/9613432/2/istockphoto_9613432-sausages-on-barbecue.jpg) for addition to the
iStockphoto library for the following reasons:

The following keywords used for this file do not appear to be fully relevant
to the subject.

{[ Kielbasa]}


I jestem ciekaw co niby jest na tym zdjęciu ? Smile

Na zdjęciu były jednak także artefakty, więc nie próbowałem nawet pisać do supportu, że to właśnie jest kiełbasa.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - ambrozinio - 2010-02-19

A to kiełbasa Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Tomek De - 2010-02-19

(2010-02-19, 10:43:16)blas napisał(a): Za logo Bluetooth

bo dobrą praktyką (szczególnie na IS ze względu na długi czas rozpatrywania) jest usuwanie wszystkiego co potencjalnie może spowodować odrzut, tak na wszelki wypadek; mnie jakiś czas temu odrzucili podobne zdjęcie za znak USB


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - vito157 - 2010-02-21

Mnie odrzucili zdjecie za znal firmowy. Problem w tym, ze owe sluchawki w ogole nie maja znaku firmowego. To bylo jakies 'bezfirmowe' badziewie. A to, co uznali za znak firmowy, to otwory, zeby przez sluchawki mozna bylo slyszec takze i otoczenie.
[Obrazek: istockphoto_12038114-girl-with-headphones.jpg)]
A w ogole to coraz mniej chetnie wysylam cokolwiek na iS. Rachwal napisal, ze iS jest stockiem bardzo wymagajacym. Nieprawda: on jest bardzo upierdliwym stockiem.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-02-21

vito157, IS jest "upierdliwy" i wymagający, dlatego stymuluje do uważności i rozwoju Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - gbh007 - 2010-02-21

Często ta upierdliwość zależy od konkretnego reviewera - jak się trafi na killera to nic nie pomoże. Niektórzy są zbyt nadgorliwi.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blas - 2010-02-21

(2010-02-19, 21:03:37)Tomek De napisał(a): bo dobrą praktyką (szczególnie na IS ze względu na długi czas rozpatrywania) jest usuwanie wszystkiego co potencjalnie może spowodować odrzut, tak na wszelki wypadek; mnie jakiś czas temu odrzucili podobne zdjęcie za znak USB

Z USB w ogóle jest jakaś przesada. Przecież mają dużo zdjęć i wektorów których jedynym i głównym tematem jest symbol....USB.
Wystarczy wyszukać po słowie...USB.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - vito157 - 2010-02-22

(2010-02-21, 14:01:11)Emielcia napisał(a): vito157, IS jest "upierdliwy" i wymagający, dlatego stymuluje do uważności i rozwoju Smile
Emelcia... 'upierdliwy' a 'wymagajacy' to jakby dwa rozne pojecia. A mowiac serio: gdyby IS mierzyl wszystkich jena miarka - to rozumiem. Ale jednym puszcza gnioty, drugim odrzuca za byle co. Wystarczy poczytac ten watek...