Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2010-01-10

nie jesteś w tym jedyny, przykre... Mi kilka razy odrzucili, m.in. najpierw za brak MR, potem zmienili zdanie i uznali, że jakość jednak leży... mało zdecydowani...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Emielcia - 2010-01-16

Kiedyś nie miałam problemów z akceptowaniem zdjec na IS.
Teraz jakaś masakraIcon_wink Odwalają mi prawie wszystkie, za byle coIcon_wink
Bardzo im się zaostrzyły kryteria, ale pewnie dlatego że mają już dużo wszystkiego i mogą pozwolić sobie na przyjmowanie tylko naprawdę wypasionych prac.
Mogę się albo wkurzać, albo potraktować jako motywacje do rozwoju, zarówno technicznego jak i koncepcyjnego Smile
Chyba to drugie wyjdzie mi bardziej na zdrowie Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - canion - 2010-01-16

mozesz spokojnie przyjąć że jako No EX bedziesz miała odrzuty w okolicach 50% niezaleznie od jakości tech i koncepcyjnej


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2010-02-01

Jest wcześnie rano, powinnam jeszcze spać... Sprawdziłam z jednym otwartym okiem sytuacje na stockach, coby milej zacząć luty... ja chyba jeszcze śnię Icon_surprised
[Obrazek: ist2_11799862-man-on-boat.jpg]
e-mail:
"We regret to inform you that we cannot accept your submission, entitled man on boat (...) for addition to the iStockphoto library for the following reasons:
After serious consideration, we would require model release(s) for accepting this submission into the iStockphoto collection. In the context of this image, we feel that the people are recognizable."

Przecież to sam prezydent USA relaksuje się na mazurskiej łódeczce! Nie wytrzymam... Icon_neutral


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - blueminiu - 2010-02-01

Teraz się nie dziwie że nie mogę przejść pierwszej akceptacji u nich Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - tomos - 2010-02-01

Mialem ostatnio podobna sytuacje. Wrzucalem zdjecie z sylwetka goscia w kapeluszu w dodatku od tylu i tez "After serious consideration" odrzucili.. a rozpoznawalnej twarzy to sie tam mozna bylo z lupa doszukiwac..


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2010-02-01

(2010-01-16, 21:54:15)canion napisał(a): mozesz spokojnie przyjąć że jako No EX bedziesz miała odrzuty w okolicach 50% niezaleznie od jakości tech i koncepcyjnej

Potwierdzam. U EX-ów przechodzą czasem takie gnioty, że głowa boli, u NIE-EX-ów niestety nie ma zmiłuj się i takie paranoje jak u Ariene są normą.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2010-02-01

EX-om tez odrzucaja... ostatnio odrzucono mi dwa zdjecia za blizej nieokreslone odobniki guzikow na bluzce, ze niby to moze byc znak firmowy. Mialem tez odrzut za zupelnie nieczytelne logo na klawiaturze laptopa.
Na poczatku roku odrzucono za "niekonsekwencje kolorystyczna" na bialej scianie, ktorej nijak nie moglem sie dopatrzec.
Ale generalnie ostatnie serie mam 100% przyjec


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2010-02-01

(2010-02-01, 10:08:31)Ariene napisał(a): "We regret to inform you that we cannot accept your submission, entitled man on boat (...) for addition to the iStockphoto library for the following reasons:
After serious consideration, we would require model release(s) for accepting this submission into the iStockphoto collection. In the context of this image, we feel that the people are recognizable."

Przecież to sam prezydent USA relaksuje się na mazurskiej łódeczce! Nie wytrzymam... Icon_neutral

Jeśli "pomęczysz" to zdjęcie na poziomach, to zobaczysz, że można zobaczyć szczegóły tego kogoś w łódce.
Aby to zdjęcie przeszło bez problemu należy w ulubiuonym programie graficznym (np. PS) zaznaczyć sobie całą postać (lub postać i łódkę ) a później wypełnić to kolorem czarnym. Wtedy nie będą się czepiać.

Tu jest przykład ze sporo większą postacią:
http://www.istockphoto.com/stock-photo-9466479-silhouette-of-couple-on-beach.php
http://www.istockphoto.com/stock-photo-6542038-biker-drinking-mineral-water-against-sunset.php


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Mistic92 - 2010-02-13

Odrzucili mi 5 zdjęć (jak na razie) z pierwszej wrzuty. Jedno mam do reuploadu (za keywords) a drugie za trademark które prosto wymazać więc wyślę znowu.
A 3 mi przyjęli. Jak na razie tylko parę osób przeglądało je. Ale nie wiem jak sprawdzić czy są w wyszukiwarce już.