Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2009-10-16

Kilka tygodni temu odrzucili moje zdjęcie, pisząc że to plagiat. Zdjęcie nie było jakieś koncepcyjne - zwykła ławka w parku:

We regret to inform you that we cannot accept your submission, entitled
Bench on path in park (
http://www.istockphoto.com/file_thumbview_approve/10599796/2/istockphoto_10599796-bench-on-path-in-park.jpg) for addition to the
iStockphoto library for the following reasons:

This image appears to be 'inspired' by another artist's work, and we felt
the overall comparison of the files held too many similarities. iStockphoto aims to
respect the integrity, creativity and copyright of each individual's unique
style. We felt this work may constitute infringement of intellectual property
rights of the original work. If you feel we have misjudged this file, please
contact help@istockphoto.com


[Obrazek: istockphoto_10599796-bench-on-path-in-park.jpg]

Nie wysyłałem do nich żadnego scauta, choć moim zdaniem trudno to nazwać plagiatem.
A tu nagle wczoraj zaakceptowali mi to samo zdjęcie i nawet przeprosili. Tylko ten stok ma taką klasę. Pełen szacunek.
Your file "Bench on path in park" has been accepted into to the iStockphoto
collection.

Thank you for submitting your art to iStockphoto. You can view your file
here:

http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=10599796

Additional Approval Note:
sorry for error in rejecting.



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kaczor58 - 2009-10-16

Mam pytanie "antycypując" ewentualny odrzut po zamieszczeniu fotki na IS
Jak Sądzicie czy przejdzie moja dachowa fotka, bez MR, z grupką ludzi z rozmytymi graficznie twarzami ( nie do odczytania)??:
[Obrazek: stock-photo-roofers-team-working-on-hist...715316.jpg]

???
pozd
w

p.s.
( miała by co robić tu Inspekcja Pracy - nikt nie był przypięty choć uprząż większość alpinistów miała... Smile )


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2009-10-16

Jak nie wyślesz to się chyba nie dowiesz ...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kaczor58 - 2009-10-16

(2009-10-16, 20:59:43)rachwal napisał(a): Jak nie wyślesz to się chyba nie dowiesz ...

Ok
Wyślę i podzielę się wynikiem
w


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2009-10-16

Do usłyszenia za >10 dni Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kaczor58 - 2009-10-23

(2009-10-16, 21:05:33)rachwal napisał(a): Do usłyszenia za >10 dni Icon_wink

Dzień dobry Icon_cool ( albo Dobry wieczór)
Dowiedziałem się! Icon_eek
Przyjęli bez MR:
[Obrazek: istockphoto_10867521-protection-of-histo...uments.jpg]
pozdr
w


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Ariene - 2009-12-02

Czy ktoś mi pomoże to przetłumaczyć sensownie? Ze słownikiem w ręku i nie daję rady sklepać w całość:
"Please don't take it personally.
This isn't necessarily a reflection of your photography or skill, rather a decision by iStockphoto to determine commercial applications for your images as royalty-free stock."

odrzucili mi ilustrację, rozumiem tylko, że mam tego nie brać do siebie i chcą mnie ograniczyć Icon_cheesygrin


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - zbiobi - 2009-12-02

W moim rozumieniu IS w niezwykle subtelny sposób informuje, że odrzucenie przez nich dzieła, nie świadczy o Twoich umiejętnościach lecz o ich determinacji, w kwestii komercyjnych walorów przesyłanych plików.
Uff...Ale to zagmatwane...Icon_rolleyes
Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arturm - 2010-01-06

Chcialem opisac swoja sytuacje odnosnie IS...mianowicie 2x odrzucili mi jedna fote ze wzgledu na znaki zast. ktore w niej wystepowaly.
Chodzi o taka fote:
http://www.stockxpert.com/browse_image/view/54258691 (moze na focie nie widac podpisow kolorow, ale sa ogolnie widoczne)
Napisalem do nich ze usunalem znaki (bo rzeczywiscie byly) i zapytalem dlaczego nadal ja odrzucaja. W odpowiedzi uslyszalem ze chodzi o numery kolorow danych wzornikow. Zdziwilo mnie to wiec wyszukalem troche fot na IS podobnych (ze wzornikami RAL i PANTONE) gdzie ewidentnie widac numery barw i wyslalem im kilka linkow. Zapytalem dlaczego moja fote z takiego powodu odrzucaja skoro jest mnostwo innych juz dostepnych....odpowiedz:
"Dziękujemy za wiadomość i wysyłania tych numerów plików, będę
przesyła je do naszego zespołu wykonywaniu Zgodności w celu sprawdzenia."
Smile
Chyba troche namieszalem innym Smile chyba ze stwierdza ze moja bedzie OKSmile
Co sadzicie o takiej sytuacji?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kobalt - 2010-01-10

wiem, że już ludzie to pisali ale to jest na maxa wk%##ce! puściłem 2 zdjęcia pilarki akumulatorowej, które zostały mi po mojej, którą wystawiałem na allegro i 1 przyjęli, drugie odrzucili za trade mark, po poszukiwaniach faktycznie znalazłem mianowicie widać było litery RS Co. Ltd. (wielkości 40 na 50 pikna tarczy tnącej bo reszta napisu schowana była za osłoną tarczy. No cóż usunąłem w PSie te literki i i tak fotka odpadła tym razem za jakość. Żeby to była pierwsza taka sytuacja nie marnowałbym miejsca ale to jest nagminne. Po co oni w ogóle dają informację za co była odwalona i możliwość jej ponownego przesłania skoro potem i tak ją odwalają za coś innego, to jest chore i marnuje nasz, jako fotografów, czas, który przeznaczam na jej poprawienie. Oczywiście, że ktoś może powiedzieć, że technicznie naprawdę była słaba ale po pierwsze jedna fotka która była robiona w dokładnie takim samym ustawieniu oświetlenia jak i parametrów ekspozycji przeszła (mało tego już się sprzedała) a po drugie chyba od razu przy odrzucie można by było podać również ten drugi "powód"