Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arturm - 2009-07-17

dzieki Rafal...
a wiec wklejam foty...
(* linki usuniete na prosbe autora wpisu *)
ta druga wyslalem w normalnych kolorach jako resubmit wiec moze ta druga przyjma


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - zbiobi - 2009-07-18

(2009-07-17, 19:15:30)arturm napisał(a): dzieki Rafal...
a wiec wklejam foty...
(* linki usuniete na prosbe autora wpisu *)
ta druga wyslalem w normalnych kolorach jako resubmit wiec moze ta druga przyjma

Odnośnie pierwszej fotki, zauważ co się dzieje w cieniu pod ręką-te fale to typowe znamiona przesadnej pracy z suwakami w programie graficznym. A zatem over filtered uzasadniony.
Druga fotka odfiltrowana tak mocno, że skończyło się dużym szumem w cieniach.
Generalnie tego typu fotki, powinny charakteryzować się precyzją, estetyką i czystością, której tutaj brakuje. Nawet jeśli uporasz się z over filtered, mogą odrzucić je za artefacting-warto więc pousuwać pędzlem korekcyjnym w PS, niedoskonałość matki natury na paznokciach i innych fragmentach dłoni.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - arturm - 2009-07-19

dzieki za rade


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Gubcio - 2009-09-07

Wiem że to już było ... i że mielilismy ten temat juz wiele razy ... ale ostatnio szlak mnie trafia jak widzę powody odrzutów zdjęć w 99% są to złe słowa kluczowe .... Człowiek się stara organizuję sesję .. obsługę sesji .. płaci modelom ... ślęczy PS, wrzuca .. a jakiś przysłowiowy "baran" - wywala efekt twojej pracy bo jakeś słowo kluczowe mu się nie podoba .... czasami dochodzi to do absurdu .... mam zdjęcia kobiety .. a jakiś ...... wywala zdjęcia za słowo kluczowe woman ... mam wrażenie że odwalaja te lepsze zdjecia ... nie wiem boją się konkurencji ... ale chyba im powinno zależeć na sprzedaży ... powoli tracę motywację .... tym bardziej że widze podobne zdjęcia i ilość moich słów kluczowych jest o połowe mniejsza .... i napewno dużo bardziej celna ..... jasne mozna przejśc na EX.... ale ma to dwie wady ... po pierwsze ... narazie mam za mało DL ... (no ale mam nadzieje że ciągu najbliższych 2 miesięcy wypracuję ich odpowiednią ilość) a po drugie 50% kasy zarabiam na innych stock'ach ..... zastanawiam się czy jest sens wchodzić w polemikę z inspektorkami ....co wy na to ??


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Sielan - 2009-09-07

(2009-07-16, 22:34:19)arturm napisał(a): Ostatnio w kilku odrzutach powodem bylo:

" We found this file over filtered from its original appearance/quality.

...

Mnie kiedyś przysłali coś takiego, jak przesadziłem z odszumianiem.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - orix - 2009-09-19

Missing shoot description in model relase
Fajnie, co ?
Icon_razz Pierwszy raz odkąd wrzucam fotki na stocka. A portretów juz troche mam.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Sielan - 2009-09-24

Czasem warto zerknąć tutaj i przypomnieć sobie zasady, jikimi rządzi się iStock.
Nie zaszkodzi też zajżeć na forum - niedawno pisali np. o zmianie MR. Coś mnie podkusiło i znalazłem tą informację, a miałem już wypełniony stary druczek.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - viridis - 2009-10-03

A czy kiedyś ktoś z was próbował zgłaszać odrzucone zdięcie z powodu artefaktów w ful size ( np szum) w mniejszym rozmiarze? Wtedy artefakty staja się niewidoczne lub bardzo mało widoczne.
Czy po takim zabiegu przyjmują i czy opłaca się taka operacja?


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - zegarmistrz - 2009-10-03

Próbowałem wielokrotnie, w 90 % przyjmują później poprawione (zmniejszone) zdjecia.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - viridis - 2009-10-03

Dzięki, w takim razie do roboty