Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-18

Nie mogę się powstrzymać. Powód odrzucenia to :This file includes content that may be subject to copyright or trademark protection. Certain use of this file creates risk of infringement and we regret that it cannot be accepted, unless this content is removed from the file.
Kształt klocka nie jest chyba zastrzeżony?? Klocek jak klocek Smile
[Obrazek: istockphoto_8246905-colour-brick.jpg] Co wy na to? A może czegoś nie zrozumiałem??


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - hadrian - 2009-01-18

Moze myśleli ze to Lego a tam jest logo na każdym klocku - zresztą oni dużo myślą


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2009-01-18

Dobrze zrozumiałeś, ja miałem to samo z klockami, robiłem sesję z dzieciakami bawiącymi się klockami. Specjalnie wybrałem do zdjęć noname, "Duplo" i "Lego" odłożyłem no i cały set odrzucili że niby prawa zastrzeżone. Na innych stockach przeszły wszystkie. Nie wiem, być może w USA jak klocki to tylko LEGO sprzedają i innych "chłopcy" z IS nie widzieli.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - klawod - 2009-01-18

Może po prostu napisz do nich maila, że to "bezlogowe" i "bezfirmowe" klocki.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-18

(2009-01-18, 18:15:16)klawod napisał(a): Może po prostu napisz do nich maila, że to "bezlogowe" i "bezfirmowe" klocki.

Tak chyba zrobię, ale nie o to chodzi przecież żeby o tym pisać bo na klockach nie widnieje żadne logo i to każdy widzi. Problem jest w tym, że odrzucają zdjęcie bez podstawy. Kiedyś odrzucili mi czekoladki w ten sam sposób, czekoladki też nie miały żadnego logo i już na pewno kształt tych czekoladek nie jest zastrzeżony w urzędzie patentowym Smile)
Szkoda, że inspektorzy nie podpisują się z imienia i nazwiska tylko piszą pozdrawiamy, zespół istockphoto.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-18

A tu? Przecież każdy widzi, że to sekonic http://www.istockphoto.com/file_closeup/technology/communications-technology/8239064-studio-setup-6-light-meter.php?id=8239064


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - klawod - 2009-01-18

(2009-01-18, 18:44:47)kivoart napisał(a): Szkoda, że inspektorzy nie podpisują się z imienia i nazwiska tylko piszą pozdrawiamy, zespół istockphoto.

Jakby mieli przykazane podpisywanie się to bez wątpienia skrupulatniej wykonywaliby swoją powinność. A tak to stosują najwyraźniej zasadę, że skoro odpowiedzialność jest na cały zespół to w gruncie rzeczy na nikogo i robią na odwal się.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-18

(2009-01-18, 19:38:04)klawod napisał(a): Jakby mieli przykazane podpisywanie się to bez wątpienia skrupulatniej wykonywaliby swoją powinność. A tak to stosują najwyraźniej zasadę, że skoro odpowiedzialność jest na cały zespół to w gruncie rzeczy na nikogo i robią na odwal się.

No właśnie to mam na myśli Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wuja - 2009-01-18

Przecież każdy widzi, że to sekonic

a na moim napisano - Minolta Icon_wink


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-18

No właśnie Smile wycofana już z produkcji to może dlatego przyjęli