Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-10

Smile A mi odrzucili sesje z córką ponieważ nie mogę figurować na zgodzie modela jako fotograf i rodzic/opiekun prawny. Paranoja jakaś czy nie można tam zatrudnić ludzi kompetentnych.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - gbh007 - 2009-01-10

(2009-01-10, 20:29:56)kivoart napisał(a): Smile A mi odrzucili sesje z córką ponieważ nie mogę figurować na zgodzie modela jako fotograf i rodzic/opiekun prawny. Paranoja jakaś czy nie można tam zatrudnić ludzi kompetentnych.

Trzeba było małzonkę wpisać zamiast siebie


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2009-01-10

To bzdura totalna ja bym wysłał do skauta, albo jeszcze lepiej napisał do administracji, żeby temu panu co to sprawdzał już podziękowali za współpracę. Wszystki moje MR z moimi dziećmi mam tak zrobione:
fotograf ja, opiekun -ja, świadek żona.
Do tej pory takie odrzutu nie miałem, a ostanio wrzucałem "piernikową sesję"


kapryśni inspektorzy - tomas24 - 2009-01-16

Od nowego roku postanowiłem stanowczo uderzyć na IS, ale nie dość, że trzeba czekać ponad tydzień na akceptację, to jeszcze powody odrzutów śmieszne, a przy niektórych fotach kompletnie nie zrozumiałe.
Odrzucono mi ostatnio 6 zdjęć: powód: overfiltered, a była w nich tylko lekko poprawiona saturacja i kontrast, cholera wie co mam teraz z nimi zrobić.
Do jednego zdjęcia się przyczepili ale za cholere nie wiem o co im chodzi w powodzie piszą o artefaktach, ale ja nic nie widzę, wrzucam zdjęcie może ktoś z Was wie o co biega. To zdjęcie re-submitowałem juz 3 razy i nadal żle.

[Obrazek: 4cb40583d4c9cd3dm.jpg]


RE: kapryśni inspektorzy - hadrian - 2009-01-16

Sprzedać komuś innemu...


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - majszter - 2009-01-16

Moim zdaniem widać aberacje chromatyczną na dwóch błyszczących fragmentach, które nie są w głębi ostrości. Ale może mi się na wzrok coś rzuciło Smile


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - max - 2009-01-16

"Overfiltered" jest zawsze wtedy, kiedy nie bardzo jest sie do czego przyczepic, a fotka cos inspektorowi nie lezy. Takie wygodne okreslenie znaczace wszystko i nic.
Na zdjeciu artefaktow nie widze (ogladam na profesjonalnym monitorze kalibrowanym sprzetowo).
Jedynie na samej krawedzi salaty sa jakies mikroskopijne kropeczki. Bardzo plytka glebia ostrosci, na prawde ostry jest tylko ten kawalek (chyba pomidora) na srodku.
Na miejscu Mistrza Kuchni nie cierpiacego na brak podobnych motywow, nie przywiazywalbym sie akurat do tej fotki, tylko strzelil/wyslal 10 nastepnych. Icon_mrgreen


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - monster666 - 2009-01-16

Mz GO jednak zbyt mała, a że nie mają takiego tekstu w odrzutach to wklepał overfiltered.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2009-01-16

za mała GO


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2009-01-16

Dokładnie mała GO a na stockach nie kochają takich zdjęć