Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! (/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html)



RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2008-11-12

Pershing,

No zmiana systemu nigdy nie jest tania. Sam kiedyś sprzedałem wszystkie klamoty na N żeby następnego dnia kupić na C ale zmiany nie żałuję. Od tego momentu nie mam odrzutów technicznych a jedynie dlatego, że ujęcia są czasem do siebie podobne.

Powodzenia!!!


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2008-11-12

(2008-11-12, 20:21:09)kivoart napisał(a): 800Ws ? chyba razy 3
Nie, 500 + 300 Smile i to chyba nie na pełnej mocy... ale odchodzimy od tematu


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2008-11-12

Kivoart... rzuciłem okiem na Twoje PF, a także opis wyposażenia... wyglada na to, ze mam tu najbiedniejszy sprzęt Icon_sad


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - pershing - 2008-11-12

Adam nie ma sensu dywagować który system lepszy. Oba mają wady i zalety względem siebie. Poza tym podobno to nie aparat robi zdjecia a człowiek. Mnie narazie nie staje warsztatu i tyle. Z obróbką czasami też kuleję i to wszystko przez to. Mojego D300 wykorzystuję chyba w jakiś 20% a może i mniej. Cały czas się uczę, choć fotografią zajmuję się kupe lat, ale wtedy to były inne czasy Zenit, ciemnia w łazience i BW spinaczami od bielizny na sznurkach lądowały. Ale nigdy tak naprawdę nie traktowałem tego hobby aż tak poważnie. Zmieniło się to kiedy kupiłem lustrzankę cyfrową. Jest to dla mnie nowa era i jakoś cięzko mi się w niej odnaleźć. Ale prubuję i bawię się przy tym a to najważniejsze.
Ale zeszliśmy całkiem z tematu i zaraz nas Rachwał do hydeparku przeniesie.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - kivoart - 2008-11-12

Pewnie, że nie mam sensu. Już kiedyś toczyłem bitwy na ten temat. Nikt mnie nie przekona, że każdy aparat taki sam bo to nieprawda. Kiedyś była klisza każda firmy inna, a teraz jest matryca każdej firmy inna, lepsza lub gorsza.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - fotek - 2008-11-13

(2008-11-12, 16:41:41)rachwal napisał(a): A mam pokazac archiwalne maile ? (co nie znaczy ze "zwyklych" odrzutow za keywordy nie ma).

Rachwal, ten przykład o niczym nie świadczy. Chwaliłem sie już tutaj na forum "nową jakoscia" jakiś czaqs temu, gdy własnie poprawiono mi słowa kluczowe, a zdjecie zostało przyjete. Była to jednak przedwczesna radośc, bo potem ponownie odstrzelono mi zdjecia za keywordsy - byc może wiec, ze zalezy to od inspektora, jego humoru, czy zona go z łóżka wygoniła, czy nie, albo od innego stanu emoecjonalnego. Być może pomylił sie i myslał, ze jestm EX - wtedy jeszce nie byłem.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2008-11-13

Ja nie mowie, ze swiadczy, w koncu napisalem wyraznie, ze to nic nie znaczy. Jednak ostatnio czesciej zdarza sie skaltowi przyjac fote i wywalic kilka keywordow, niz odrzucic za nie wlasnie. Ten przyklad nie byl jednostkowy.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - mrowek - 2008-11-13

myślę że raczej o potencjał foty idzie a nie o pozostałe sprawy. jeśli fajna i pomysłowa fota to pewnie przyjmą, jeśli "pomidor" na białym tle to będą szukać wszystkiego aby uwalić fotkę.


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - gonzo - 2008-11-27

Okazuje się, że czasem warto pisać do scout'a.

Odwalili mi fotę za artefakty. Ale dopisali, że jest fajna, żeby poprawić pasmowanie na niebie i wysłać raz jeszcze. Jako że nie zawsze kuszą się o tak konkretne wskazanie powodu, pomęczyłem się i poprawiłem (nawet na forum założyłem temat z pytaniem jak to naprawić).
Wysłałem jeszcze raz i znów odwalili, tym razem za coś innego. Wkurzyłem się i wysłałem ticketa.
Dziś przyszła odpowiedź:

Comment:
Congratulations, a scout ticket that you have submit has resulted in a rejection being overturned!

Regards,
scout.

Ciekawe tylko, czy mi się choć raz ta fota sprzeda... no ale, jak mawiają górale, to już zupełnie inna para kaloszy ;]


RE: Dlaczego odrzucili moje zdjęcie ? Wszystko o powodach odrzutów w iStockphoto! - rachwal - 2008-11-28

Jasne, ze niekiedy warto pisac do scouta, ale jeszcze lepiej ... byc scoutem Icon_wink

Wtedy :
http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=7898404
- dzis wgrane
- dzis zaakceptowane
- dzis na homepage
- i dzis pierwszy DL

Icon_razz