Stock Board - forum fotografii stockowej
Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Oprogramowanie (https://stock-board.info/forum-oprogramowanie.html)
+--- Dział: Ogólnie o oprogramowaniu (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-oprogramowaniu.html)
+--- Wątek: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) (/watek-skrypt-ulatwiajacy-rozsylanie-zdjec-do-kilku-stokow-wersje-dla-php-oraz-java.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - fotoaloja - 2009-08-29

u mnie nie działają: shutter i 123
shutter od zawsze nie dziala, wyskakuje jakiś błąd FTP już sprawdzałam 100 razy czy nie ma literówek i nie ma, więc nie wiem co jest


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - rachwal - 2009-08-29

Mówisz o tej Javowej wersji? Dawno jej nie tykałem.
W wersji PHPowej wszystkie główne banki zdjęć działają, chodź czasem do Fotolii potrafi coś się źle przesłać ...


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - fotoaloja - 2009-08-29

nie wiem czy to javova wersja, chyba tak, pobrałam plik najnowszy, który zalinkowałeś tutaj
wyskakuje mi FTP error i już a w normalnym FTP uploadzie menadżerem działa mi wsio, dziwne, ale prawda


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - rachwal - 2009-08-29

Ten Javowy od początku chyba był oparty na złej bibliotece do FTP, stąd problemy ... nawet nie wiem czy mam wszystkie źródła, żeby do tego kiedyś wrócić i poprawić. Niemniej jednak polecam ten phpowy jeśli ktoś jest w stanie tego użyć.


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - fotoaloja - 2009-08-29

Cytat: Dawno obiecana poprawka pod SX w załączniku.

Config dla SX (dochodzi zmienna dir z nazwa tego dziwnego katalogu gdzie się zdjęcia ładuje):

Kod PHP:
$ftp[] = array('host'=>'','user'=>'','passwd'=>'','dir'=>'images');

nie umiem sobie z tym poradzic: co mam zrobic, zeby na SX pliki trafiały do folderu images? który z golderów zmienic? czy moze cos z tym zalinkowanym mam porobic?
posłałam rano pliki, wydawało sie ze na SX poszły, jednak nie trafiły do folderu images tylko obok gdzies, a dodam, że zrobiłam tylko jedną rzecz, która mi przyszła na początek do głowy: wrzuciłam ten zapodany tu plik ze skryptem do folderu z tym programikiem do uploadu. może cos nie teges, to mów rachwal co mam poprawic


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - rachwal - 2009-08-29

W pliku config.php w wierszu z konfiguracja SX dopisujesz 'dir'=>'images' tak jak w przykładzie.

Wersja w Javie nie jest rozwijana i nie obsługuje tego folderu z SX - trzeba sobie ręcznie przenieść.

(2009-08-29, 19:44:57)fotoaloja napisał(a): wrzuciłam ten zapodany tu plik ze skryptem do folderu z tym programikiem do uploadu

Tak tego sie nie robi, albo używasz wersji ostatniej w php, albo w javie. Te aplikacje nie są ze sobą powiązane.


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - lukasz_l - 2009-10-20

czy jest jakas mozliwosc kopiowania calych katalogow?
zalezy mi na tym zeby do folderu upload wrzucic katalog np z data (20091019_PHOTOS) i zeby caly katalog z zawartoscia zostal przeniesiony na inne FTPy... da sie to jakos? bylbym wdzieczny za podpowiedz Smile


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - rachwal - 2009-10-20

Jak sobie oskryptujesz to będzie Smile

W głównym while'u (wiersz #20) musisz sprawdzić czy zmienna $file jest katalogiem i jeśli tak to przeczytać taki katalog dokładnie tak samo jak realizuje to właśnie ten while. Pewnie najwygodniej będzie to machnąć rekursywnie jeśli chcesz czytać kilka poziomów w głąb.

http://pl.php.net/manual/pl/function.is-dir.php


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - rachwal - 2010-03-17

Nowa wersja "iSyndica dla ubogich":
- "passive mode" dodany
- SSL support np. dla Veer (szczegóły w pliku config.php)


RE: Skrypt ułatwiający rozsyłanie zdjęć do kilku stoków (wersje dla PHP oraz Java) - fotoaloja - 2012-12-25

hihSmile
nauczyłam się wysyłać pliki tym php-owskim programemSmile
działa!
jestem ze siebiem dumnaIcon_cheesygrin