Stock Board - forum fotografii stockowej
[robootb] Moje zdjęcia do oceny - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [robootb] Moje zdjęcia do oceny (/watek-robootb-moje-zdjecia-do-oceny.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Fotografia szkla - Zolthar - 2008-04-28

Uhm szkło potrzebne do robienia fotek szkła... Logiczne w sumie Icon_razz
Naprawde fajne masz te fotki kielonków szklanek, gdzie ja.. a mam w sumie szybke do antyram i pudło też by sie znalazło Icon_razz No to dzisiaj jade po czarne kartony hehehehehe


RE: Mini studio - robootb - 2008-04-30

a co powiecie o tej fotce ? Cos mi w niej brakuje ;/ ... Czy da sie jakos szybko z tego zrobic miale tlo ? Selective color niestety w tym wypadku nie daje rady bo przy krawedziach pomidorow to wyglada okropnie;/

[Obrazek: 111212121wz5.jpg]


RE: Mini studio - pershing - 2008-04-30

Ja ostatnio obrabiam w CaptureNx, który dostałem przy zakupie Nikona D300 i odkrywam w nim wiele zalet. jest tam bardzo przydatna opcja "control point" i w przypadku tego zdjęcia idealnie białe tło uzyskasz w kilkanaście sekund bez strayty szczegółów w pomidorkach a zwłaszcza ich krawędzi.


RE: Mini studio - robgr85 - 2008-04-30

robootb napisał(a):A co sadzicie o tej fotce?;>

http://www.fotolia.com/id/6755553

Dzieki za opinie Icon_wink

biala pianka wyglada troche jak odbarwiony psi bobek Icon_wink - wybacz nie moglem sie powstrzymac Icon_wink
odnosnie fotek to generalnie widac poprawe.

Cytat:a co powiecie o tej fotce ? Cos mi w niej brakuje ;/ ... Czy da sie jakos szybko z tego zrobic miale tlo ? Selective color niestety w tym wypadku nie daje rady bo przy krawedziach pomidorow to wyglada okropnie;/

selective color to beznadziejna opcja. Jest lepsze rozwiazanie, nie wiecej jak 2-4minuty/fotka (tylko teraz nie pamietam jak te opcje sie nazywaja w ps'ie - i nie odpale bo jestem na linuxie i wysylam spory set fotek)[postaram sie opisac latwa i ladna metode na swoim blogu podczas opisywania technik robienia fotek na bialym tle Icon_mad ]

Pozdr


RE: Mini studio - robootb - 2008-04-30

a co do pomidorow to jak Icon_cheesygrin?


RE: Mini studio - robgr85 - 2008-04-30

moglo byc lepiej...


RE: Mini studio - robootb - 2008-04-30

Jak skonczysz to opisz to mniej wiecej o jaka Ci opcje chodzilo.
Rozumiem ze te "..." oznaczalo ze jest tragicznie no coz ... Moze wkoncu uda mi sie cos dobrego zrobic ....

Pozdrawiam Robootb


RE: Mini studio - robgr85 - 2008-05-01

robootb napisał(a):Jak skonczysz to opisz to mniej wiecej o jaka Ci opcje chodzilo.
Rozumiem ze te "..." oznaczalo ze jest tragicznie no coz ... Moze wkoncu uda mi sie cos dobrego zrobic ....

Pozdrawiam Robootb

poszło na PW.

całą technikę opiszę dokładnie (ilustracje itd) za kilka dni,

Pozdrawiam.


RE: Fotografia szkla - bociek666 - 2008-05-13

Foty szkła - cięzki temat...
Ostatnio próbowałem zrobić szklankę wypełnioną wodą na stole bezcieniowym. Niestety przy f16-18 przepalenie jest straszne. Z kolei wyższe f powoduje winietowanie, plamy, jakieś dziwne kolorystyczne efekty....
Nie wiem czego to jest wina:

- aparatu: eos 350d
- WB: custom ustawiony do 18% szarej kartki
- lamp: 4x75W
- iso: 200

??


RE: Fotografia szkla - robgr85 - 2008-05-14

bociek666 napisał(a):Foty szkła - cięzki temat...
Ostatnio próbowałem zrobić szklankę wypełnioną wodą na stole bezcieniowym. Niestety przy f16-18 przepalenie jest straszne. Z kolei wyższe f powoduje winietowanie, plamy, jakieś dziwne kolorystyczne efekty....
Nie wiem czego to jest wina:

- aparatu: eos 350d
WB: custom ustawiony do 18% szarej kartki
- lamp: 4x75W
- iso: 200

??

/f16 to zdecydowanie zbyt mała przysłona. Większość obiektywów ma najlepsze właściwości optyczne (np mniej aberrruje) przy f/8, jak robisz w studyjnych warunkach to chyba lepiej byłoby ISO 100. Nie ustawiaj custom WB tylko rób zdjęcia w RAW'ach.

plamy - prawdopodobnie puszka do przeczyszczenia (zrób zdjęcie przy /f32 to zobaczysz ile masz syfu na matrycy)

kolory - aberracja (w tanich obiektywach jest dużo bardziej uciążliwa), może też po trochu oświetlenie.

Zobacz na mój blog. Tam masz kilka pomocnych informacji na temat fotografii szkła.

Pozdrawiam