Stock Board - forum fotografii stockowej
Assignments - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: DreamsTime (https://stock-board.info/forum-dreamstime.html)
+--- Wątek: Assignments (/watek-assignments.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Assignments - photomim - 2012-02-03

Co do opisywania na IS to się zgodzę bo nie mają wyobraźni odnośnie wyrazów ale 123 i Shutterstock to paczka 50 sztuk zajmuje łącznie ok 20 minut


RE: Assignments - udra - 2012-02-03

Panowie jak wam idzie sprzedaż na Shutterstock ? w porównaniu z Dreamstime ....


RE: Assignments - KAPA - 2012-02-03

jak to jak?, świetnie idzie, sprzeda się 1000 razy licencję na fotkę/fotki w największym z możliwych rozmiarze, najlepiej w 21megapikselach i zarabia się za to całe 250$ i ma się poczucie byznesmena i cmoka się nad wartością artystyczną swoich fotek...

może zbyt dosadnie i zbyt sarkastycznie, ale tak jest


RE: Assignments - udra - 2012-02-03

Dobre Smile A jakieś konkrety w miesiącu? ile zdjęć, jaka średnia sprzedaż itp?


RE: Assignments - wawritto - 2012-02-04

W styczniu kwotowo zarobek na Shutterstock ponad 10 razy więcej niż DT. A z innych stocków też coś przecież kapie. A tak średnio to przychód z Dreamstime wynosi ok 1/5-1/7 zarobku z SS.


RE: Assignments - edi - 2012-02-04

(2012-02-03, 22:20:16)KAPA napisał(a): sprzeda się 1000 razy licencję na fotkę/fotki w największym z możliwych rozmiarze, najlepiej w 21megapikselach i zarabia się za to całe 250$

to jest najbardziej PESYMISTYCZNY wariant ! srednio za styczen 2012 wyszlo mi cos okolo 0,49$ RPD [wliczajac standardowe DL, OD i EL], wiec za kazde 1000DLi masz 490$, prawie 2x tyle wiec nie sadzisz ze wariant 250$/1000DLi jest skrajny i az wrecz nierealny !

nie ludzmy sie ze na DT, lub innym stocku ktory oferuje subskrypcje jest lepiej, oto 6 kolejnych DLi (wycinek sprzedazy z tego tygodnia)

[Obrazek: 20120204sampledt.jpg]

spojrz za ile poszly maximum, pi****** 35c kazde !! na Shutterstock od bardzo dawna dostaje wiecej za kazdy nawet najmniejszy DL


RE: Assignments - KAPA - 2012-02-04

edi, nie chce mi się przekomarzać, ostatni dl w subskrypcji dał mi na Dreamstime 0,76$, nie da się pominąć faktu, że każda sprzedaż w subskrypcji podnosi wartość fotografii, przybliża ją do wyższego levelu i w efekcie daje jeszcze większy profit. Dreamstime daje Exom 60% prowizji i w tym temacie to zamyka sprawę, można oczywiście cieszyć się, że się licencja na Shutterstock sprzedała trylion razy i zarobiła nawet 5000$, chociaż to jest właśnie nierealny wariant. Jaką prowizje daje Shutterstock?, jaką iS?, jaką inne stocki?, który daje 60%?, myślę, że prowizja na Dreamstime to właściwe proporcje, szkoda, że inne stocki mają fotografa w czarnej D.


RE: Assignments - edi - 2012-02-04

123rf ktory tez niezle ostatnio sobie radzi daje 50% NON-EXom !!! wprawdzie nie wiadomo jak dlugo jeszcze

pamietam ze jeszcze nie tak dawno temu zachwalales bycie EX na IS - skad taka nagla zmiana ?


RE: Assignments - KAPA - 2012-02-04

O!, 123rf to jest dobra informacja, co do IS to można mówić, że deszcz pada jak Ci/mi plują w twarz, ale jak długo można?, mi się miarka przelała. Doszedłem na IS do 1000 fotografii w portfolio, od ponad 1,5 miesiąca nie sprzedali nic, natomiast masowo sprzedawali fotki na PP, do którego wcześniej mnie po prostu przymusili, jak i innych zresztą też. Przestało to mi się podobać.

tak na marginesie, ja nie zachwalam ani nie namawiam, pisuję tylko o swoich odczuciach. Niskie prowizje wkurzały mnie od zawsze.


RE: Assignments - blas - 2012-02-04

(2012-02-04, 12:35:54)KAPA napisał(a): O!, 123rf to jest dobra informacja, co do IS to można mówić, że deszcz pada jak Ci/mi plują w twarz, ale jak długo można?, mi się miarka przelała. Doszedłem na IS do 1000 fotografii w portfolio, od ponad 1,5 miesiąca nie sprzedali nic, natomiast masowo sprzedawali fotki na PP, do którego wcześniej mnie po prostu przymusili, jak i innych zresztą też. Przestało to mi się podobać.

tak na marginesie, ja nie zachwalam ani nie namawiam, pisuję tylko o swoich odczuciach. Niskie prowizje wkurzały mnie od zawsze.

KAPA bez urazy nie o ilość chodzi. Polityka IS faktycznie jest do dupy jesli chodzi o prowizje, ale nawet taka lipna prowizja daje drugie miejsce w $.

Idąc Twoim tokiem rozumowania powinieneś sprzedawać indywidualnie z prowizją 100%, ew. otworzyć galerie i raz na pół roku sprzedać coś za 15 000. Oczywiście dzieło artystyczne 1 sztuka (nie RF).
Będziesz miał wtedy spokój psychiczny, że nikt Cie nie okrada, a i pracy mniej. Zdany będziesz tylko na swoje kaprysy, a nie jakiś inspektorów od siedmiu boleści(albo klientów od 7 boleści którzy nie rozumieją Twoich fot i nie chcą kupować...).