Stock Board - forum fotografii stockowej
Opinie o Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Opinie o Fotolia (/watek-opinie-o-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Opinie o Fotolia - KAPA - 2011-01-03

W rzeczy samej, też nie zauważyłem żadnych "cudów-dziwów". Ale może to miło mieć świadomość, że człek by zawojował świat gdyby nie Oni Icon_wink


RE: Opinie o Fotolia - majszter - 2011-01-03

Ja mam rozwiązanie na te Wasze przestoje występujące przed samym osiągnięciem progu wypłaty. Trzeba zwyczajnie wypłacać takie kwoty, aby cały czas mieć przynajmniej 50$ na koncie na fotolia.
Wtedy nie będziecie mieli żadnych przestoi w sprzedaży Smile A jeśli już wystąpią, to nie będziecie mogli winić stoku, tylko swoje PF.


RE: Opinie o Fotolia - MaxyM - 2011-01-03

Ja nie rozumiem zbytnio selekcji zdjęć przez nich.
Zdjęcia, które przyjmują inne portale, oni odrzucają.

Żeby było śmieszniej.
Powrzucałem kilka zdjęć natury, naturalnie stonowane kolory... Bo jak dodałem trochę to mi napisali, ze przesycone. Wszystkie zdjecia z natural RAW mi odrzucili.
Wzialem te same zdjecia, zrobilem w HDR i wszystkie przyjeli...
Troche to dziwne... Nasycone kolory zle - HDR gdzie wali po oczach zielen itd. - dobre.

P.S.

Przperaszam ale nie moge w pracy uzywac pl czcionek, a konwertowac kazdego slowa w FF mi sie nie chce.


RE: Opinie o Fotolia - ambrozinio - 2011-01-03

Za kilka dolców będę przed wypłatą to dam Wam znać Icon_cheesygrin
Nie no koleżanki , koledzy ... jasna sprawa w moim przypadku (dobijam do 300 zdjęć na Fotolia ) są okresy sprzedaży kilka dni z rzędu a potem cisza i tak jest regularnie a to ,że martwy okres trafia się przed wypłatą to raczej złośliwość rzeczy martwych ot co Icon_cheesygrin ale winny musi być po tej drugiej stronie Icon_razz

MaxyM - każdy bank ma swoje upodobania/kryteria itp. ale tu też jest kwestia na kogo trafisz i jaki ten ktoś może mieć dzień...jak zdjęcia są dobre technicznie i estetycznie to wrzucaj jeszcze raz po jakimś czasie Smile


RE: Opinie o Fotolia - yanuz - 2011-01-03

Fotolia to najbardziej tolerancyjny stock jeśli chodzi o akceptacje zdjęć. Mają swoje widzimisię... ale czasami przyjmują takie gnioty że jak oglądam potem to się czerwienię. Przyznam szczerze że już czyściłem folio, bo tak czasami na szybko coś się wrzuciło...
Ale tak jak pisze ambrozino , trzeba wrzucić jeszcze raz, tylko popatrzeć podciągnąć ( patrz mój; bark background © yanuz #27952158 ) i za trzecim razem wezmą...


RE: Opinie o Fotolia - MaxyM - 2011-01-03

Dziekuje za rady...
Dziwi mnie, ze wyrzucaja tekstury z powodu "Overabundant"...
Szczegolnie, ze przegladalem tla i to co ja zrobilem rozni sie od pozostalych, ma inne zastosowanie dla grafika... No ale coz, ktos wie lepiej. Icon_wink


RE: Opinie o Fotolia - MaxyM - 2011-01-03

BTW
Własnie mi odrzucili paczke zdjec, ktora wystarczyla do zakfalifikowania sie na SS, he he.


RE: Opinie o Fotolia - majszter - 2011-01-03

(2011-01-03, 21:56:06)MaxyM napisał(a): Własnie mi odrzucili paczke zdjec, ktora wystarczyla do zakfalifikowania sie na SS, he he.

Na Fotolia generalnie tekstury i natura, krajobrazy są bardzo często odrzucane - taki urok tego stoka.


RE: Opinie o Fotolia - MaxyM - 2011-01-03

Przeciwienstwo 123RF. Icon_wink


RE: Opinie o Fotolia - ambrozinio - 2011-01-04

Jak pokręcisz się trochę po tych bankach sam zobaczysz jak to działa Smile Kiedy wrzucać a kiedy nie czy wrzucać kilka podobnych kadrów czy lepiej rozłożyć je w czasie Smile
Jeśli trzymać się tematu to mi Fotolia przepuszcza podobne zdjęcia i nie ma z tym problemu jak w przypadku Dreamstime który potrafi odwalić całą pakę zostawiając jedno zdjęcie a czasem cała paka niemal identycznych kadrów przechodzi.