Stock Board - forum fotografii stockowej
Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! (/watek-przyjety-na-shutterstock-pochwal-sie.html)



RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - harley_ - 2013-05-21

(2013-05-21, 12:49:47)alga38 napisał(a): [quote='kreatorex' pid='52326' dateline='1369125135']
Myślę że dobrym zarobkiem ze stoków jest np. średnia Polska pensja Icon_wink,

no nie jest to takie proste, Natomiast średnia Polska pensja w Biedronce jest jak najbardziej realna Smile
Po 4 latach mogę powiedzieć, że:
1-wszy rok pracujesz na 1/4 etatu w magazynie w Biedronce
w 2 -gim - masz 1/2 etatu na kasie
w 3-cim zostajesz kasjerem pelną gębą
w 4-tym czekasz na awans na kierownika kasjerów
a w kolejnych latach, przy dobrych wiatrach, możesz nawet zostać Kierownikiem sklepu o ile sieć "Biedronka" nadal będzie istniala

Mam nadzieję, że to zabrzmialo optymistycznie Smile

To wychodzi na to że ja nawet na pomocnika tego magazyniera magazyniera się nie nadaje Icon_sad


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - robert.napior - 2013-05-21

No tak , wyglada na to ze praca na caly etat jak fotograf stockowy to ciezko zarobiony grosz ale jako amator fotografii wrzucajac roznego rodzaju foty mozna jako np. stolarz , dorobic kilka groszy . I jak pisalem ,jakby wpadlo dodatkowych kilka stowek w roku to usmiech od ucha do ucha a jak nie to dalej mebelki skladac
a jak pisal kolega kilka postow wyzej tysiace zdjec do obrobki jeszcze wiecej do wrzucenia to rzeczywiscie 8h dziennie to nawet malo


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - kreatorex - 2013-05-21

możesz wykorzystać potencjał stolarski i zrobić zdjęcia np. prac montażowych etc..takie niby dziwne lokalizacje wbrew pozorom dobrze się sprzedają...może duża flaszka pozwoli zwerbować nawet modela Smile.
...tysiące zdjęć przestańcie ja miałem dzienny plan 5 ale zwiększyłem do 10..Smile staram się nie przekraczać tej liczby Icon_wink


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - robert.napior - 2013-05-22

od 5 do 10 zdjec na dzien to calkiem rozsadny plan , mialem podobny ale chyba musialbym sie sklonowac Smile , brakuje troche czasu . Ale jak juz ogarne jako tako o co w tym kaman ,doczytam forum do konca ... Icon_wink to moze sie wkoncu uda


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - kreatorex - 2013-05-22

Nie czytaj forum tylko bierz się do roboty zacznij fotografować, załóż sobie plan 4 zdjecia dziennie w pierwszym miesiącu...tylko mi nie mów że nie dasz rady Smile, później zobaczysz jak ci idzie..
Ważne zdjecia muszą być przemyślane koncepcyjne i obowiązkowo przepuszczone przez komputer czyli obróbka cyfrowa. ...Taki fotograficzny zen daje lepsze efekty niż tłuczenie na maksa gniotów no jest szansa ze będziesz miał mniej odrzutów...hej


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - michalganski - 2013-05-22

Ja tylko mogę potwierdzić to co napisał kolega wyżej. Pierwsze podejście do stocków miałem ponad rok temu. Tłukłem mnóstwo isolated, lecz bez większego przemyślenia. Zniechęcało mnie mnóstwo odrzutów i sporadyczne pobrania. Od kwietnia mam podejście numer dwa i potwierdzam, nawet mniejsza ilość, lecz przemyślanych i dopieszczonych fotek zaczyna dawać jakieś zauważalne zyski. Podstawą jest tu mam wrażenie systematyczność. Staram się, aby w Shutterstock nie było sytuacji, że w oczekujących na rewiev fotach nic nie czeka. Dodaję foty po kilka razy w tygodniu i widać jakieś tam efekty (co prawda denerwujący był początek maja, gdy coś się pokrzaczyło na Shutterstock i galeria znikała, na stronie głównej mojego PF waliło błędami, dochody spadły do centów na dzień), lecz już jest lepiej. Widać tendencję zwyżkową, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - robert.napior - 2013-05-22

dzieki bardzo , teraz tylko brac sie do roboty , pstrykac ,opisywac i dodawac , jeszcze jakos musze znalezc najszybszy system opisywania zdjec
pozdro


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - alga38 - 2013-05-22

(2013-05-22, 17:42:30)robert.napior napisał(a): pstrykac ,opisywac i dodawac

możesz sobie to zapętlić, bo teraz już każdy Twój dzień będzie tak wyglądał.
Powodzenia Smile


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - robert.napior - 2013-05-22

hehehe dzieki dzieki ... zawsze to jakas "pociecha " Icon_wink


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - kreatorex - 2013-05-23

Co do opisywania...
Od pewnego czasu opisuje wszystkie zdjęcia na poziomie raw-ów nawet te które są słabe czy nie takie jak bym chciał. Jeśli będę chciał za jakiś czas wysłać gniota to robie tylko eksport do jpg i wszystko ładnie i piknie opisane. ważne że się ma od początku bazę opisanych plików które np. masowo można wrzucić na jakiś nowy fajny stok ( o ile taki powstanie Smile). Polecam lightrooma i inne wspomagacze do opisywania np photo stock master i google translator Icon_wink.