Stock Board - forum fotografii stockowej
Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! (/watek-przyjety-na-shutterstock-pochwal-sie.html)



RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Rangizzz - 2010-10-02

(2010-10-02, 21:57:11)zegarmistrz napisał(a): Trudno się z Tobą nie zgodzić. Jeśli robisz dobre grafiki to rób je nadal i sprzedawaj.
Odnośnie sprzętu, to może kup sobie jakiś sprzęt z branży budowlanej lub jakiejś innej, która dobrze rokuje. Pewnie też się na tym mało znasz, ale za to będziesz miał szansę, że szybciej się zwróci.
Powodzenia.

Ale ja nie kupuję tego w ciemno wierząc, że podbiję stocki. Lubię fotografię, znam teorię i chcę aparat, żeby przejść do praktyki. A stocki traktuję jako wyzwanie- rywalizację. Na szczęście nie muszę na tym zarabiać. Photoshopa też nie wyssałem z mlekiem tylko się go nauczyłem, do tego stopnia, że mam już wygranych 8 międzynarodowych konkursów. Brak mi jednak motywacji w tym temacie więc biorę się za photo. Nikt mi nie zabroni się uczyć.
P.S. i nie lubię jak ktoś daje takie bezproduktywne rady i uważa się za lepszego. Skąd masz pewność, że np. za rok nie będę bił Cie na głowę w "Twojej branży" tzn. w fotografii?
BTW wysłałem trzy foty zrobione marnym kompaktem do czterech agencji i wszystkie je zaakceptowały. Nawet już się sprzedały.


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - zegarmistrz - 2010-10-03

(2010-10-02, 18:49:16)Rangizzz napisał(a): ... bo mało wiem o fotografii (jak na razie) Smile

(2010-10-02, 22:57:18)Rangizzz napisał(a): Lubię fotografię, znam teorię i chcę aparat, żeby przejść do praktyki.

Jedno z drugim trochę się gryzie.

(2010-10-02, 22:57:18)Rangizzz napisał(a): A stocki traktuję jako wyzwanie- rywalizację. Na szczęście nie muszę na tym zarabiać.

Stocki to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy. Wyzwanie - to raczej udział w konkursach.


(2010-10-02, 22:57:18)Rangizzz napisał(a): do tego stopnia, że mam już wygranych 8 międzynarodowych konkursów. Brak mi jednak motywacji w tym temacie więc biorę się za photo.

Nie potrafię tego skomentować.


(2010-10-02, 22:57:18)Rangizzz napisał(a): nie lubię jak ktoś daje takie bezproduktywne rady i uważa się za lepszego. Skąd masz pewność, że np. za rok nie będę bił Cie na głowę w "Twojej branży" tzn. w fotografii?

Za lepszego się nie uważam. A to czy będziesz mnie bił na głowę w "mojej branży" jest mi zupełnie obojętne. Jeśli będę zadowolony z poziomu sprzedaży moich zdjęć, jakie znaczenie będzie miał dla mnie fakt, że Ty sprzedasz 100, 200 czy 2000 więcej? Poza tym sam napisałeś: nie kupuję tego w ciemno wierząc, że podbiję stocki.

(2010-10-02, 22:57:18)Rangizzz napisał(a): wysłałem trzy foty zrobione marnym kompaktem do czterech agencji i wszystkie je zaakceptowały. Nawet już się sprzedały.

Stocki w kwestii akceptacji zdjęć to w dużej mierze ruletka. A jak to mówią nie nabity karabin raz do roku sam strzela.

W każdym razie gratuluję przyjęcia na shutterstocka.


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Rangizzz - 2010-10-03

Dalej wyczuwam od Ciebie traktowanie z góry, ale nic tam. Tak jak mówisz rywalizować ze sobą nie będziemy. Ty rób swoje a ja będę robił swoje. Myślałem tylko, że się czegoś praktycznego dowiem a tu druga odpowiedź i już szyderczy komentarz.
Co do mojej wiedzy na temat fotografii, pisałem, że mało wiem, bo czytając wszystkie fora człowiek dostaje mętlika w głowie. A po drugie nie chciałem cwaniakować, bo nie lubię cwaniactwa. Skromność widzę tu nie popłaca Icon_cheesygrin Teorię znam, czas na praktykę.
I tak jak pisałem- zarabiać na tym nie muszę. Na chleb mam. Ja to traktuję jako rywalizację.
Nie wiem czy znasz to uczucie ale jak Twoja ilustracja, zdjęcie (moja to: speaker texture) po dwóch tygodniach na stocku zajmuje pierwsze miejsce wg pobrań, spośród 1797 wyników, to dla mnie jest to świetna rywalizacja i motywacja do dalszej pracy. Pieniądze schodzą na drugi plan.
Powodzenia na stockach


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - yanuz - 2010-10-24

Za trzecim razem, przy wyniku 7/10. Ale fotę odrzucili bo nie było " property release from artist required for tattoo ", jedna za " Poor Lighting--Poor or uneven lighting, or shadows. White balance may be incorrect " - a te foty wszędzie przechodzą, w istock-u też.
Czyli trzeba brać się do roboty i wysyłać....


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - KAPA - 2010-10-25

gratki i powodzenia! Smile


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Wronaavd - 2010-10-27

Nowy na forum jestem, nowy na stockach. Na Shutterstock miałem 9/10 wiec chyba mogę być zadowolony? Teraz trzeba się zmobilizować do pracy i pstrykać Icon_mad


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Wronaavd - 2010-10-27

Dzięki Smile
http://www.shutterstock.com/gallery-678145p1.html
Na razie nic ciekawego, w sensie nic, co się sprzeda (przynajmniej mi się tak wydaje) ale zawsze mam drzwi otwarte i mogę wrzucać inne rzeczy, zacząć pstrykać "komercyjne" fotki Smile


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - sirart - 2010-10-27

I przed kilkoma minutami - 8/10 Smile

http://www.shutterstock.com/gallery.mhtml?id=678499

(na razie nie widać zdjęć - pewnie indeksowanie chwilę trwa)


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - rachwal - 2010-10-27

(2010-10-27, 14:28:39)sirart napisał(a): I przed kilkoma minutami - 8/10 Smile

Gratuluję! Cieszę się podwójnie Smile


RE: Przyjęty na ShutterStock - pochwal się! - Wronaavd - 2010-10-27

Działa, działa, tylko trzeba PRZED wejściem do Twojej (czy mojej) galerii wyszukać czegokolwiek i ustawić sortowanie od najnowszych (Newest first), dopiero potem wchodzić do galerii Smile Standardowo jest ustawione sortowanie od najpopularniejszych, a w świeżej galerii ciężko mówić o popularności... Chyba, że jest inny powód, ale ten sposób przynajmniej działa Smile