Stock Board - forum fotografii stockowej
Filmy na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Filmy na ShutterStock (/watek-filmy-na-shutterstock-4597.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Filmy na ShutterStock - Pedros - 2021-01-13

Może Shutterstock woli przyjmować 4K a ludzie wolą kupować HD, coraz mniej rozumiem o co tu chodzi, a patrząc na wpisy na "ścianie płaczu" nie wiem czy to w ogóle ma sens


RE: Filmy na ShutterStock - yuma2 - 2021-01-13

(2021-01-13, 10:56:19)Pedros napisał(a): coraz mniej rozumiem o co tu chodzi, a patrząc na wpisy na "ścianie płaczu"  nie wiem czy to w ogóle ma sens
Ludzie kupuja HD bo jest tansze i na razie wystarczy, Shutterstock woli 4K bo to wiekszy prestiz no i mozna z niego zrobic HD jesli potrzeba itp itd
Czytanie forum ma sens gdy jestes juz co najmniej jedna noga dobrze na stockach w przeciwnym razie nic sie tutaj nie dowiesz a tylko zniechecisz. Jesli masz czas i ochote to po prostu wyslij troche filmow w HD czy 4K i sam zobaczysz, moze odkryjesz cos na co nikt z nas nie wpadl i zaczniesz zarabiac gruba kasiore, zostawisz prace na etacie, psa i wyjedziesz na Bali? A moze zupelnie nic nie sprzedasz popadniesz w dlugi, alkoholizm i skonczysz w Straszecinie? Kto wie? sam musisz sie przekonac, jedna i druga opcja bedzie niezla przygoda Icon_cheesygrin


RE: Filmy na ShutterStock - celafon - 2021-01-13

(2021-01-13, 10:56:19)Pedros napisał(a): Może Shutterstock woli przyjmować 4K a ludzie wolą kupować HD, coraz mniej rozumiem o co tu chodzi, a patrząc na wpisy na "ścianie płaczu"  nie wiem czy to w ogóle ma sens

Ludzie tez czesto powtarzaja, ze nie beda sie szczepili, bo nie. Nie oznacza to tego, ze musze zrobic tak jak oni. Ja sie zaszczepie.

Podobnie w tej sprawie. Jezeli lubisz filmowanie, to po prostu filmuj, i wrzucaj. Jezeli komus spodoba sie twoja tworczosc to pewnie bedzie motywujaco. Tu raczej trzeba podchodzic z sercem, a nie z kalkulatorem. Ja nie narzekam, robie swoje i wychodze na swoje. Jak bedzie u Ciebie, to sie okaze. Zbyt wiele czynnikow wchodzi w sklad sukcesu i tego czym kazdy z nas nazywa sukcesem.


RE: Filmy na ShutterStock - Pedros - 2021-01-13

Bardzo to lubię, a Ty masz świetne podejście - robić to co się lubi/kocha. Też próbuje to uskuteczniać od jakiegoś czasu. Tylko widzisz prędzej czy później zawsze człowiek styka się z rzeczywistością. Poświęcam temu (filmowaniu, zdjęciom) bardzo dużo czasu - zostawiając na boku zawód wyuczony - a z czegoś trzeba żyć (wszyscy to wiemy), więc wszystko gdzieś tam zawsze sprowadza się do tych nieszczęsnych pieniędzy Smile. W przeciwieństwie do wielu tutaj dopiero buduję swoje portfolio, a to co słyszę o stockach nie zachęca. Ale dość bo tu nie "ścianka szlochu", generalnie robota jest świetna.

(2021-01-13, 13:45:16)yuma2 napisał(a): Ludzie kupuja HD bo jest tansze i na razie wystarczy, Shutterstock woli 4K bo to wiekszy prestiz no i mozna z niego zrobic HD jesli potrzeba itp itd
Czytanie forum ma sens gdy jestes juz co najmniej jedna noga dobrze na stockach w przeciwnym razie nic sie tutaj nie dowiesz a tylko zniechecisz. Jesli masz czas i ochote to po prostu wyslij troche filmow w HD czy 4K i sam zobaczysz, moze odkryjesz cos na co nikt z nas nie wpadl i zaczniesz zarabiac gruba kasiore, zostawisz prace na etacie, psa i wyjedziesz na Bali? A moze zupelnie nic nie sprzedasz popadniesz w dlugi, alkoholizm i skonczysz w Straszecinie? Kto wie? sam musisz sie przekonac, jedna i druga opcja bedzie niezla przygoda Icon_cheesygrin

Wizje niezłe. Nie wiem co to Straszecin, ale podejrzewam że to taki nasz Kobierzyn Smile W sumie tam tak źle nie jest, mają fajny park z ptaszkami co śpiewają.


RE: Filmy na ShutterStock - yuma2 - 2021-01-14

Tak to taki Kobierzyn. To nie sa ptaki. Icon_cheesygrin


RE: Filmy na ShutterStock - padmak - 2021-03-30

Podepnę się tutaj - by nie tworzyć nowego wątku - a temat i tak dotyczy filmy na Shutterstock .

Jakie macie doświadczenie z przyjmowaniem ujęć filmowych na Shutterstock , które zgodne są z zasadą 24 klatki na sek - to czas naświetlania 50. To tzw zasada kinowego naturalnego "rozmycia" ruchu.

I jak to się ma do zasady, którą Shutterstock opisuję tutaj:
https://support.submit.shutterstock.com/s/article/Why-was-my-footage-rejected-for-frame-rate-shutter-speed?language=en_US

Shutter Speed

**Visible ghosting due to low shutter speed - Widoczne zjawy spowodowane długim czasem otwarcia migawki
**Jerky motion due to improper shutter speed - Szarpany ruch spowodowany nieprawidłowym czasem otwarcia migawki

Chciałbym wiedzieć, co Shutterstock przyjmuje, zanim zasiądę na wysokim krześle reżysera Icon_wink
PS. I wydam dodatkowe pieniądze na lepszy filter ND


RE: Filmy na ShutterStock - GregorK - 2021-03-30

ja nagrywam wszystko na 29,97 i szuter 1/60 . Jedyne problemy z przyjęciem mam za similary. Co prawda sprzedaży nie mam praktycznie żadnej, ale przynajmniej przyjmują Icon_cheesygrin


RE: Filmy na ShutterStock - padmak - 2021-03-30

(2021-03-30, 20:08:12)GregorK napisał(a): ja nagrywam wszystko na 29,97 i szuter 1/60 . Jedyne problemy z przyjęciem mam za similary. Co prawda sprzedaży nie mam praktycznie żadnej, ale przynajmniej przyjmują Icon_cheesygrin

Dzięki za szybką odpowiedz - czyli przyjmują kinowe rozmycie ruchu Smile - No to teraz czas na zakup ND


RE: Filmy na ShutterStock - fotek - 2021-03-30

(2021-03-30, 20:20:17)padmak napisał(a): No to teraz czas na zakup ND

Po co? I tak sie nie zwroci Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin


RE: Filmy na ShutterStock - padmak - 2021-03-30

(2021-03-30, 21:46:26)fotek napisał(a): Po co? I tak sie nie zwroci Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin

ale za to jaka satysfakcja z posiadania owego Icon_wink Smile