Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. (/watek-rozliczanie-zyskow-przez-dzialalnosc-gospodarcza.html)Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. - lon - 2019-07-08

Hej koledzy, 
Sporo cennych tematów na forum w sprawie rozliczania pit itd. Ale ja mam pytanie o rozliczanie się z zysków prowadząc działalność. Jak rozliczyć się na przykładzie shutter'a? Z zysków tam generowanych. 
Księgowa sugeruje wystawienie faktury - nie jestem co do tego pewien, trzeba by je jakoś im przedstawiać, nie widzę takiego mechanizmu.


RE: Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. - yuma2 - 2019-07-08

(2019-07-08, 17:46:33)lon napisał(a): Hej koledzy, 
Sporo cennych tematów na forum w sprawie rozliczania pit itd. Ale ja mam pytanie o rozliczanie się z zysków prowadząc działalność.

Musisz lepiej grzebnac na tym forum a wszystko sie znajdzie


RE: Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. - lon - 2019-07-08

Masz na myśli roczne lub dwu roczne tematy? Gdzie wymieszane jest rozliczanie przez osobę fizyczną pita i jeszcze opis czy warto mieć działalność? Nie bardzo.


RE: Rozliczanie zysków przez działalność gospodarczą. - borzywoj - 2019-07-10

Ion, poszukaj, poszukaj. Z tego co pamiętam (trzeba to sprawwdzic), to wystawiało się fakturę vat, ale jej nie dostarczało do shuttera bo im ona jest niepotrzebna. Trzymało się je u siebie. Pamiętaj o kursach $, trzeba było brać przelicznik NBP z dnia sprzed wpływu środków na konto paypal. W rozliczeniu rocznym można odzyskać 10% podatku zapłaconego u źródła. Jest też możliwość rozliczenia się na zasadzie praw autorskich, co jest bardzie opłacalne...