Stock Board - forum fotografii stockowej
Sezonowość sprzedaży na stockach - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Sezonowość sprzedaży na stockach (/watek-sezonowosc-sprzedazy-na-stockach.html)

Strony: 1 2 3


Sezonowość sprzedaży na stockach - StaryNovy - 2018-12-30

Zakładam nowy wątek aby cokolwiek dało się znaleźć na naszym forum Smile
"Sezonowość sprzedaży na stockach"- swego czasu przeprowadziłem coś w rodzaju quizu na temat : najlepsze miesiące na stockach. Wyniki okazały się dla mnie bardzo pomocne, zdopingowałem się do wrzucenie na stocki "dużej" jak na mnie porcji fotek. Czas od września aż do dziś to rzeczywiście "żniwa" (cokolwiek to dla każdego znaczy[Obrazek: icon_cheesygrin.gif]). Nawet dla mnie człowieka bez świątecznych fotek.

Teraz prośba do "nestorów" naszego forum:
Najgorsze miesiące na stockach.
Instynktownie czuję, że to niebawem [Obrazek: icon_cheesygrin.gif]
Jeśli ktoś ma siłę dowlec się do klawiatury ..........


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - bluefilter - 2018-12-30

Nie ma najgorszych miesięcy na stockach.
Wszystkie są rewelacyjne, tylko my nie mamy swoich prac dostosowanych do nich.


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - StaryNovy - 2018-12-30

(2018-12-30, 21:26:57)bluefilter napisał(a): Nie ma najgorszych miesięcy na stockach.
Wszystkie są rewelacyjne, tylko my nie mamy swoich prac dostosowanych do nich.

Hmm.... ciekawy post i taki dobrze nastrajający na zbliżający się Nowy Rok Smile
Ciekawe czy to powszechna opinia?
Moje doświadczenie to właśnie 1 rok.
A rok temu miałem tylko po kilkanaście fotek na 3 stokach, stąd pytanie ....


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - yuma2 - 2018-12-30

kazdego roku jest teraz troszke inaczej, generalnie najgorsze dla mnie to Lipiec i Grudzien, a reszta miesiecy to po prostu zle miesiace Icon_cheesygrin


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - StaryNovy - 2018-12-30

(2018-12-30, 21:59:29)yuma2 napisał(a): kazdego roku jest teraz troszke inaczej, generalnie najgorsze dla mnie to Lipiec i Grudzien, a reszta miesiecy to po prostu zle miesiace Icon_cheesygrin

Ciekawie Smile
Lipiec -jakieś wakacyjne uzasadnienie.
Grudzień??? Trochę świętowania przecież masz w portfolio?
Obstawiałem tak ogólnie styczeń i luty. W drukarniach zwykle bardzo słaby okres, agencje reklamowe też płaczą w na początku roku.


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - 55marek55 - 2018-12-30

U mnie zawsze najgorsze były miesiące wakacyjne. Najlepsze - wrzesień, październik i kwiecień maj, pozostałe miesiące mniej więcej na tym samym poziomie. No może grudzień bliżej tych słabszych. Przy czym jeszcze 2 lata temu różnica między najlepszymi i najgorszymi miesiącami była większa, Teraz to się bardziej wypłaszczyło. Wysyłam głównie wektory.


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - StaryNovy - 2018-12-30

(2018-12-30, 22:37:52)55marek55 napisał(a): U mnie zawsze najgorsze były miesiące wakacyjne. Najlepsze - wrzesień, październik i kwiecień maj, pozostałe miesiące mniej więcej na tym samym poziomie. No może grudzień bliżej tych słabszych. Przy czym jeszcze 2 lata temu różnica między najlepszymi i najgorszymi miesiącami była większa, Teraz to się bardziej wypłaszczyło. Wysyłam głównie wektory.

Dzięki.
Czyli ze spokojem oczekuję mojego drugiego roku na stokach Smile
Pomijając ogólny fakt, że stocki się kończą Smile


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - fotek - 2018-12-30

W 2017 najgorszy był grudzień, w tym roku sierpień i lipiec


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - StaryNovy - 2018-12-30

(2018-12-30, 23:46:30)fotek napisał(a): W 2017 najgorszy był grudzień, w tym roku sierpień i lipiec

Znowu miesiące wakacyjne Icon_sad
Czyli długi wyjazd w wakacje na focenie i nie korzystać z netu Smile
Grudzień też się powtórzył ..........
Dzięki.


RE: Sezonowość sprzedaży na stockach - yuma2 - 2018-12-31

(2018-12-30, 22:24:50)StaryNovy napisał(a): Ciekawie Smile
Lipiec -jakieś wakacyjne uzasadnienie.
Grudzień??? Trochę świętowania przecież masz w portfolio?

Lipiec to typowy sezon ogorkowy i czas urlopow
Grudzien - mam troche swietowania ale to swietowanie sprezdaje najlepiej ze 3 mc wczesniej, jak zreszta kazde zdjecia sezonowe