Stock Board - forum fotografii stockowej
[arekwitkowski] moja kolejka - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [arekwitkowski] moja kolejka (/watek-arekwitkowski-moja-kolejka.html)

Strony: 1 2 3


[arekwitkowski] moja kolejka - jarekwitkowski - 2018-09-06

konto założyłem 7 sierpnia, celowo wysyłałem fotki z różnych parafii, procent odrzutów mam zadowalający, tylko jedno zdjęcie zostało odrzucone ponieważ uznano, że nie rokowało pobrań i było niekomercyjne, mam 156 zaliczonych, kilka sprawdzałem wyszukiwarce fotoli i na google i są widoczne po tymi słowami jakie wydaje mi się będą użyte do szukania. Oczekuję ostrej krytyki, naprawdę ostrej
https://stock.adobe.com/pl/contributor/207871942/Jarek%20Witkowski


RE: moja kolejka - yuma2 - 2018-09-06

Powinienes placic za mozliwosc wysylania zdjec na stocki Icon_cheesygrinIcon_cheesygrin
kilka fajnych z Alp,krakow spoko, reszta nudna,plaska jakas taka bez koloru, bez przekazu
zakrecona panorama w Kazimierzu - kto to mialby kupic i po co?? Ty bys za to zaplacil?
poczytaj,poogladaj tutoriale na YT, zacznij wszystko od nowa
no chyba ze rozgryziesz algorytmy to sprzedasz wszystko Icon_cheesygrin


RE: moja kolejka - fotek - 2018-09-06

@yuma już wszystko napisał Smile


RE: moja kolejka - jarekwitkowski - 2018-09-06

Dziękuję za opinię. Mam mało czasu aby rozgryźć algorytmy bo zostało mi 144 zdjęcia do zatwierdzenia na Adobe Smile. A potem podosyłam na inne stocki i niech wisi. Jakieś doświadczenia zbiorę. Te bardziej kolorowe mi odrzucają bo przeedytowane jak na stocka Smile. Wychodzę z założenia, że każda hetera znajdzie swojego amatera. Co do tych krakowskich, myślałem, że odrzucą i ciekaw byłem czy zakręcona panorama Kazimierze przejdzie. Dużo fotek jest szarych ale to z powodu doboru, ogólnie jak robię fotki dla siebie to mi mówią, że na nich jest kolorów dużo, dlatego ta opinia jest dla mnie ciekawa. Czekam na dalsze opinie i na kliknięcie ankiety.


RE: moja kolejka - yuma2 - 2018-09-06

opisujesz po polsku czy angielsku?


RE: moja kolejka - jarekwitkowski - 2018-09-06

(2018-09-06, 21:24:51)yuma2 napisał(a): opisujesz po polsku czy angielsku?

te które wysyłam na adobe podpisuję po polsku widoczne są na fotoli w wyszukiwarce. Potem tłumaczę na angielski i kopiuję do programu, który przyjmuje polskie teksty i angielskie a następnie wysyłam testowo na inne stocki, potem tylko usuwam tekst polski albo angielski jak zdjęcie się załaduje. Czy można jednocześnie dawać tekst polski i angielski tego nie testowałem ale widzę, że niektóre zdjęcia innych mają domieszki z innych języków. Jak na razie jestem ostrożny aby nie podpaść.


RE: moja kolejka - maccio - 2018-09-06

Bezpieczniej jest opisywać tylko po angielsku. Przy tłumaczeniu z polskiego na inne języki, niektóre stocki straszne "farmazony produkują".


RE: moja kolejka - jarekwitkowski - 2018-09-06

tłumaczenia na angielski daję swoje bo czasami słowniki polsko-angielskie są za ubogie, po polsku to tylko na adobe i pond5 ale już słowa kluczowe na pond5 po angielsku. Czyli rozumiem z tego, że na adobe mogę posyłać pliki opisane po angielsku? A przy okazji takie pytanie, google zaleca aby pliki miały nazwę odpowiadającą treści, jak to jest z wewnętrznymi wyszukiwarkami, ktoś coś wie?


RE: moja kolejka - maccio - 2018-09-06

Na wszystkie stocki możesz wysyłać po angielsku (na Fotolii tylko pamiętaj o zaznaczeniu języka: piszę po - US/UK). Drugiego pytania nie rozumiem.


RE: moja kolejka - fotek - 2018-09-06

(2018-09-06, 22:15:52)jarekwitkowski napisał(a): A przy okazji takie pytanie, google zaleca aby pliki miały nazwę odpowiadającą treści, jak to jest z wewnętrznymi wyszukiwarkami, ktoś coś wie?

Stpcki nadaja plikom swoje nazwy... np. na Shutterstock jest to numer zdjecia i tekst z opisu. Wyświetl sobie pojedyncze foty na róznych stockach i popatrz na pasek adresu