Stock Board - forum fotografii stockowej
[Kalafiour] Pierwsze zdjęcia stockowe do oceny - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [Kalafiour] Pierwsze zdjęcia stockowe do oceny (/watek-kalafiour-pierwsze-zdjecia-stockowe-do-oceny.html)

Strony: 1 2


[Kalafiour] Pierwsze zdjęcia stockowe do oceny - Kalafiour - 2008-03-16

Czytając tutaj na forum ... znalazłem temat o zdjęciach w szkle ... postanowiłem , że też spróbuje ... Narazie raczkuję w fotografii ... i mój aparat też nie jest idealny ... (bo kompakt) Icon_sad
ALe wyszło mi takie coś .... proszę komentować ...
[Obrazek: HAHAHAHA.jpg]


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - marcel - 2008-03-16

Tutuł zdjęcia "HAHA" wiele mówi o tym ujeciu. Szkło jest jednym z cięższych tematów w fotografii produktowo - stockowej, ale jak poszperasz w googlach to znajdziesz trochę info na temat ustawienia świateł - jeśli tak owe posiadsz, bo to zdjęcie to chyba z lampą wbudowaną. Zaprezentowanej wersji mówię stanowcze NIE Smile


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - Kalafiour - 2008-03-16

Zdjęcie bez lampy oświetlane latarką xD diodową ;p
Dziękuje za pierwszy komentarz .... proszę komentować dalej ;]


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - tsz01 - 2008-03-16

no niestety muszę poprzeć marcela - na zdjęciu złe jest dosłownie wszystko - oświetlenie, kadr (trochę ciasno np u góry), zdecydowanie za ciemne, szare, malo kontrastowe, duże ziarno (nawet po zmniejszeniu do tego rozmiaru), do tego jeszcze nie trzyma pionu (leci w lewo)...
tak więc bierz się do czytania, a potem próbuj, próbuj i ... próbuj Smile


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - Kalafiour - 2008-03-16

Jest tak jak myślałem Icon_sad .... Wszystko źle Icon_sad
No trudno to dopiero początki ;p .... Tylko ciekawi mnie to czy zrobiłby ktoś idealne zdjęcie kompaktem ;]


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - tsz01 - 2008-03-16

Zacytuje (nie swoją) złotą myśl:
Amator martwi się o sprzęt, Profesjonalista martwi się o kasę, a Mistrz martwi się o światło.


RE: Pierwsze zdjecia na szkle ... - robootb - 2008-03-16

tu nie chodzi o sam kompakt, kadr chyba niczym sie nie rozni od lustra prawda? U gory jak juz wszyscy wspomnieli malo miejsca, leci w 1 strone.
Focisz FinePix S9500, wiec nie jest to najgorszy kompakt, a fotka jest tragiczna. Chodz wedlug mnie bez swiatla bym sie nie bawil w fotografie szkla. To jest dosc ciezki temat, a po kadrze widac ze raczkujesz. Sproboj oswietlic jakimis lampami tlo, no i oczywiscie cos miekkiego na same szklo.


Okolice PKP - Kalafiour - 2008-03-18

WitamIcon_razz Chcę abyście skomentowali moje kilka fotek z wczorajszego wypadu na PKP ;]

1. Pierwsze zdjęcie przedstawia most kolejowy ... zdjęcie ze statywu , dość długi czas naświetlania [...]
[Obrazek: DSCF2801.jpg]

2. Na drugim zdjęciu zastosowałem efekt WB (balans bieli) ''Zdjęcia w świetle żarówek standardowych " aby uzyskać niebieski kolor ...
[Obrazek: DSCF2816.jpg]


RE: Okolice PKP - marcel - 2008-03-18

No tak, ale jak te zdjęcia mają się do tematyki stockowej? jesli chodzi o technicza stronę, to są za ciemne. Na 2 kompletnei mi ten WB nie pasuje no i te gwiazdki trochę przyduże. Smile pozdrawiam


RE: Okolice PKP - rachwal - 2008-03-18

Tak jak marcel pisze, malo stockowo ... a to nasz temat przewodni ...