Stock Board - forum fotografii stockowej
Wykresy i zarobki - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wykresy i zarobki (/watek-wykresy-i-zarobki.html)



RE: Wykresy i zarobki - szakalikus - 2022-02-17

Ja tak naprawdę od IS zacząłem przygodę ze stockami, bo po założeniu konta na Shutterstock i wrzuceniu 100 zdjęć, jak nic nie kapało albo kapało bardzo mało, doszedłem do wniosku, że zdjęcia się nie opłacają, że lepiej nagrywać filmy. Nagrywałem straszne dno canonem 550d (zraszacz na działce, kula dyskotekowa na suficie na weselu, mycie rąk....) co tylko mi przyszło do głowy Icon_cheesygrin I z miesiąca na miesiąc przychody rosły i to zauważalnie i dość liniowo, PF 30 zdjęć 50$/msc, PF 70 zdjęć 100$/msc i tak dalej, myślałem, że zostanę milionerem jak tak dalej pójdzie ! Icon_cheesygrin ale któregoś miesiąca IS zmieniło algorytmy wyszukiwań i z jakiegoś tam wypracowanego poziomu miesięcznych przychodów spadłem praktycznie do zera i wtedy zacząłem szukać rozwiązania w postaci kolejnej próby ze zdjęciami i tak zdjęcia zostały do dziś, a filmy wiszą i od czasu do czasu coś dadzą... Smile


Tak smutno tu rozmawiamy o RPD poniżej ludzkiej godności, a może z drugiej strony bardziej optymistycznie? Kiedyś pojechałem na wesele jako fotograf podwykonawca od kamerzysty, stawki były w okolicach 400-500zł za noc "cykania" bez obróbki, a w między czasie nagrana ta kula dyskotekowa wyżej wspomniana i jaki banan na buzi, jak później sprzedała się za 50$ czyli połowę tego co zarobiłem biegając 12h z językiem na brodzie Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin Ptraktowałem to jako taki mały napiewk od Pary Młodej za dobre zdjęcia Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin a tutaj prezentuję rekordzistę i przy okazji moje niezrozumienie tego biznesu Icon_cheesygrin 500$ za filmik kręcącego się wentylatorka? Jeszcze rozumiem, żeby to był piękny timelaps wschodu słońca w dzikiej niedostępnej dzungli, które ma posłużyć jako intro do programu telewizyjnego, ale to ..... Icon_cheesygrin

[Obrazek: attachment.php?aid=1209]


RE: Wykresy i zarobki - laszlo111 - 2022-02-17

(2022-02-17, 09:49:59)szakalikus napisał(a): Jeszcze rozumiem, żeby to był piękny timelaps wschodu słońca w dzikiej niedostępnej dzungli
Ja głównie robię właśnie górskie wschody, lasy itp i specjalnego wzięcia to nie ma. Najlepiej idą foty kawałków drewna, którem mam koło szopy.


RE: Wykresy i zarobki - szakalikus - 2022-02-17

(2022-02-17, 10:30:05)laszlo111 napisał(a): Ja głównie robię właśnie górskie wschody, lasy itp i specjalnego wzięcia to nie ma. Najlepiej idą foty kawałków drewna, którem mam koło szopy.

To ja tak mam ze zdjęciami, początki to były właśnie "testowe", a wrzucę teksturę drewna, a wrzucę teksturę asfaltu i jak się zaczęło rozkręcać... chciałem nieco podnieść poziom portfolio i wrzucać coś bardziej ambitnego, i cokolwiek nie inwestowałem w serduszka walntynkowe w szparagi foodowe to i tak TOP5 zdjęć mam tekstury :Icon_cheesygrin  Zniechęcili mnie to rozwijania się w zakresie fotografii stockowej, bo i tak kupowali tylko zdjęcia z zerowym nakładem wysiłkowym, a te wysiłkowe wisiały nietknięte. :Icon_cheesygrin no ale nie oszukujmy się, portfolio mam bardziej miszmasz, sporo niczego, jakichś "eksperymentów" i tylko niektóre tematy mam takie które "zaskoczyły", trochę ślubniaków, kilka podróżniczych, kilka gniazdek elektrycznych a tak poza tym teekstury Smile   Jedni w ciągu dnia zrobią 10-20 zdjęć wysokiej jakości doinwestowanych, pięknie poukładanych i generalnie estetycznych, a ja pójdę na rower z aparatem na szyi i przywiozę z wycieczki 100 tekstur bez inwestycji Icon_cheesygrin


RE: Wykresy i zarobki - SHaiith - 2022-02-17

(2022-02-17, 06:55:35)laszlo111 napisał(a): Też miałem podobną sytuację w listopadzie. Cieszyłem się bardzo aż do wczoraj kiedy to fota została zwrócona a iSock kasę odebrał. Bilans w tym roku mam taki, że dopłacam do iStocka za to, żeby mogli zarabiać na moich zdjęciach.

A taki Luka Ažman opowiada na youtube, że zyje tylko z iSocka. O co w tym chodzi? Nawet jak ma większe stawki za wyłączność to musi opłacić modeli i jakim sposobem ma zarabiać na życie przy takich stawkach?

Tylko ile to jest $$$ aby żyć? Bo każdy może mieć różne potrzeby życiowe. Jednemu starczy $1000 a innemu $5000.


RE: Wykresy i zarobki - szakalikus - 2022-02-17

a ostatnio z racji braku zajęcia zacząłem bardziej się zastanawiać nad tym co tworzę.... dodatkowo przeczytałem gdzieś artykuł o popycie, zastanowiłem się co się teraz dzieje na świecie... nie chciało mi się rozstawiać studia, nie chciało mi się iść na rower z aparatem to zacząłem kombinować ze zdjęciami, które już mam w portfolio i łączyć je ze sobą... i dla przykładu podrzucam dwa zdjęcia, które wcale nie są ani genialne, ani jakościowe, ale ... od samego początku schodzą regularnie zarówno na Shutterstock jak i na AS.

W dobie rosnących cen, akzyza za alkohol zapewne w wielu krajach od nowego roku poszła do góry... I takie trochę "wstrzelenie się" w trend? Pojedyncze zdjęcia nie sprzedawały się wcale lub słabo, połączone idą dobrze. :Smile    Może są tu jacyś początkujący albo np. starzy wyjadacze, którzy nie mają już weny siły ani ochoty na cykanie to wrzucam jako inspirację i ewentualne zachęcenie do podejcia do tematu od innej strony Icon_wink   

[Obrazek: attachment.php?aid=1210]


RE: Wykresy i zarobki - fret - 2022-02-17

Fajny pomysł i ważne, że skuteczny Smile


RE: Wykresy i zarobki - SHaiith - 2022-05-23

Czy ktoś może wie dlaczego DeepMeta nie pokazuje statystyk na kwiecień? Czy to tylko u mnie jest ten błąd?


RE: Wykresy i zarobki - szakalikus - 2022-05-23

U mnie są, może spróbuj zaktualizować wersję deepmeta, coś ostatnio mi wyskoczyło, że jak dalej będę olewać aktualizację to niedługo przestanie mi program działać. Smile


RE: Wykresy i zarobki - maccio - 2022-05-23

U mnie też są za kwiecień


RE: Wykresy i zarobki - 55marek55 - 2022-05-23

Ja mam zaktualizowane i statystyk też nie ma.