Stock Board - forum fotografii stockowej
Opinie o ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Opinie o ShutterStock (/watek-opinie-o-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Opinie o ShutterStock - rachwal - 2009-01-24

(2009-01-24, 22:39:57)Kishano napisał(a): Trochę tak przykro i nudno patrząc na te 0,25$ za pobranieIcon_mrgreen.

To sie postaraj, a bedziesz mial po $0,38. Za malo? To nie zajmuj sie micro, uderz w macro, albo laduj zdjecia do szuflady Icon_cool


RE: Opinie o ShutterStock - pershing - 2009-01-25

Rafał z tym 0,38 to Cię trochę poniosło chyba, bo tak wg mojego odczucia mało kto wytrzymuje na Shutterze tak długo. Bądź co bądź to 10tyś baksów. A z każdym roczkiem i powiększaniem folio ciśnienie rośnie a nie idziej raczej w parze z ilością dl-li. No ale to tak z mojego punktu widzenia. Może innym z bardziej komercyjnymi fotami szybciej przychodzi ten próg.


RE: Opinie o ShutterStock - niserin - 2009-01-25

(2009-01-25, 00:19:36)pershing napisał(a): Rafał z tym 0,38 to Cię trochę poniosło chyba, bo tak wg mojego odczucia mało kto wytrzymuje na Shutterze tak długo. Bądź co bądź to 10tyś baksów. A z każdym roczkiem i powiększaniem folio ciśnienie rośnie a nie idziej raczej w parze z ilością dl-li. No ale to tak z mojego punktu widzenia. Może innym z bardziej komercyjnymi fotami szybciej przychodzi ten próg.

Te 10000$ tylko tak strasznie wygląda, ale na Shutterstock uważam ze to naprawde nie jest nieosiągalne. Mi się udało miesiac po tym jak oglosili ten model, a byłem już na Shutterstock wtedy kolo 1,5 roku. Zdjęc mialem wtedy kolo 1200.
Także upload upload upload Icon_wink) Powodzenia!


RE: Opinie o ShutterStock - robootb - 2009-02-03

A ja dzisiaj sie zalamalem, paczka ~50+ zdjęć wyleciala, powiem ze byla ponad przecietnie techniczna.
Powod, smieszny ...

"Composition--Limited commercial value due to framing, cropping, and/or composition."

Zdarzylo wam sie tak zeby wszystki zdjęcia zostały odrzucone ?


RE: Opinie o ShutterStock - grzym - 2009-02-03

Wszystkie nie - ale, przynajmniej w moim wypadku, admini Shutterstock są otatnio bardziej rygorystyczni. Czasem powody są kompletnie niezrozumiałe.


RE: Opinie o ShutterStock - Wuja - 2009-02-03

na niektorych forach mowia ze to "dzięcioł". Jak sie na niego trafi to tak juz jest.


RE: Opinie o ShutterStock - robootb - 2009-02-03

Tzn. nigdy tak nie mialem, ogolnie tam wiekszosc rzeczy przechodzila ...


RE: Opinie o ShutterStock - remik44992 - 2009-06-01

(2009-02-03, 00:46:22)robootb napisał(a): A ja dzisiaj sie zalamalem, paczka ~50+ zdjęć wyleciala, powiem ze byla ponad przecietnie techniczna.
Powod, smieszny ...

"Composition--Limited commercial value due to framing, cropping, and/or composition."

Zdarzylo wam sie tak zeby wszystki zdjęcia zostały odrzucone ?

Hej,

Z tą akceptacją to są czasem niezłe jaja... Prawie tak jak na studiach - jeden egzamin się zdaje za pierwszym razem przygotowując 2 dni, a inny męczy nas kilka semestrów przy maxymalnym wysiłku. Tak jak na studiach zależy to często gęsto od wykładowcy, tak tutaj - od reviewera. Często oni wrzucają ten powód, który opisujesz wówczas, gdy nie potrzebują tego zdjęcia (ja miałem często "We don't need this image at this time").

Ale co najciekawsze - kiedyś przygotowałem dwa batche do wrzucenia po 10 fotek, przy czym niektóre fotki w obu batchach były bardzo podobne. Pierwszy batch - zatwierdzone 1/10, drugi batch - zatwierdzone 7/10. Także "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". I nie ma się co przejmować odrzutami tylko z uporem działać dalej.

Ja się tylko zastanawiałem czasem, czy można po X czasie wrzucić dobrą fotkę ponownie (licząc na to, że trafi się na innego - konkretniejszego reviewera)... ? Macie z tym jakieś doświadczenia?

Pozdro
remik44992


RE: Opinie o ShutterStock - robootb - 2009-06-01

Tak zdarza mi sie tak bardzo czesto nie ma z tym problemu Smile


RE: Opinie o ShutterStock - Mekano - 2009-10-15

Dla mnie to bank nr 1.
Zdjęcia się naprawdę sprzedają, przy tym w ogóle nie jest wymagający przyjmują raczej wszystko bez wyjątków i raczej wszystko co przyjmują się sprzedaje i to po XX razy.
Na akceptację czeka się kilkanaście godzin, po prostu świetnie.
I nie rozumiem ludzi którzy zrezygnowali z SS, a mimo to tkwią w innych mikrostockach gdzie sprzedaż jest sporadyczna, a tutaj codziennie ktoś kupuje..
jak to się mówi ziarnko, do ziarnka.. i będzie w końcu pierwszy przelew. Icon_mad