Stock Board - forum fotografii stockowej
Opinie o ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Opinie o ShutterStock (/watek-opinie-o-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Opinie o ShutterStock - tsz01 - 2008-02-08

ajt napisał(a):.... Przetrwają tylko konsekwentni i najbardziej zdeterminowani Smile

czyli MY Smile)))


RE: Opinie o ShutterStock - rachwal - 2008-02-08

ajt napisał(a):Tak czy inaczej, przewiduję coraz gorsze czasy dla tych, którzy mają się zamiar ze stocków utrzymywać. Przetrwają tylko konsekwentni i najbardziej zdeterminowani Smile

Powialo pesymizmem Smile


RE: Opinie o ShutterStock - fotek - 2008-02-08

Co do nastania gorszych czasów, zgodze sie z ajt. Dośc długo juz w tym siedzę - co prawda ograniczałem sie do IS - ale mam takie same spostrzeżenia co do sprzedaży w marę jak rosnie portfolio. Warto także zwrócić uwage na tematyke i na popularność zdjęć.
NIe da sie także ukryć, ze konkurencja rośnie, a to forum własciwie jej nam samym przysparza.
Przytaczałem tu na forum juz dane liczbowe... np. ile IS oferował zdjec rok, czy dwa lata temu, a ile teraz - to tez ma wpływ na sprzedaż starszych zdjec.

Obserwuje także zjawisko, gdzie dobrze sprzedające sie zdjecie osiaga jakis pułap i nagle totalny zanik sprzedazy - prawdopodobnie pojawiło sie cos nowego, podobnego i własnie to zaczyna byc hitem (zamiast mojego)


RE: Opinie o ShutterStock - ajt - 2008-02-08

fotek napisał(a):Obserwuje także zjawisko, gdzie dobrze sprzedające sie zdjecie osiaga jakis pułap i nagle totalny zanik sprzedazy - prawdopodobnie pojawiło sie cos nowego, podobnego i własnie to zaczyna byc hitem

Żeby jedno Smile
Pomysł zostaje skopiowany w kilkunastu albo i kilkudziesięciu wariantach Smile


RE: Opinie o ShutterStock - Wuja - 2008-02-08

To chyba jest watek: jak zniechecic konkurencje Icon_cheesygrin


RE: Opinie o ShutterStock - oxygen64 - 2008-02-08

ajt napisał(a):...
Od roku, może nieco dłużej, podaż rośnie szybciej od popytu.
...

Dlatego trzeba by zadbać o to by zwiększył się popyt. Zastanówmy się czy sami nie możemy coś w tym celu zrobić. Dzięki moim staraniom zakupy na stockach zaczeła robić jedna gazeta i jedna drukarnia. Nie są to duże zakupy, ale zawsze coś. Może macie znajomych którzy robią strony internetowe - zasugerujcie im zakupy materiałów graficznych na stockach.
Z jednej strony zadbacie w ten sposób o zbyt dla również i swoich prac, a z drugiej możecie też zarobić trochę kasy za poleconych kupujących. Icon_biggrin


RE: Opinie o ShutterStock - ajt - 2008-02-08

Wuja napisał(a):To chyba jest watek: jak zniechecic konkurencje Icon_cheesygrin

No rzeczywiście, pesymizmem powiało, żeby jeszcze kurs dolara chociaż do 3pln wrócił Smile


RE: Opinie o ShutterStock - D_A_R_O - 2008-02-10

Jeśli chodzi o Shutterstock to moje DL od kilku miesięcy utrzymują sie w normie - niestety zarobki moich refferali od grudnia spadły o jakies 70% co bardzo mnie martwi. Podejrzewam, że to dlatego że przestali uploadować tak często fotki jak kiedyś.


RE: Opinie o ShutterStock - rachwal - 2008-02-18

Ostatnio pękły 3 mln zdjęć on-line ...


RE: Opinie o ShutterStock - sax - 2008-02-18

dolar już nie wróci Icon_sad zapomnijcie ,
Możemy tylko liczyć na słomiany zapał młodej konkurencji,
a kiedy tak słucham o tych przesiewach i gnębieniu "młodzieży",
to w mrocznych wizjach widzę iskierkę
szczęścia dla starych stockowych wariatów Icon_razz...