Stock Board - forum fotografii stockowej
Adobe Stock Contributor Site - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Adobe Stock Contributor Site (/watek-adobe-stock-contributor-site.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Adobe Stock Contributor Site - ajt - 2016-09-20

Od dziś działa pod adresem:

https://contributor.stock.adobe.com

Można się zarejestrować, dodawać fotki i po prostu traktować to jako jeszcze jeden stock, gdzie można wysyłać zdjęcia, ale jeśli ktoś ma konto na Fotolii, sugerują synchronizację kont, po której wszystkie zdjęcia, zarobki, rank z Fotolii zaczną być widoczne na powyższej stronie. Wysyłać można wtedy gdzie wygodniej, zdjęcia będą widoczne na obu stockach, czyli fotolia.com i stock.adobe.com.
Jak ktoś chciałby przetestować, to trzeba się zarejestrować lub zalogować danymi z adobe.com, jeśli ktoś ma tam już konto. Ja miałem założone lata temu, po zalogowaniu pojawiła się sugestia synchronizacji z kontem na Fotolii. Podobno ta możliwość występuje tylko raz, przy pierwszym logowaniu.


RE: Adobe Stock Contributor Site - yuma2 - 2016-09-20

calkiem przyjemnie to wyglada choc na Fotolia sporo wiecej danych, tak czy inaczej mam konto w Adobe wiec zrobilem sync Smile milo widziesz ze na Fotolia ciagle cos sie dzieje, i to na tle Shutterstock coraz wiecej dobrego


RE: Adobe Stock Contributor Site - maccio - 2016-09-20

Dzięki Ajt za informacje. Napisałeś, że zdjęcia będą widoczne na obu stockach - a to nie jest już jeden i ten sam? Wiesz może, czy zdjęcie sprzedane przez tą stronę będzie widoczne w statystykach/zarobkach na Fotolia i odwrotnie?


RE: Adobe Stock Contributor Site - fotorince - 2016-09-20

No dobra, zrobiłem jak radziłeś ajt Smile
Poszło głaciutko łącznie z połączeniem konto z Fotolią.
Mam tylko pytanie (jeśli to ogarniasz oczywiście)....bo foty z Fotolii są od razu w pf, małe tego są jakieś zarobki nawet.
Ale kompletnie tego nie ogarniam....to są te same pieniądze co na Fotolia ? Bo jakoś kwoty mi się nie bardzo zgadzają (ale może przez to że na Fotolia są kredyty a tu chyba pln)
Czy to są jakieś inne oddzielne pieniądze? Mógłbyś coś rozjaśnić jeśli wiesz Smile

Dobra coś niecoś już sam ogarnąłem...to jest ta sama kasa...czyli co nam daje ten stock? W sumie nic ?;> Bo w każdym razie żadnej dodatkowej kasy nie zobaczymy....tzn. rozumiem że zarobki przez to że tu jest pf mogą być większe ale szmal w sumie ten sam co na Fotolia czyli jeśli bym się tam nie zarejestrował to tak naprawdę nic by sie nie zmieniło w moich zarobkach dobrze kombinuję?;>


RE: Adobe Stock Contributor Site - ajt - 2016-09-20

Wiem niewiele, bo sam się tam zalogowałem niewiele wcześniej od Was.
U mnie zarobki wyświetlają się w $, a kwoty odpowiadają kredytom z Fotolia pomniejszonym o podatek, który na Fotolia jest wykazywany osobno. Tylko z zaokrągleniami coś nie teges, bo jest dużo różnic o 0,01 Smile
Oba stocki to niby to samo, ale jak ktoś nie zsynchronizuje kont, to pewnie to co wyśle na FT, będzie jak dotąd widoczne również na stock.adobe.com, ale w drugą stronę chyba nie(?). Trzeba poczekać na rozwój sytuacji Smile


RE: Adobe Stock Contributor Site - irontrybex - 2016-09-20

ciekawe czy jak coś mi odrzucili na Fotolia to przyjmą na adobe stock Icon_cheesygrin

Pierwszy mejl o sprzedaży od Adobe stock - niczym się nie różni oprócz loga i kwoty w pln.
Ciekawe czy będą przychodzić mejle od ft.


RE: Adobe Stock Contributor Site - yuma2 - 2016-09-20

To jest jedno i to samo konto,
zarobki sa w Twojej walucie, ja np teraz mam w funciakach a nie kredytach
ustawianie slow kluczowych w kolejnosc teraz jest jak bajka - wystarczy przeciagac itp, ale jeszcze nie mozna ustalac ceny !
teraz, poki co tylko jedna kategoria do wybory tzn bez pod-kategorii
maile o sprzedazy teraz przychodza z Adobe i pokazuje zarobek w wybranej walucie a nie kredytach
jak narazie same pozytywyIcon_cheesygrin


RE: Adobe Stock Contributor Site - fotorince - 2016-09-20

(2016-09-20, 14:18:12)ajt napisał(a): Oba stocki to niby to samo, ale jak ktoś nie zsynchronizuje kont, to pewnie to co wyśle na FT, będzie jak dotąd widoczne również na stock.adobe.com, ale w drugą stronę chyba nie(?). Trzeba poczekać na rozwój sytuacji Smile

Jasne rozumiem...tylko na cholerę tak robić?;> Wysyłam na Fotolia więc po co wysłać tam oddzielnie?Icon_mad
Chyba że właśnie kombinować jak sugeruje irontrybex że coś odrzucą na Fotolia to spróbować na adobe...ale ja jestem zbyt leniwy żeby mi się chciało takie kombinacje alpejskie robić;]
Tak czy siak przynajmniej wiem co tam sprzedałem dzięki temu;]


RE: Adobe Stock Contributor Site - adalbert74 - 2016-09-20

(2016-09-20, 14:21:23)irontrybex napisał(a): ciekawe czy jak coś mi odrzucili na Fotolia to przyjmą na adobe stock Icon_cheesygrin



Pierwszy mejl o sprzedaży od Adobe stock - niczym się nie różni oprócz loga i kwoty w pln.
Ciekawe czy będą przychodzić mejle od ft.

ja właśnie testuję tę opcję  Icon_cheesygrin  Icon_mrgreen
Fotolia odrzuciła mi moje najlepiej sprzedające się zdjęcie na shutterstocku i bigstocku... już po raz trzeci Icon_wink
Zobaczymy, czy inspektorzy Adobe zobaczą w tej focie potencjał  Icon_cool

przy okazji - ktoś już wrzucał zdjęcia poprzez Adobe? jakie mają czasy rozpatrywania?


RE: Adobe Stock Contributor Site - richart - 2016-09-20

Nie jestem pewny czy ta opcja była dostępna zawsze, czy dopiero po połączeniu z Adobe jest możliwe umieszczanie   zdjęć redakcyjnych - tu jest coś takiego napisane w FAQ:

Q: "Czy mogę przesyłać swoje pracy tylko do wykorzystania redakcyjnego?"
A:  Możemy pozwolić na przesyłanie niektórych zdjęć wyłącznie do użytku redakcyjnego, z zastrzeżeniem wymagań określonych w momencie ich przesyłania. Na przykład, możemy wymagać, aby przesyłany obraz nie był poddany żadnej modyfikacji.