Stock Board - forum fotografii stockowej
[tommek] prośba o ocenę grafik - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [tommek] prośba o ocenę grafik (/watek-tommek-prosba-o-ocene-grafik.html)

Strony: 1 2


[tommek] prośba o ocenę grafik - tommek - 2015-12-20

http://www.shutterstock.com/cat.mhtml?gallery_id=965903
Witam wszystkich bo to jest mój pierwszy wpis.
Proszę o ocenę moich prac, jeżeli jest tu ktoś kto się zajmuje grafiką i chciał by coś napisać jak zacząć to chętnie bym poczytał. Dodaję prace od około 2 miesięcy i jak narazie zarobiłem niecałe 10$, trochę słabo i nie wiem czy to tak zawsze jest na początku czy zależy od poziomu prac czy ich ilości.


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - bluefilter - 2015-12-20

Mnie nie lubią, bo nie owijam w bawełnę, także mogę Cię zrazić.
Twoje prace są płaskie. Bez wyrazu.
Brakuje tej przestrzeni, a przestrzeń to cień.
Osobiście to potraktowałbym je (nawyk z PS) rozmyciem gausowskim.
Wiem, Twoje rysunki to wycinanki i taka mi myśl przyszła jak je zobaczyłem.
Grafika z aparatem-dlaczego nie ma wrysowanych klatek na kliszy. nie prosta tylko zakręcona
Masz talent to widać i spróbuj może coś w temat walentynek uderzyć. Bo to następny hit.
Kichawa do góry i powodzenia.


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - jaropienza - 2015-12-20

(2015-12-20, 14:36:55)tommek napisał(a): ... zależy od poziomu prac czy ich ilości.

Odpowiedziałeś sobie sam. Dużo różnorodnych prac wrzucaj w wysokiej jakości. Ciągle się ucz i odkrywaj nowe możliwości, a na pewno zwiększysz swoje dochody w ciągu roku. Możliwe że do cztero cyfrowych liczb $$$$ Smile
Powodzenia.

P.S. Pamiętaj systematyczność i ciężka praca dają satysfakcje (czytaj $$$$) 


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - GregorK - 2015-12-20

(2015-12-20, 15:37:54)jaropienza napisał(a): P.S. Pamiętaj systematyczność i ciężka praca  

nie o takie stoki walczyliśmy Icon_wink


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - jaropienza - 2015-12-20

(2015-12-20, 15:44:42)GregorK napisał(a): nie o takie stoki walczyliśmy Icon_wink
o te co to walczyłeś już się kończą Icon_cheesygrin


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - fotek - 2015-12-20

(2015-12-20, 15:46:39)jaropienza napisał(a): o te co to walczyłeś już się kończą Icon_cheesygrin

Jarek, to Twoja najlepsza riposta jak pamietam Icon_cheesygrin


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - yuma2 - 2015-12-20

Moim skromnym zdaniem, mimo ze grafiki to nie moja dzialka, jest dobrze jak na poczatek.
Grafiki Swiateczne sa b dobre tzn trafiaja w nisze jako ze wiekszosc ktore dotychczas widzialem to mniej wiecej to samo, babki snieg itp te sa inne bardziej "specjalistyczne" ze tak powiem, i jak to z nisza bywa albo sie sprzeda albo nie Smile. Inne tez ok, szalu nie ma ale mysle ze bedzie lepiej, zostawiaj troche miejsca na ew copy-space, sledz trendy, wrzucaj z wyprzedzeniem np teraz juz czas na wiosne i walentynki wielkanoc itp, keywords tez widze dobrane odpowiednio. Takze pozostaje tylko kreatywnosc i praca, pieniadze sie znajda nie przejmuj sie, zdjecia/grafiki tez musze troche polezec na stocku, cierpliwosci i wytrwalosci Smile

(2015-12-20, 15:37:42)bluefilter napisał(a): Twoje prace są płaskie. Bez wyrazu.
Brakuje tej przestrzeni, a przestrzeń to cień.
Osobiście to potraktowałbym je (nawyk z PS) rozmyciem gausowskim.
Wiem, Twoje rysunki to wycinanki i taka mi myśl przyszła jak je zobaczyłem.
Grafika z aparatem-dlaczego nie ma wrysowanych klatek na kliszy. nie prosta tylko zakręcona

Nie bardzo rozumiem - grafiki rozmyciem gausowskim? Cienia to nie doda tylko mhmm rozmyje..

Klatek nie ma bo klisza nie-wywolanaSmile poza tym na plaskiej latwiej dodac tekst


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - tommek - 2015-12-20

(2015-12-20, 15:37:42)bluefilter napisał(a): Osobiście to potraktowałbym je (nawyk z PS) rozmyciem gausowskim.

Używam tylko podstawowych narzędzi bo plik musi być kompatybilny z wersją 10 illustratora, przynajmniej tak piszą, więc odpada dużo efektów z nowszych wersji, do tego dochodzą pewnie moje braki warsztatowe Icon_confused

(2015-12-20, 16:28:07)yuma2 napisał(a): Moim skromnym zdaniem, mimo ze grafiki to nie moja dzialka, jest dobrze jak na poczatek.
Grafiki Swiateczne sa b dobre tzn trafiaja w nisze jako ze wiekszosc ktore dotychczas widzialem to mniej wiecej to samo, babki snieg itp te sa inne bardziej "specjalistyczne" ze tak powiem, i jak to z nisza bywa albo sie sprzeda albo nie Smile. Inne tez ok, szalu nie ma ale mysle ze bedzie lepiej, zostawiaj troche miejsca na ew copy-space, sledz trendy, wrzucaj z wyprzedzeniem np teraz juz czas na wiosne i walentynki wielkanoc itp, keywords tez widze dobrane odpowiednio. Takze pozostaje tylko kreatywnosc i praca, pieniadze sie znajda nie przejmuj sie, zdjecia/grafiki tez musze troche polezec na stocku, cierpliwosci i wytrwalosci Smile




Nie bardzo rozumiem - grafiki rozmyciem gausowskim? Cienia to nie doda tylko mhmm rozmyje..

Klatek nie ma bo klisza nie-wywolanaSmile poza tym na plaskiej latwiej dodac tekst

Dzięki, do robienia grafik zmotywowało mnie to że na razie nie odrzucili żadnej z moich prac a naczytałem się tutaj że ciężko dostać się na niektóre stocki, teraz trochę entuzjazm opadł ale spróbuję się zmobilizować do systematycznej pracy Icon_biggrin   Z tych co sprzedałem to najwięcej jest religijnych, może to jest jakaś nisza i na pewno pomyślę już o Wielkanocy.


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - yuma2 - 2015-12-20

(2015-12-20, 18:27:11)tommek napisał(a):   Z tych co sprzedałem to najwięcej jest religijnych, może to jest jakaś nisza i na pewno pomyślę już o Wielkanocy.

Mozesz zawsze wpisywac rozne slowka w wyszukiwarki na stockach i patrzec co jest a czego jest malo, moim zdaniem to jest nisza i zdecydowanie warto ja wypelnic, popatrz tez ze strony innych religi i ich swiat a wypelnisz sobie pieknie caly rok Smile Powodzenia


RE: [tommek] prośba o ocenę grafik - kalina - 2016-01-23

Tomku, IMO, Twoje prace są dobre warsztatowo, ale mało trafione tematycznie. Weź sobie na Shutterstock wybierz opcję "grafika wektorowa" bez podawania słów kluczowych posortuj w/g popularności i w ten sposób zobaczysz co się najlepiej sprzedaje. Z mojego doświadczenia - nie warto na stoki pchać pracochłonnych prac, jak ilustracje, chyba że masz takie "left overy" z jakichś innych swoich zawodowych działalności. U mnie najlepiej sprzedają się ikony - i to nie jakieś wypasione sety, tylko małe, dobrze dobrane tematycznie zestawy (zresztą też resztki po moich płacących klientach Smile