Stock Board - forum fotografii stockowej
Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje (/watek-ban-na-shutterstock-powody-konsekwencje.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - borzywoj - 2016-07-03

dzięki za wyjaśnienie Yuma Smile


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - Lseker - 2016-07-04

Yuma, edytorial w vintage, u mnie przeszedł niejeden Smile
Wyczyszczę zdjęcie grupowe motocyklistów z danych wrażliwych - loga i nazwy marek - i spróbuje za jakiś czas ponownie. Kilka zdjęć ze zlotu u mnie zostało ale tylko te z Hondą Shadow. Reszta poleciała.

Pytanie, co zrobić ze zdjęciami które wykasowali na ss, a które mam jeszcze na innych stockach, na BS, na dreamstime, 123RF?


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - maccio - 2016-07-04

Mnie przeprosili, nie usunęli żadnego edytoriala, czyli dużo hałasu o...


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - yuma2 - 2016-07-04

kilka tygodni temu, moze wiecej, usuneli mi klka zdjec z funtem brytyjskim choc zawsze robilem zdjecia tak by nie bylo widac krolowej, wiekszosc zostawili, ale do kazdego usunietego zdjecia dostalem maila z uzasadnieniem i miniaturka takze wiedzialem przynajmniej ktore zdjecia i dlaczego. Tym razem mnie ominelo tak usuwanie jak i przeprosiny Smile


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - Lseker - 2016-07-06

Mój edytorial z motorkami, ponownie wstawiony po masowym usunięciu, tym razem przeszedł tyle że nie vintage, ale przekolorowany na niebiesko Smile w opisie: CZARNKOW, POLAND - September 13, 2014: Classical motorcycles during the annual rally. blue filter effect.
Tak więc da się Smile


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - yuma2 - 2016-07-06

(2016-07-06, 10:44:46)Lseker napisał(a): Mój edytorial z motorkami, ponownie wstawiony po masowym usunięciu, tym razem przeszedł tyle że nie vintage, ale przekolorowany na niebiesko Smile w opisie: CZARNKOW, POLAND - September 13, 2014: Classical motorcycles during the annual rally. blue filter effect.
Tak więc da się Smile

dziwne to troche, jako ze edytorial z zasady powinien byc bez ingerowania


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - padmak - 2016-07-06

Z tego co czytałem, to edytorial nie może mieć zmienioną oryginalną "treść" - czyli nie można sobie kogoś lub czegoś wymazać lub dokleić Smile


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - Lseker - 2016-07-07

no a zasłanianie tablic rejestracyjnych?


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - yuma2 - 2016-07-07

(2016-07-07, 18:04:51)Lseker napisał(a): no a zasłanianie tablic rejestracyjnych?

wtedy jest jako RF, z tym ze musisz zaslonic wszystko co moze byc rozpoznawalne, reklamy,napisy,twarze,znaki towarowe itp.
w edytorialu nie mozesz nic zmienic poza typowym dodge-burn. Dziwi mnie fakt dodawania filtrow, ale pewnie zalezy to takze od oceniajacego zdjecia, ja filtrow nie dodaje bo zdjecia traca na wartosci - filtr zawsze ktos moze sobie dodac, teraz nawet za darmo na SS, ale usunac juz nie tak latwo Smile


RE: Ban na Shutterstock - powody, konsekwencje - Lseker - 2016-07-08

ok, dziękuję za wyjaśnienie Smile
przy okazji mam jeszcze pytanie, czy jak używam określonych słów w description, to konieczne jest ich użycie również w słowach kluczowych? albo czy jak zaznaczam określoną kategorię np Buildings/Landmarks, to czy tych słów należy również użyć w keywords, czy już nie ma potrzeby?