Stock Board - forum fotografii stockowej
Mały aparat do plecaka - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Aparaty (https://stock-board.info/forum-aparaty.html)
+--- Wątek: Mały aparat do plecaka (/watek-maly-aparat-do-plecaka.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Mały aparat do plecaka - padmak - 2018-09-13

No właśnie przeczytałem cały wątek. Właśnie Nikon i Canon wypuścili pierwsze konkretne bezlusterkowce z pełną klatką - ale cena jak narazie poza zasięgiem Smile
Co w obecnym czasie polecicie wśród kompaktów lub lekkich bezlusterkowców ?

PS. Przyznam się że nadal na stoki używam kompakta z 2013 roku - 12 megapixels - pstrykam w RAWach i obrabiam DxO.
Używam max czułość 640 - wyżej już szum za duży. Jednak najlepiej wychodzi w zakresie 100 - 320 ISO.
Chciałbym coś dającego lepszą jakość teraz kupić.


RE: Mały aparat do plecaka - richart - 2018-09-13

Sony obniżył ceny swoich alf - niepełnoklatkowych czyl aps-c. Ja używam sony 6300 i te fotki idą jak woda na stokach. Jpg i z tego aparatu wysyłam prawie bez poprawek. Teraz ten aparat można kupić bardzo tanio. A najlepszy obiektyw do  tego aparaciku to chyba najbardziej uniwersalny, a przy tym super ostry sony 16-70 f/4 by Zeiss. Obiektyw niestety jest chyba droższy od body ale warto.  Acha, i filmuje w 4K.


RE: Mały aparat do plecaka - padmak - 2018-09-15

Dziękuję @richart za podpowiedź. Na początek poluję na używanego sony a6000 z kit'owym obiektywem. Zobaczę jak będzie mi się pracowało. Jeśli fajnie to 'upoluję' Zeiss'a 16-70 /4 a potem może nowsze body (a6300) Myśle że będzie to dobra zmiana.

Mój obecny kompakt ma podobne wymiary i wagę Smile Nikon P7800
Wprawdzie na CameraDecision zajmuje 1 miejsce wśród kompaktów: Ranked #1 out of 468 in Compact cameras - no ale nadal to tylko kompakt i przestaje mi wystarczać.


RE: Mały aparat do plecaka - latttam - 2019-12-26

Wątek stary, ale jakby ktoś szukał:
Polecam Canon M100 (z EF-M 32 lub zoomem kitowym 15-45) jest malutki, a urywa dupę (jak na tak małe bezlustro). Ma sensor od 80D i droższych bezluster Canona, wiec jakość jest b. dobra (znów - jak na tą kasę) i nie wydasz 3000 zł, tylko mniej niż połowę (z kitem). Obecnie około 1300-1400 zł - IMO nie ma nic lepszego z małych bezluster.

Sony A6... są bardzo dobre, ale nie nazwałbym ich małymi aparatami :Smile  Są mniejsze aparaty z APS-C. Miałem A6000 i jeszcze dziś jest to super sprzęt (szczególnie, że teraz z kitem kosztuje 1750 zł :Smile ). Ale jest sporo większy od Canona M100 i podobnych. Więc do noszenia w kieszeni kurtki średnio się nadaję (oczywiście zależy jeszcze od tej kieszeni w kurtce). Dziś już A6000 bym raczej nie brał osobiście, na wiosnę chcę wziąć A6100 (już teraz z kitem kosztuje 3300 zł, a jeszcze kilka stówek do marca stanieje).


RE: Mały aparat do plecaka - padmak - 2019-12-27

Też od ponad roku za radą @richart kupiłem a6000 i jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że dokupiłem b.dobry obiektyw Zeiss'a 16-70 /4.
Szukam teraz do tego zestawu gimbala - i tak widzę, że ciekawą opcją będzie DJI Ronin-SC (mniejszy od S).

@latttam - orientujesz się jak może, jak przy tym gimbali sprawdziłby się silniczek do ostrości ale ustawiony na pierścieniu zoom'a ? Zastanawiam się, czy wtedy gimbal nie traciłby 'równowagi' ?


RE: Mały aparat do plecaka - latttam - 2019-12-27

(2019-12-27, 16:04:20)padmak napisał(a): Też od ponad roku za radą @richart kupiłem a6000 i jestem bardzo zadowolony. Tym bardziej, że dokupiłem b.dobry obiektyw Zeiss'a 16-70 /4.
Szukam teraz do tego zestawu gimbala - i tak widzę, że ciekawą opcją będzie DJI Ronin-SC (mniejszy od S).

@latttam - orientujesz się jak może, jak przy tym gimbali sprawdziłby się silniczek do ostrości ale ustawiony na pierścieniu zoom'a ? Zastanawiam się, czy wtedy gimbal nie traciłby 'równowagi' ?

A6000 nadal daje radę, nowa seria A6100/A6400/A6500 to głównie poprawki, dużo lepszy AF, filmy 4K i drobne feature-y - nie każdy tego wszystkiego potrzebuje. Zeiss 16-70 jest genialny, naprawdę fajne szkło!

Co do Gimbali, kompletnie nie pomogę, bo nigdy nie używałem czegoś takiego. Wydaje mi się, że Gimball można wyważyć, jest tam zwykle regulacja (odsuwa się lub przybliża ciężarki). Ale tak jak mówię, ten temat jest mi obcy.


RE: Mały aparat do plecaka - yuma2 - 2019-12-27

(2019-12-27, 16:04:20)padmak napisał(a): ciekawą opcją będzie DJI Ronin-SC (mniejszy od S).

orientujesz się jak może, jak przy tym gimbali sprawdziłby się silniczek do ostrości ale ustawiony na pierścieniu zoom'a ? Zastanawiam się, czy wtedy gimbal nie traciłby 'równowagi' ?

w wersji Ronin SC combo jest caly zestaw do follow focusa z pierscieniem itp, wszystko da sie wywarzyc i dziala, jak przy kazdym gimbalu przy kazdej ingerencji w wage aparatu trzeba wywarzac, na SC idzie to sprawnie plus autokalibracja z appki


RE: Mały aparat do plecaka - padmak - 2019-12-28

@yuma2 - właśnie ten Ronin SC combo. Ten motorek do follow fokusa chciałbym podłączyć na "follow zoom" - bo fokus będzie i tak w automacie. Tu właśnie pytanie - czy zmiana zooma bardzo zmieni wyważenie aparatu.
Na razie szukam w necie info - ale nikt o tym nie pisze - chociaż kilka osób tak robi.


RE: Mały aparat do plecaka - yuma2 - 2019-12-28

[quote='padmak' pid='105571' dateline='1577484723']
@yuma2 - czy zmiana zooma bardzo zmieni wyważenie aparatu.
/quote]

jesli masz obiektyw z "wysuwanym " zoomem to na pewno bedzie problem, nie odpowiem na 100% bo juz nie mam takich obiektywow zeby sprawdzic , natomiast z zoomem ze tak powiem wewnetrzym nie ma problemu


RE: Mały aparat do plecaka - padmak - 2019-12-28

Dzięki @yuma2 za podpowiedzi. Pozostaje jedynie wypróbować tą opcję. Pozdrawiam