Stock Board - forum fotografii stockowej
Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? (/watek-ile-zdjec-miesiecznie-wam-sie-sprzedaje-i-ile-macie-zdjec.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - richart - 2015-01-21

Zacne deseczki, panele czy prawdziwe drewno?  Bo to  w foodach jak widzę podstawa - nomen omen.


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - niolox - 2015-01-21

Pachnie panelami Smile


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - yuma2 - 2015-01-21

mi tam pachnie winylem, choc wygladaja na panele


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - szakalikus - 2015-01-22

(2015-01-21, 22:52:01)niolox napisał(a): Pachnie panelami Smile

Zgadza się, jestem na etapie poszukiwań czegoś większego w stylu retro/wintydżż, bo ich małe rozmiary ograniczają kadr kompozycję itp, a łączenie ze sobą mimo dobrego spasowania jest widoczne na fotkach


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - maccio - 2015-01-22

Łączenie paneli można jednym przejechaniem kursora zlikwidować w PSie...


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - richart - 2015-01-22

Ja niedawno kupiłem stare deski - w firmie z Mazur. Ponoć mają kilkadziesiąt lat, szczotkowane, bejcowane itd. "Na żywo" wyglądają super, ale jak zrobiłem fotki to się okazało, że jako tło do świątecznych pierników, lepiej wyglądają porządne (nie papierowe ) panele - niż te deseczki. Ale myślę że ten zakup mi się jeszcze przyda.
Parę lat temu można było jeszcze gdzieś na wsiach kupić za bezcen rewelacyjne dechy różnego rodzaju, leżące na strychach w chałupach, ale ten czas się już skończył bo moda na vintage zepsuła ceny.

A tak przy okazji: do tych wprawek Szakalikusa - jako tło - dobre by były kafle z fakturą a la czarny kamień -  taki niby bazalt, kupiłem ostatnio jedną płytkę w Castoramie za 8 zł.
 


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - bluefilter - 2015-01-22

Dobre rady.

Tak właściwie to mi na tym forum brakuje działu typu: REKWIZYTORNIA.
Takie czy podobne pomysły czy usprawnienia można tam umieszczać.


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - maccio - 2015-01-22

Dobre rady i dobry pomysł BlueSmile


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - adalbert74 - 2015-01-22

To i ja dorzucę jeden pomysł - przetestowany Icon_wink deski ekspozycyjne można czasem tanio kupić w marketach typu Komfort... (przy okazji wymiany ekspozycji, etc.) Trafiłem ostatnio 4 takie panele za śmieszne pieniądze i ... dodatkowo mamy je od razu gotowe (nie trzeba nic składać, zbijać).
Zdarzają się też pojedyncze paczki paneli/dech po firmowych montażach


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - szakalikus - 2015-01-22

a ja nic nie płacę Smile , bo kupuję "testery" w Leroy po 2zł za sztukę, zachowuje paragon, po 3 miesiącach idę i zwracam (wymieniam na nowe inne) - Polecam Smile

(2015-01-22, 09:50:40)maccio napisał(a): Łączenie paneli można jednym przejechaniem kursora zlikwidować w PSie...

Jeżeli masz kilka paneli połączonych (kilka łączeń), znajdujących się zarówno w punkcie ostrości jak i miejscach rozmytych, dodatkowo niejednolicie oświetlonych (światło na przód kadru i przechodzi w cień i nieostrość w dal) to trzeba trochę czasu spędzić nad tym żeby było perfect, wolę mieć gotowe zdjęcie niż pracować nad kadrem, po to żeby później go naprawiać w programie graficznym :p


(2015-01-22, 11:06:11)richart napisał(a): jako tło - dobre by były kafle z fakturą a la czarny kamień -  taki niby bazalt, kupiłem ostatnio jedną płytkę w Castoramie za 8 zł.
 


Ostatnio właśnie przeglądałem Shutterstock i widząc takie zdjęcia zastanawiałem się co to może być takie ładne czarne szorstkie klimatyczne !! Dzięki ! Chyba zaraz podjadę do Castoramy Icon_razz

aa i w leroy jak i w castoramie koło działu gdzie wycinają na wymiar jest zawsze kosztyk/pojemnik gdzie są spady, i można jakąś fajną płytkę pilśniową za kilka złotych dużą dorwać, kawałek jakiegoś blatu itp