Stock Board - forum fotografii stockowej
Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? (/watek-ile-zdjec-miesiecznie-wam-sie-sprzedaje-i-ile-macie-zdjec.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - Edge - 2016-11-30

(2016-11-30, 18:10:41)schab napisał(a): Niecałe 1600 mam w porf, w tym miesiącu sprzedało sie 3235. Wrzucanie na ilość nie ma sensu.

Schab, jesteś najlepszy!


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - MikeMareen - 2016-11-30

(2016-11-30, 18:21:34)Edge napisał(a): Schab, jesteś najlepszy!

Po Schabie głupio coś napisać...5k,prawie 400 dli.Ja tam się cieszę,dwa lata temu nie myślałem nawet,że na takich gniotach można coś zarobić


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - dopam - 2016-11-30

(2016-11-30, 18:10:41)schab napisał(a): Niecałe 1600 mam w porf, w tym miesiącu sprzedało sie 3235. Wrzucanie na ilość nie ma sensu.

Mógłbyś coś pokazać z tego portfolio? Albo chociaż tematykę zasugerować?


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - Edge - 2016-11-30

Proponuję fotografować to co lubisz i to w czym jesteś dobry, a wyniki powinny przyjść same.

Dopam, co lubisz fotografować?


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - wiskad - 2016-11-30

(2016-11-30, 20:38:02)MikeMareen napisał(a): Po Schabie głupio coś napisać...5k,prawie 400 dli.Ja tam się cieszę,dwa lata temu nie myślałem nawet,że na takich gniotach można coś zarobić

400 dziennie to nieźle Smile


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - dopam - 2016-12-01

Co lubię? Jeszcze nie wyrobiłam sobie zdania, bo do tej pory najczęściej fotografowałam dzieci. Ale na nich nie mam zamiaru zarabiać. Chyba, że zmienię zdanie.
Za to mogę fotografować to, co robimy + przedmioty życia codziennego.
Chętnie jednak podejrzę, co robią bardziej doświadczeni Icon_wink


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - szakalikus - 2016-12-12

a jak pod koniec 2016 roku układają się u Was procenty Waszych top3 agencji? U mnie około 70% dla Shutterstock i 30% dla Fotolia (póki co mam tylko portfolio w dwóch agencjach, ale jeżeli ktoś uploaduje na 123RF to chętnie dowiem się też na której pozycji plasuje się średnio ten stock) Smile


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - yuma2 - 2016-12-12

u mnie ten ro so far:
SS: 57%
FT: 21%
IS PP SUB: 5-4-4%
123rf: 5%
Alamy: 5%

Reszta dramat. % dotycza $ a nie DL czy RPD.
zdjec 13.5K

Ostatnie 3mc miesiace : Fotolia 34% !


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - richart - 2016-12-13

U mnie podobnie jak u Yumy: szuter przed fotolią potem IS, a na 123RF dopiero zaczynam, ale myślę że to nie był najlepszy ruch. Trzeba się skupić na tych trzech pierwszych stokach. Nieźle idzie ( choć po mału ) na 500px, bo tam jak jest strzał, to gruby Smile
Zasilam też z przyzwyczajenia Dreamstime, ale to strata czasu,  wynoszę się z Nowy Rokiem. 
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz
ZapiszZapisz


RE: Ile zdjęć miesięcznie wam się sprzedaje i ile macie zdjęć? - szakalikus - 2016-12-13

Ja właśnie zawsze myślałem, żeby się skupiać na głównym stocku jakim był SS, ale kiedy coś tam u nich się chwiało i portfolio rosło a zarobki stały to postanowiłem zwiększyć nakład sił na Fotolię i teraz jestem z tego bardzo zadowolony bo % o którym mówiłem 70/30 to stosunek $, a wielkość portfolio to 12k/4k, także jakbym od początku wrzucał na Fotolię to może byłoby 50/50 Smile (tyle że na Fotolii trochę większy odrzut (w porównaniu do zerowego odrzutu SS) także na pewno troche mniej by było Icon_razz ). Stąd też postanowiłem teraz trochę popracować nad trzecią agencją (za poradą Rafała [hmc] będzie to 123RF), w razie gdyby Shutterstock coś nakombinowało ( a ciągle coś kombinują!) Icon_wink Kilka dobrych lat temu IS był wiodący, a teraz? Znika z rynku z 5% udziałem na cześć Shutterstock i Fotoli ( posiłkuję się danymi yumy2, bo sam już od dawna tam nic nie wrzucam Icon_razz )