Stock Board - forum fotografii stockowej
Zmiany w płatnościach od 2015 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Zmiany w płatnościach od 2015 (/watek-zmiany-w-platnosciach-od-2015.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - fotek - 2015-04-28

(2015-04-28, 11:08:41)alga38 napisał(a): Czy wszyscy już macie na mailu potwierdzenie z GI, że przelali pieniądze? Nic do tej pory nie dostałam, choć uzbierana jest min. kwota $ ... Czy to już czas, aby się zacząć denerwować? Icon_wink

Najlepszym potwierdzeniem jest kasa na PP... moja już w banku. Cos jest nie tak


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - yuma2 - 2015-04-28

(2015-04-28, 11:51:47)pershing napisał(a): dzięki yuma2, czyli mają miesięczne opóźnienie w płatnościach i dlaczego jakoś mnie to w ogóle nie dziwi ?

zauwaz ze iStockphoto takze ma opoznienia w platnosciach o miesiac, np wieksi odbiorcy czy korpo kupuja zdjecia przez miesiac po czym dostaja rachunek na ktorego zaplacenie maja 14 lub 30 dni, strony partnerskie tez niekiedy nie sa bezposrednio podpiete i placa iStockowi po zamkniecu miesiaca i tak dalej. Uwazam ze miesiac czekania na pieniadze to calkiem przyzwoity czas gdy jestes sub contrybutorem dla duzej agencji.


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - pershing - 2015-04-28

Ja to oczywiście rozumiem, prawa rynku itd., ale po prostu chodzi mi o to, że iStockphoto z roku na rok wbija sobie coraz więcej gwoździ do trumny poprzez swoją politykę. Kiedyś to była prężna agencja i tylko Shutterstock mógł z nią konkurować. Obecnie (odkąd iStockphoto przejęło Getty) jest coraz gorzej. W moim prywatnym rankingu zarobków iStockphoto spadł na ostatnie miejsce. Wyprzedza go między innymi 123rf i deposit, które to agencje zawsze dawały mi marginalne zyski. Gdyby nie kasa z PP to pewnie wogóle zamknął bym konto na ISP. bo zarobek rzędu 2-5$ miesięcznie to masakra jakaś.


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - fotorince - 2015-04-28

(2015-04-28, 12:12:30)pershing napisał(a): Ja to oczywiście rozumiem, prawa rynku itd., ale po prostu chodzi mi o to, że iStockphoto z roku na rok wbija sobie coraz więcej gwoździ do trumny poprzez swoją politykę. Kiedyś to była prężna agencja i tylko Shutterstock mógł z nią konkurować.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
IS u mnie odkąd przejęła go GI idzie ostro w górę,co miesiąc wypłata przy 1000 zdjęć w pf.Do tej pory były to zarobki rzędu 40-50 $ miesięcznie więc różnica jest znacząca.
Z mojego punktu widzenia Shutterstock wbija sobie gwóźdź do trumny.Coraz mniejsza sprzedaż,ciągłe problemy jak nie z odpalaniem strony bo coś grzebią to z pojawianiem się zdjęć lub użeranie się z inspektorami którzy wymyślają powody odrzutów (choć tu mam najmniejszy problem ale widzę na co się ludzie skarżą). Jedyne co jeszcze ratuje Shutterstock to SOD-y i EL-ki ale jak długo to pociągnie to nie wiem.


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - pershing - 2015-04-28

Widzisz Tomku, u mnie sytuacja jest odwrotna, IS ostro w dół, Shutterstock w górę. To co piszesz na temat Shutterstock to prawda, ale sądzę że mimo tego Shutterstock będzie numerem jeden jeszcze przez dłuuuugi czas. Zastanawiałem się skąd się bierze taka sytuacja i olśniło mnie przeglądając Twoje PF. Mamy zgoła różne tematyczne PF. U mnie dominują landszafty, i ostatnio bardzo modne zdrowe życie w szerokim tego słowa znaczeniu. U Ciebie zaś rządzi studio i produkt bardzo apetycznie pokazany co jest wynikiem b.dobrej techniki zarówno samego procesu tworzenia jak i postprodukcji. Morał z tego taki że mamy zupełnie inną klientelę a co za tym idzie można wnioskować jakie tematyki rządzą w poszczególnych agencjach.


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - fotorince - 2015-04-28

No wiesz....;]....tu znowu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Ponieważ....też zajrzałem do Twojego pf i landszafty masz takie jak ci których znam....i oni jakoś nie narzekają więc dziwne. Z kolei jak to określiłeś "modne zdrowe życie w szerokim tego słowa znaczeniu" to teoretycznie powinno iść jak świeże bułeczki...czyli niestety teoria się sprawdza: nikt nie przewidzi gustów kupujących,zawsze jak coś wydaje mi się hitem to idzie jak krew z nosa a jak coś robie ot tak żeby pocykać-hit jak drut;]
Prosty przykład...żonka leży i smaży sie na plaży,pies lata jak szalony do morza i z powrotem a ja już obcykałem co się dało i kombinuje co tu robić (bo mnie smażing-plażing średnio jara)...więc patrzę co mam pod nogami i myślę "background" Smile
Cykam i.....kupują jak wariaci,weź zrozum kupujących.
[Obrazek: stock-photo-sand-on-the-the-beach-as-bac...582235.jpg]


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - MattZ90 - 2015-04-28

Kto to widział w kwietniu plażing-smażing uprawiać? Icon_razz

A u mnie IS też się poprawił. Bałem się, że kasa będzie co 3 miesiące, a jest co miesiąc. Tyle tylko, że gdyby nie PP, to byłbym w du**e.


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - ezp - 2015-04-28

Dzięki
działa


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - fotorince - 2015-05-06

Wydawało mi się że kasę wypłacają 25-ego każdego miesiąca a kasa dziś wyparowała.U kogoś też?;>


RE: Zmiany w płatnościach od 2015 - maccio - 2015-05-06

U mnie też.