Stock Board - forum fotografii stockowej
Softbox - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Wyposażenie studia (https://stock-board.info/forum-wyposazenie-studia.html)
+--- Wątek: Softbox (/watek-softbox.html)



Softbox - rachwal - 2008-02-20

Czy ktos moze uzywa taki softbox jak na focie (link po kliknieciu w fote) ? Mam zamiar nabyc, nie wiem czy nie brac jakis tanszych o podobnych rozmiarach z afe.pl ( np. taki ). Roznica w cenie spora ... zastanawia mnie to troche.


[Obrazek: softbox60x90.jpg]



RE: Softbox - ajt - 2008-02-20

Ja mam ten z afe właśnie. Nie narzekam, Sprawuje się ok, z wewnętrznym dyfuzorem na Delicacy świeci bardzo równo. Rozkładanie, jak już gdzie indziej pisałem, dość upierdliwe, można sobie oko prętem wybić. Nietety, jak na razie to mój pierwszy i jedyny softbox, więc porównania żadnego nie mam i nie będę się wypowiadał nt wyższości tego czy tamtego Smile


RE: Softbox - monster666 - 2008-02-20

funsport ma ogólnie drogo moim zdaniem. W Łodzi jest kilka tańszych sklepów. Wejdź sobie na www.fripers.pl Ja u nich kupowałem wszystko, dają nawet spore upusty.


RE: Softbox - rachwal - 2008-02-20

Dzieki za info. Moze warto byloby zrobic dzies liste ciekawych sklepow z osprzetem studyjnym ...


RE: Softbox - fotek - 2008-02-20

rachwal napisał(a):Czy ktos moze uzywa taki softbox jak na focie (link po kliknieciu w fote) ? Mam zamiar nabyc, nie wiem czy nie brac jakis tanszych o podobnych rozmiarach z afe.pl

Mysle, że to praktycznie jedno i to samo. Sam mam co prawda softboxy kupowane w Funsports z mocowaniem Bowensa, ale... kolega kupił okty z uniwersalnym mocowaniem w AFE i jakościowo wygladaja podobnie jak te z funsportuŁączenie podwójnego posta
monster666 napisał(a):funsport ma ogólnie drogo moim zdaniem.
To zalęzy co... np. Cy-400K jest w Funsporcie tańsza Smile




RE: Softbox - rachwal - 2008-02-25

rachwal napisał(a):Czy ktos moze uzywa taki softbox jak na focie (link po kliknieciu w fote) ?

Ten softbox z "uniwersalnym adapterem zaciskowym" jest na tyle uniwersalny, ze nie pasuje do lamp Delicacy 180 Smile To tak pisze jakby ktos sie przymierzal do zakupu ...


RE: Softbox - kalim - 2008-02-25

a czy wiecie moze czy te softboxy da sie zamocowac do lampy typu canon 580EX, bo poszukuje takiego i najtanszy jaki znalazlem to ok 400 zl


RE: Softbox - Wuja - 2008-03-21

kalim udalo sie zamontowac jakis tanszy softbox na te lampe?
Czy jest znaczaca roznica w oswietleniu miedzy softboxami 60x60 a np. 70x100 mam malo miejsca w domu i nie wiem czy jest sens brac te wieksze.


RE: Softbox - kalim - 2008-03-21

jak narazie niestety nie


RE: Softbox - fotek - 2008-03-21

Wuja napisał(a):Czy jest znaczaca roznica w oswietleniu miedzy softboxami 60x60 a np. 70x100

Oczywiście, ze jest - ten drugi jest większy Smile

A tak poważnie, to... wiekszy softbox, to wieksza powierzchnia świecąca, jeżeli chcesz oświetlic wiekszy obiekt to jest lepszy, jeżeli mniejszy i np. z czarnym tłem to jest raczej nie wskazany. Z drugiej strony musisz tez miec na uwadze, czy Twoja lampa jest w stanie "obsłuzyć" duzy softbox.

Tak wiec odpowiedź brzmi: róznice są Smile