Stock Board - forum fotografii stockowej
Rekord dzienny - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Rekord dzienny (/watek-rekord-dzienny.html)



RE: Rekord dzienny - kreatorex - 2013-11-15

Ja się nie obraziłem..


RE: Rekord dzienny - canion1 - 2013-11-15

już nie ma moderacji. możesz pisać prawdę Icon_wink


RE: Rekord dzienny - monoimposm - 2013-11-15

Nie wiem czy zauważyliście, ale jeszcze chyba ani razu nie wypowiedziała się żadna osoba, której faktycznie ten OT przeszkadza. Dyskusja toczy się między "OT jest ok bo dzięki niemu żyje forum" a "też lubimy OT, ale trzeba go ograniczyć, bo admin tak chce, a to jego forum". Może niech się wypowie ktoś, komu przeszkadza OT. Fajnie by było poznać zdanie tej "drugiej strony". O ile ona istnieje...


RE: Rekord dzienny - SHaiith - 2013-11-15

Problem jest teraz taki, że FORUM nie będzie miało moderatora, co za tym idzie zrobi się mega burdel.
A na końcu skończy się miejsce na bazę danych i forum padnie. Musi być osoba trzymająca ręka na pulsie.


RE: Rekord dzienny - fotek - 2013-11-15

(2013-11-15, 12:28:31)SHaiith napisał(a): Problem jest teraz taki, że FORUM nie będzie miało moderatora, co za tym idzie zrobi się mega burdel.

To od nas zalezy, czy tak bedzie Smile


RE: Rekord dzienny - Claudia - 2013-11-15

(2013-11-15, 01:05:12)canion1 napisał(a): Ile czasu zostało fotografii stockowej w obecnym kształcie? rok? może dwa.

Co masz na myśli?

Żałuję, że minął mnie ten serial wczorajszy. Ja również łapię się na tym czy pogratulować - będzie OT, wtrącić się do rozmowy, która odpłynęła trochę za daleko - to też będzie OT. Moje komentarze też były kasowane za OT, a właśnie to lubię poczytać. Merytoryczne sprawy są tutaj i żaden Ot tego nie zmieni. Hm, może jakby dodawać pod postem plusiki zamiast gratulacji to osoba, która chwali się zdjęciem miałaby mnóstwo gratulacji w tej formie a nie na kilku stronach pod postem. Było by to jakieś rozwiązanie kompromisowe.

Merytorycznie - chyba 12 pobrań na dzień to moj rekord, który zdarza mi się często, (chyba kiedyś było więcej na dzień - ale nie pamiętam) przy 468 fotek w portfolio. Na miesiąc około 150 pobrań.


RE: Rekord dzienny - canion1 - 2013-11-15

(2013-11-15, 15:57:49)Claudia napisał(a):
(2013-11-15, 01:05:12)canion1 napisał(a): Ile czasu zostało fotografii stockowej w obecnym kształcie? rok? może dwa.

Co masz na myśli?

Bazy zdjęć puchną w kosmicznym tempie. teraz jest to 200 tys tyg. za rok jeśłi nic sie nie zmieni bedzie 300-350 tys. w ciągu roku ilość fotografów chętnych na kawałek tortu sie podwoiła. Nowe uploady sprzedają sie kiepsko lub bardzo kiepsko co uniemożliwia finansowanie bogatszych, kreatywnych sesji. Nie przypadkiem Arcurs odszedł z Shutterstock argumentując to tym że przy obecnej formule sprzedaży nie ma szans aby drogie sesje zarobiły na siebie. a kto jak kto On ma nosa do tego biznesu. Owszem. całe rzesze fotografów bedą ładowały tony amatorskich zdjęć w nadziei na to że w ciągu roku zarobią sobie na nowe szkło czy dekielek. tylko czy grafikom bedzie sie chciało przedzierać przez tony chłamu.? jedyna nadzieją że stocki sie opamiętają i wreszcie zaczną ostrą selekcję zdjęć oraz czyszczenie bazy z niesprzedanych, jednoczesnie nieco podwyższając % wypłat. oby tylko nie było za poźno


RE: Rekord dzienny - Claudia - 2013-11-15

rozwiązaniem było by wg mnie kasowanie najstarszych, nierentownych zdj.

Ale dzięki - żyłam sobie w swojej bajce Icon_sad


RE: Rekord dzienny - ambrozinio - 2013-11-15

W większości przypadków stare,niesprzedane zdjęcia stają się darmowe ;/


RE: Rekord dzienny - canion1 - 2013-11-15

nie muszą być bardzo stare. Myślę ze z pożytkiem dla wszystkich byłoby usuwanie z bazy zdjeć niesprzedanych ani razu w ciagu ostatnich 24 miesięcy. to by mocno przewietrzyło bazę , dało odżyć serwerom indeksującym i wyszukiwarce.