Stock Board - forum fotografii stockowej
Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? (/watek-czy-da-rade-utrzymac-sie-ze-sprzedazy-zdec-na-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - GregorK - 2014-09-08

i wszystko jasne Smile albo i nie bo jakie zdjęcia to zdjęcia - " i podobne" ... Icon_cheesygrin
Ponadto, zdjęcie użyte w reklamie nie musi być robione jako zdjęcie reklamowe Icon_cheesygrin
Bo czym jest zdjęcie reklamowe ? - to zdjęcie konkretnego produktu służące do reklamowania (jego samego ?) ....

Czy jest gdzieś definicja któ®e zdjęcia są reklamowe, a które nie ? Przecież zdjęcie z wakacji może być reklamowe ale nie musi. Icon_cheesygrin

i co mamy ? mamy tu interpretację urzędnika Icon_cheesygrin


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - Wuja - 2014-09-08

(2014-09-08, 15:13:24)GregorK napisał(a): i wszystko jasne Smile ....
i co mamy ?

mamy przechlapane


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - fotek - 2014-09-08

(2014-09-08, 15:13:24)GregorK napisał(a): i co mamy ? mamy tu interpretację urzędnika Icon_cheesygrin

I z cała pewnością nie na Twoja korzyść. Poza tym, nie kalkuluje sie, jak 17% ryczałt... chyba że ktoś wpada w najwyższa stawkę


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - Pathyelisia - 2017-01-19

Cześć wszystkim,
Co do głównego tematu, to zmieniły się jakoś wasze poglądy po tych dwóch latach? Dalej uważacie, że stocki się kończą? (ja jestem początkująca w stockach, więc ciężko mi się wypowiedzieć).


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - spyman - 2017-01-19

Ja też jestem dopiero od kilku miesięcy ale myślę że zawsze usłyszysz że się kończą Icon_wink Zwłaszcza od tych co są dłużej i pamiętają zapewne czasy, kiedy dostawców było mniej a inspektorzy bardziej patrzyli na jakość prac. Tak wnioskuję po różnych wpisach, które przeglądałem.


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - yuma2 - 2017-01-19

Ja po dwoch latach rzucilem wszystko i zyje tylko ze stockow, stocki sie zmieniaja i to bardzo, z regoly na nasza niekorzysc , ale konca jakos nie widac.


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - spyman - 2017-01-19

No to Juma mnie troszkę zaskoczył Icon_cheesygrin


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - szakalikus - 2017-01-19

Z roku na rok jest coraz trudniej utrzymać się na powierzchni i to nie tylko z powodu większej ilości zdjęć, ale również zmian jakie wprowadzają agencje (np. wypozycjonowane zdjęcie które się dobrze sprzedawało przestaje być popularne i sprzedaż siada), ale generalnie przy systematycznym uploadzie można z tego żyć Smile


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - juras10-77 - 2017-01-19

(2017-01-19, 00:33:48)yuma2 napisał(a): Ja po dwoch latach rzucilem wszystko i zyje tylko ze stockow, stocki sie zmieniaja i to bardzo, z regoly na nasza niekorzysc , ale konca jakos nie widac.

(2017-01-19, 01:16:24)szakalikus napisał(a): Z roku na rok jest coraz trudniej utrzymać się na powierzchni i to nie tylko z powodu większej ilości zdjęć, ale również zmian jakie wprowadzają agencje (np. wypozycjonowane zdjęcie które się dobrze sprzedawało przestaje być popularne i sprzedaż siada), ale generalnie przy systematycznym uploadzie można z tego żyć Smile

Też bym tak chciał :Smilemam dg ale ledwo zipie po zmianach na Shutterstock , tak jak kolega Szakalikus pisze - jakiś recept na to jest ? Bo coś czuję ,że za pare miesiecy się złoże jak scyzoryk, a szkoda bo to fajna robota Smilewiatr we włosach itp. Kiedyś np. po wrzucie 200 tekstur coś się działo - teraz może zejdzie kilka a potem cisza znikają w czeluści,nawet najlepsze już wypozycjonowane dobrze siadły i jak zyć ?Smile


RE: Czy da radę utrzymać się ze sprzedaży zdęć na Shutterstock? - szakalikus - 2017-01-19

(2017-01-19, 12:35:27)juras10-77 napisał(a): jakiś recept na to jest ?

Jest, da się go streścić w dwóch punktach (należy spełnić oba jednocześnie):

1. Postarać się o zwiększenie jakości wykonywanych zdjęć
2. Postarać się o zwiększenie ilości uploadowanych zdjęć

Kiedyś na stronie głównej Shutterstock był napis - 300k zdjęć tygodniowo, teraz jest 800k zdjęć tygodniowo. Czyli jeżeli wrzucałeś 500 zdjęć miesięcznie, to teraz wrzucaj 1500 i będzie dobrze Smile Smile