Stock Board - forum fotografii stockowej
Mrówy - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Galerie użytkowników (https://stock-board.info/forum-galerie-uzytkownikow.html)
+--- Wątek: Mrówy (/watek-mrowy.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Mrówy - pershing - 2008-03-08

No niezła mrówa, mógłbyś przy okazji pokazać ten dyfuzorek bo sam od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia dyfuzora macro na moją sabinkę, ale słaby ze mnie majsterkowicz i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Może jakiś szablonik byś zapodał. Będę wdzięczny.


RE: Mrówy - teo73 - 2008-03-08

pershing napisał(a):mógłbyś przy okazji pokazać ten dyfuzorek
Prośba nie była do mnie, ale popatrzcie na to, może wam się to przyda http://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=158


RE: Mrówy - monster666 - 2008-03-08

Szablonu żadnego nie mam. Wszystko robiłem na podstawie zdjęcia z tego wątku na CF:

http://www.cyberfoto.pl/1521301-post359.html

Mój wymaga jeszcze chyba paru przeróbek bo światło trochę za daleko jest skierowane.


RE: Mrówy - agoxa - 2008-03-22

monster666 napisał(a):A w zasadzie jedna mrówka.

Przewidując, że dzisiaj będzie ładna pogoda, zabrałem się wczoraj za robienie dyfuzora do zdjęć makro Smile
Dzisiaj pojechałem do pobliskiego lasu odwiedzić kilka mrowisk. A to jedno ze zdjęć:

5.
[Obrazek: dsc6058ol3.jpg]

Fotografia robaków itp. to dla mnie kompletnie coś nowego, w sumie to są moje pierwsze próby, ale już czuję, że to mnie wciągnie Smile
Ciekawe tylko jak coś takiego będzie sie sprzedawać na stokach Smile

Mrówa czad !!!


RE: Mrówy - Tomek De - 2008-03-22

Cytat:Równie dobrze można było ustawić i 1/125s, zdjęcie wyszłoby takie samo

to nawiązanie do fot. owoców wpadających do wody
czy jesteś Ajt pewien tego co piszesz?
już niejednokrotnie spotkałem się z takim stwierdzeniem że nie czas ma znaczenie bo zamraża błysk, tyle że mnie jeszcze nie udało się zrobić ostrego zdjęcia owoców wpadających do wody dla t 1/250 s.
i pytam całkiem szczerze i bez złośliwości - czy komuś udało się zrobić takie zdjęcie z w/w czasem? bo nie wiem czy odpuścić sobie dalsze próby - po prostu przestaję wierzyć ze jest to możliwe
oczywiście światło zastane wyeliminowane - prawie do zera, przysłona f 10 spokojnie obejmuje pole wpadania owoca - ostrzenie ręczne (+live view) - zdjęcia statyczne w tych warunkach wychodzą OK, wpadające owoce - nieostre
niektóre bąble wody są ostre - pewno te które poruszały się wolniej, reszta jest mydlana


RE: Mrówy - monster666 - 2008-03-23

Wiesz co, dzisiaj robiłem zdjęcia też owoców w wodzie tylko trochę inną techniką (zdjęcia pixelman`a, w którymś z wątków) i nie zmniejszałem czasu poniżej 1/250s i niestety wszystko było nieostre. Chyba powtórzę tą sesje przy czasach np 1/800 i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ogólnie zdjęcia w wodzie/samej wody (bąbelków) to dla mnie ciężki temat, nie mogę za bardzo dojść co, jak, z czym i do czego...

Tu chyba jeszcze nie pokazywałem, oprócz w awatara...

Autoportret Smile

6.
[Obrazek: dsc5989mwi3.jpg]



RE: Mrówy - ajt - 2008-03-23

Tomek De napisał(a):
Cytat:Równie dobrze można było ustawić i 1/125s, zdjęcie wyszłoby takie samo

to nawiązanie do fot. owoców wpadających do wody
czy jesteś Ajt pewien tego co piszesz?

jestem pewien, ale z zastrzeżeniem, że tak będzie, dopóki czas synchronizacji ustawiony w aparacie nie będzie krótszy niż czas błysku lampy, który, w zależności od ustawionej mocy, może trwać w okolicach 1/1000, a przy większych mocach i 1/500s. Jeśli w body z migawką elektroniczną ustawisz np. 1/2000, wtedy z błysku wykroisz tylko część i bardziej zamrozisz ruch. Takie krótkie czasu nie są jednak polecane ze względu na przekłamania kolorów i inne dziwne efekty. Nie chce mi się teraz szukać, ale swego czasu widziałem sporo takich przykładów, wysyłanych na różne fora. Jeśli to nie przeszkadza, wtedy można próbować. Inny sposób, to przysunięcie lampy bliżej i zmniejszenie mocy, błysk trwa wtedy nieco krócej. W przypadku lamp studyjnych nie jest to jednak jakieś radykalne zmniejszenie czasu błysku, może o połowę przy redukcji mocy do minimum. Porządne zamrożenie ruchu uzyskasz używając lamp aparatowych z automatyką, która działa w ten sposób, że kiedy trzeba odcina rozładowanie kondensatora przez palnik. Oczywiście coś za coś - błysk wyjdzie słaby, ale czas i 1/20000 da się uzyskać. Weź np. taką SB-800, jak masz Nikona, ustaw np. na 1/32 mocy i równocześnie blisko obiektu, żeby światła starczyło Smile


RE: Mrówy - Tomek De - 2008-03-23

Cytat:Inny sposób, to przysunięcie lampy bliżej i zmniejszenie mocy, błysk trwa wtedy nieco krócej

to mi właśnie dzisiaj przyszło do głowy Icon_biggrin aby spróbować poprzez zmniejszenie mocy skrócić czas flasha, zresztą to jedyna rzecz jaką wykombinowałem, poza ewentualnymi kombinacjami z flashem na drugą lamelkę oraz podwieszeniem lustra
może coś mi w końcu z tego wyjdzie


RE: Mrówy - johnnychaos - 2008-03-24

Monster, jestem pod wielkim wrażeniem Twoich zdjęć... a autoportret jest genialny...

gratuluje


RE: Mrówy - robootb - 2008-03-24

Mrowka mi sie najbardziej podoba Smile, chodz autoprtret tez nie jest zly.
Pogratulowac fotek