Stock Board - forum fotografii stockowej
Którym bankom warto poświęcić swój czas? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Którym bankom warto poświęcić swój czas? (/watek-ktorym-bankom-warto-poswiecic-swoj-czas.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Którym bankom warto poświęcić swój czas? - bwl - 2014-01-02

Witajcie. Wiem, że temat był wielokrotnie poruszany na forum, jednak informacje o które chcę zapytać mogą się dość szybko dezaktualizować Icon_wink
Stąd moje pytanie - którym bankom warto poświęcić swój czas. Upload i dodawanie jednak trochę czasu zajmuje na pewno nie wszędzie warto uploadować. W tej chwili jestem aktywny na: SS, FT, DT, DepositPhotos i 123 RF
Gdzie Wy wrzucacie swoje prace?


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - pershing - 2014-01-02

Ja poświęcam swój czas dokładnie tym samym agencjom + Alamy, sprzedaż tam jest sporadyczna ale cieszy jak wpada jednorazowo 100$ a do tego dowiadujesz się, że Twoja fotka wylądowała na okładce The Washington Post Smile
Moim skromnym zdaniem na pozostałe agencje szkoda czasu.


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - borzywoj - 2014-01-02

ja podobnie jak Ty jestem w wymienionych przez Ciebie bankach. Od jakiegoś czasu zacząłem wrzucać na bigstockphoto - mała sprzedaż - na poziomie deposit i 123. Zacząłem też wrzucać na alamy ale tam jeszcze ciężej będzie ze sprzedaniem czegoś...


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - kreatorex - 2014-01-02

Na twojej liscie nie ma Istocka a tam moim zdaniem warto wrzucać u mnie na drugim miejscu tak z fotolią prawie równo idą..


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - SHaiith - 2014-01-02

Moim zdaniem w takiej kolejności:

Shutterstock
IStock
Fotolia
123rf
DreamTime
Alamy

Dla reszty szkoda czasu.


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - pershing - 2014-01-02

Przeoczyłem Istocka, a tam jestem od początku, choć ostatnio odpuściłem sobie wrzutki tam, bo z miesiąca na miesiąc iStockphoto schodzi na psy, gdyby nie PP to byłoby słabiej niż w deposit i 123rf


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - bwl - 2014-01-02

(2014-01-02, 14:29:14)kreatorex napisał(a): Na twojej liscie nie ma Istocka a tam moim zdaniem warto wrzucać u mnie na drugim miejscu tak z fotolią prawie równo idą..

(2014-01-02, 14:43:37)pershing napisał(a): Przeoczyłem Istocka, a tam jestem od początku, choć ostatnio odpuściłem sobie wrzutki tam, bo z miesiąca na miesiąc iStockphoto schodzi na psy, gdyby nie PP to byłoby słabiej niż w deposit i 123rf
No właśnie IS odpuściłem już na początku drogi ze względu na duży odrzut, często zupełnie nie zrozumiały. Na przykład ze względu na słowa kluczowe etc., straciłem cierpliwość, ale dziś może warto wrócić?


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - majszter - 2014-01-02

Jeśli ze swojej najlepszej agencji masz 1000$ miesięcznie, to ma sens wrzucanie zdjęć także do tych mniejszych, bo z nich będziesz miał 20-50$ miesięcznie.
Ale jeśli z najlepszej masz 100$ miesięcznie, to wrzucanie do tych mniejszych nie ma żadnego sensu.


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - pershing - 2014-01-02

Jak miałbym teraz zaczynać na IS to raczej bym sobie odpuścił. Ja też przestałem dodawać zdjęcia za durnowate odrzuty, za limity (obecnie zniesione) no i nie chciało mi się wypisywać drugiego MR specjalnie dla IS. gdyby to się przekładało na $$$ to może bym się skusił, ale niestety sprzedaż jest tak marna, że to żenada obecnie. Np. w grudniu miałem całe 2- dl, jeden za 14 centów, drugi nie wiele większy. W PF mam 800 zdjęć. Tylko PP robi sprzedaż i tylko dlatego nie usunąłem tam konta, ale wrzucać tam już nic nowego nie zamierzam. Wole ten czas poświęcić na nowe sesje i odkopywanie PF na SS.


RE: Którym bankom warto poświęcić swój czas? - fotorince - 2014-01-02

Depositphotos ja bym nie skreślał,szału nie ma ale nie jest gorszy od dreamtime i przynosi jako takie dochody,poza tym ma np niezłe ceny za EL-ke,lepsze niż SS...oczywiście że na Shutterstock sprzedamy za to więcej ale jak mówię deposit broni się...przynajmniej moim zdaniem;]