Stock Board - forum fotografii stockowej
Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Pozostałe (https://stock-board.info/forum-pozostale.html)
+--- Dział: Hydepark (https://stock-board.info/forum-hydepark.html)
+--- Wątek: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? (/watek-co-myslicie-o-dolarze-w-najblizszym-czasie.html)



RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - niserin - 2014-03-19

(2014-03-19, 00:47:55)fotek napisał(a):
(2014-03-18, 22:33:12)niserin napisał(a): Parę stow miesięcznie w d... przez kurs dolara. W ogóle nie wiem jak sobie z tym radzić...

Jakbys miał mniej tych dolców, to by Cie nie ruszało. Ja wymieniam jak kaska wpłynie.

Pewnie, że by mnie ruszało. Zawsze to pare procent mniej niż być powinno. Czy np. 1000 zł to dużo czy mało to kwestia relatywna, tak samo 10 zł.
Dla mnie punkt wyjściowy to cały czas 3 zł. Tak postrzegam wartość dolara. Wszystko co mniej to strata.


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - MattZ90 - 2014-03-19

Teraz ładnie wystrzelił po oświadczeniach komitetu federalnego, ale zanim to zostanie uwzględnione na PP, to rynek zdąży ten ruch skorygować.
Oby nie sprawdziły się prognozy z dolarem poniżej 3 zł :/


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - niserin - 2014-03-19

(2014-03-19, 20:23:02)MattZ90 napisał(a): Teraz ładnie wystrzelił po oświadczeniach komitetu federalnego, ale zanim to zostanie uwzględnione na PP, to rynek zdąży ten ruch skorygować.
Oby nie sprawdziły się prognozy z dolarem poniżej 3 zł :/

pół procenta wystrzelił, dobra kondycja gospodarki USA, dobre dane. Logika mówi że powinien iść do góry, ale pewnie się mylę..


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - MattZ90 - 2014-03-19

Jeśli nie uwzględnisz sytuacji makroekonomicznej w Polsce to prawie zawsze się pomylisz Icon_wink


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - niserin - 2014-03-19

(2014-03-19, 21:09:49)MattZ90 napisał(a): Jeśli nie uwzględnisz sytuacji makroekonomicznej w Polsce to prawie zawsze się pomylisz Icon_wink

Rozwiń proszę myśl Icon_wink. Z ostatnich miesięcy zauważyłem że kurs złotówki jest w 90% uzależniony od sytuacji w USA i na świecie.


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - MattZ90 - 2014-03-19

Ano widzisz, "kurs złotówki". Ale kurs złotówki w relacji do czego?Icon_razz Bo kurs złotówki w relacji USD jest, tak jak mówisz, uzależniony m.in. od sytuacji w USA. Ale w relacji do innej waluty już np. nie koniecznie. Tutaj akurat rozważamy tendencje USD/PLN, więc z naszego punktu widzenia istotne są tak samo informacje płynące zza oceanu, jak i z rodzimej gospodarki. Oczywiście waga tych informacji może być różna, ale nie możemy analizować ruchów USD/PLN w oderwaniu od tego, co dzieje się w Polsce.

edit. U nas ostatnio się ciągle mówi o wzroście, poprawiającym się bilansie handlu zagranicznego, etc. więc stąd może wynikać to umacnianie się naszej waluty.
Tutaj dane makro dla Polski: http://www.bankier.pl/inwestowanie/notowania/macro.html Icon_wink


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - niserin - 2014-03-19

Wzrosty, poprawa, rozwój naszej gospodarki. Z obiektywnego punktu widzenia fajnie, dla nas dupa.


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - MattZ90 - 2014-03-19

No niestety, nędza dla eksporterów Icon_razz


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - niserin - 2014-03-19

To dlaczego rząd nic nie robi żeby osłabić złotówke nieco ?


RE: Co myślicie o dolarze w najbliższym czasie? - MattZ90 - 2014-03-19

Tego typu interwencja poprawiłaby sytuację eksportu, ale z drugiej strony pogorszy kondycję podmiotów importujących, co było by niesprawiedliwe i dyskryminujące. Nie jestem w 100% pewien, ale zmiany kursu walutowego są raczej pochodną interwencji w warunkach inflacji/deflacji i tego typu spraw. W ogóle kwestia ingerencji państwa w gospodarkę jest kwestią mocno dyskusyjną.

No a poza tym wszystkim, mamy wolny rynek, więc interweniowanie jest zbędne Icon_wink