Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Jak fotografować (https://stock-board.info/forum-jak-fotografowac.html)
+--- Wątek: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? (/watek-jak-uzyskac-taki-efekt-na-butelce-czy-kieliszku.html)

Strony: 1 2


Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - fotoaloja - 2013-10-30

vino

Jak w temacie.
Z tego co ja wiem, to aby mieć takie równiutkie odbicia na szkle to potrzeba duuuuuużego źródła światła.
Ale moze jeszcze coś innego?
Mnie takie cóś za bardzo jeszcze się nie udaje, może pomożecie?


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - monoimposm - 2013-10-30

Nie musi być duże. Wystarczy, że będzie wystarczająco blisko. Softbox o wysokości ok 1m w odległości ok 50-75 cm z boku i powinno wyjść. Robiłem coś podobnego tylko softbox ustawiałem pod kątem ok 45 stopni a nie z boku:

[Obrazek: stock-photo-a-bottle-of-red-wine-and-a-w...246893.jpg]

Na twoim przykładzie softbox jest bardziej z boku, powiedzmy jakieś 20-30 stopni. Musisz pokombinować.


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - malk - 2013-10-30

To butelka wina, nie samochód Smile Każdy z nas ma w domu wystarczająco duże źródło światła. No, może z wyjątkiem tych mieszkających w piwnicy, ale nie wiem, ilu mamy członków w Londynie Icon_razz


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - fotek - 2013-10-30

No i jest drugi z prawej. Wydaje sie też, że zastosowano zastawki aby softy nie oświetlały tła, a ono samo zostało oświetlone trzecim źródłem światła


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - monoimposm - 2013-10-30

(2013-10-30, 12:28:53)fotek napisał(a): No i jest drugi z prawej.

Tak. Z tym, że to drugie z prawej jest ewidentnie albo mniejsze, albo dalej i mocniejsze. Zastawki raczej na 100%, chyba że tło jest dużo dalej.


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - fotoaloja - 2013-10-30

dzięki serdeczne za pomocSmile
mnie w sumie nie chodzi o to, żeby idealnie naśladować tę "zacytowaną" pracę czy jakąkolwiek inną, a jedynie nie udało mi się jak dotąd tak długie i równe odbicia
zawsze mam takie jakieś byle-jakie, podobają mi się u innych, a moje tak sobie

planuję sesję jakąś sylwestrowo-butelkową i stąd to moje zapytanie, będę ćwiczyć idealne odbicia
może zawartość butelki pomożeIcon_cheesygrin
tymczasem robię sesję nalewkową:
[Obrazek: attachment.php?aid=635]
[attachment=635]
tutaj światło zastane, więc odbicia znów niezbyt ładne ...
na pewno nasze rozważania pomogą innym zmierzyć się tematemSmile


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - monoimposm - 2013-10-30

Mmmmm. Pigwa. Mniam. Smile


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - malk - 2013-10-30

Całkiem ładne, na pewno ciekawsze niż sztampowa butelka wina. Swoją drogą, fotografowanie czerwonego wina to pikuś przy białym czy nalewkach, które dodatkowo trzeba podświetlić od tyłu.
Ogólnie fotografowanie powierzchni szklanych czy metalowych to wielgachna konstrukcja ze światła, blend i czarnych ekranów. Nie wymaga drogiego sprzętu, tylko cierpliwości, prób i błędów.
Powiem wam, że aż nabrałam apetytu. Chyba obfocę barek Icon_razz


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - fotoaloja - 2013-10-30

zróbmy zawody w foceniu kieliszków po kieliszkuIcon_wink


RE: Jak uzyskać taki efekt na butelce czy kieliszku? - malk - 2013-10-30

Oo, te czasy mam już raczej za sobą Icon_cheesygrin