Stock Board - forum fotografii stockowej
Databanki - PhotoSafe? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Ogólnie o sprzęcie (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-sprzecie.html)
+--- Wątek: Databanki - PhotoSafe? (/watek-databanki-photosafe.html)

Strony: 1 2 3


Databanki - PhotoSafe? - elbek - 2013-08-16

Hi, Kto z Was korzysta z przenośnych banków danych?
Szukam jakiegoś rozwiązania i wpadł mi w oko taki mały bank firmy Digitalfoci - link.
Korzystał ktoś z tego urządzenia?
Szukam czeogś w podróż, bo nie chcę taszczyć komputera przenośnego.


RE: Databanki - PhotoSafe? - ajt - 2013-08-16

Jeszcze parę lat temu databanki miały większy sens. Teraz karty o dużej pojemności są tanie jak barszcz, więc lepiej za pół ceny tego czegoś kupić kilka kart i starczy. No chyba że planujesz robić zdjęcia w naprawdę hurtowych ilościach albo sporo filmów.


RE: Databanki - PhotoSafe? - canion1 - 2013-08-17

to juz lepiej jakiegoś netbooka po taniości niż datacoś. one teraz grosze kosztują


RE: Databanki - PhotoSafe? - irontrybex - 2013-08-17

PhotoSafe to taki bardziej zaawansowany dysk zewnętrzny? To chyba lepiej kupić zwykły zewnętrzny, do tego dokupić jakiś sensowny rozgałęźnik usb i czytnik kart. Podpiąć to przejściówką to zwykłego smarfona/tableta i można przegrywać/kopiować do woli zdjęcia pomiędzy urządzeniami.


RE: Databanki - PhotoSafe? - kreatorex - 2013-08-18

Można by kupić tani tablet do tego podpiąć przez przejściówkę paendrive 64gb i drugi w kieszeni do tego ładowarkę na paluchy z wyjściem na usb do ładowania tabletu w terenie i taki zestaw dał by radę w terenie ..huby czytniki trochę się robi kabli i raczej dysk twardy to musi mieć zewnętrzne zasilanie (np zasilacz do huba.. fajnie gdyby tablet miał wejście na karty sd ...można by jeszcze zaszaleć i przesyłać zdjęcia przez kartę wifi do tabletu nie wiem jak to odbywa się w praktyce...tablety z dużymi dyskami są niestety bardzo drogie..
Karty przeliczając na 1 Gb wcale takie tanie nie są
..do zestawu oczywiście tablet z biedronki Smile


RE: Databanki - PhotoSafe? - SHaiith - 2013-08-19

ja wychodzę z założenia ze wystarczy duża karta pamięci w aparacie i lapek z dużym dyskiem na zgrywanie fotek. A w chacie dysk na RJ45 jakieś 4 TB jako backup. Smile


RE: Databanki - PhotoSafe? - kreatorex - 2013-08-19

Mam tak teraz 17 cali do tego dysk na usb 3.0, myszka, torba i duże combi Smile wolałbym aby wszystko zmieściło się w małym plecaku lub torbie fotograficznej...


RE: Databanki - PhotoSafe? - kreatorex - 2013-08-19

e tam niema się czym chwalić każdy to ma...Smile ja mam tanie badziewne robione w Chinach..


RE: Databanki - PhotoSafe? - canion1 - 2013-08-19

(2013-08-18, 21:17:41)kreatorex napisał(a): Można by kupić tani tablet do tego podpiąć przez przejściówkę paendrive 64gb i drugi w kieszeni do tego ładowarkę na paluchy z wyjściem na usb do ładowania tabletu w terenie i taki zestaw dał by radę w terenie ..huby czytniki trochę się robi kabli i raczej dysk twardy to musi mieć zewnętrzne zasilanie (np zasilacz do huba.. fajnie gdyby tablet miał wejście na karty sd ...można by jeszcze zaszaleć i przesyłać zdjęcia przez kartę wifi do tabletu nie wiem jak to odbywa się w praktyce...

to wszystko ma asus transformer. dodatkowo bateria która jest jako ta dodatkowa w klawiaturze może służyć jak powerbank. ładuje iphona czy np zasila przenośny HD. Tablet ma także slot microSD i czytnik SD . ekran IPS dopełnia całości. calość śmiga także z kartami eye-fi /ale sens mają tylko małe jpgi jako podgląd/, soft pod androida bez problemu umożliwia przeglądanie RAW . tablet z podłączona klawiaturą zajmuje niewiele miejsca a baterie realnie wytrzymują ok 10-12 godzin. Przy podłączonym zewnętrzym HD czas ten spada do ok 6 godzn. w zasadzie całość przy wykorzystaniu z micrSD jako pamięci na backup może sie obyć praktycznie bezkabelkowo i bezładowarkowo na jedną/dwie sesje, zgranie i pierwsze zgróbne przejrzenie zdjęc


RE: Databanki - PhotoSafe? - kreatorex - 2013-08-19

Wszystko fajnie gdyby nie cena szczególnie wersje z klawiaturą są drogie...