Stock Board - forum fotografii stockowej
[Canon] Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Obiektywy (https://stock-board.info/forum-obiektywy.html)
+--- Wątek: [Canon] Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby (/watek-canon-jaki-obiektyw-do-canona-450d-przeznaczenie-las-grzyby.html)

Strony: 1 2 3


Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - Adammx - 2013-06-06

Witam.
Pisze z konkretnym zapytaniem.

Posiadam aparat Canon 450d + kit=owy obiektyw 18-55mm.
Byłem dziś wypróbować ten aparacik i niestety w lesie jak to w lesie brakuje światła i niestety brakło trochę...
Ogólnie dziś pogoda była słoneczna, jednak w bardziej zacienionym lesie światła zabrakło. Przy przysłonie F 5,6 odpowiedni czas dla poprawnej ekspozycji i światła wynosił 1/5 s. więc zdjęcia były już rozmazane...
Napiszę tak, chodzi mi o fotografowanie grzybów i w sumie nic poza tym. Więc chciałbym jakiś obiektyw pod tym kątem.
Fotografuję przy ogniskowej na max czyli dla kitowego obiektywu 55mm

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym wydać na obiektyw nie więcej jak 300zł no chyba, że warto by było coś jeszcze dorzucić i kupić coś ciut droższego ale znacząco lepszego.
No i przy takim budżecie to oczywiście w grę chyba wchodzą raczej obiektywy używane.
Po za zdjęciami w lesie pstrykam trochę zdjęcia produktywne no i w sumie fajnie by było jakby też i do tego się taki obiektyw nadawał ale oczywiście przede wszystkim grzyby w lesie.

Bardzo bym prosił o wskazówki i poradę co warto by kupić.
Pozdrawiam.


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - fotek - 2013-06-06

Za te pieniadze kup 50/1.8 albo statyw


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - fotoaloja - 2013-06-06

pięćdziesiątką też spokojnie porobisz te produktywne(Icon_cheesygrinDD) zdjęciaSmile


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - kaczor58 - 2013-06-06

(2013-06-06, 05:53:14)fotek napisał(a): Za te pieniadze kup 50/1.8 albo statyw

...pieniądze zatrzymaj na lepsze okazje!,
a do grzybów i ("zdjęć produktywnych" jak je Nazywasz) wystarczy zamiast statywu woreczek z ryżem albo piaskiem...
Przy dłuższym czasie i kitowy obiektyw który już Masz spoko wystarczy...

http://www.gfoto.pl/News/Article445.aspx

ps.
Niektórzy preferują inne materiały ziarnisto - sypkie ( np drobna fasola, kasza, etc.)
pozdrawiam i życzę sukcesów
w


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - KAPA - 2013-06-06

można też gwoździem aparat do drzewa

jak to co masz to mało, to kieruj się za radą fotka, 50/1,8 będzie dobry


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - Adammx - 2013-06-06

Dzięki za rady.

Postawię chyba na obiektyw 50/1,8.
Opinie ma raczej dobrą no i cena też by mi pasowała, za ok. 300zł jakiś używany powinienem wyrwać.
Z tym workiem piasku to może i dobry pomysł ale też nie do końca uniwersalny, bo w różnych warunkach się fotografuje i z różnych pozycji, nie raz są to krzaki, nie raz wysoka trawa, nie zawsze w miarę równe podłoże. No i też w różnych pozycjach na różnych wysokościach.
Statyw już może bardziej by się nadawał ale z kolei nosić go ze sobą nie uśmiecha mi się. Lubię wrócić z lasu z zdjęciami i z koszem grzybów Smile
Mam nadzieję, że ten obiektyw 50/1.8 pozwoli mi w warunkach leśnych robić zdjęcia z ręki przy ISO-100...


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - rachwal - 2013-06-06

(2013-06-06, 23:22:31)Adammx napisał(a): Mam nadzieję, że ten obiektyw 50/1.8 pozwoli mi w warunkach leśnych robić zdjęcia z ręki przy ISO-100...

Zależy o jakiej porze chodzisz na te grzyby...


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - Adammx - 2013-06-06

No tak, na grzyby nie raz wyruszam już ok. 6.00 - 7.00 (jesieniom jest wtedy jeszcze ciemno), no jeśli chodzi o zdjęcia to raczej już jak je robię to jak są do tego w miarę dobre warunki czyli tak jak już się widniej zrobi no i nie pada deszcz.
Choć w lesie jak to lesie, jak pochmurno to i w południe będzie ciemnawo...

No ale plan jest ogólnie taki najpierw pazerniacko napełnić trochę kosz, a później już łapać larytasy na kartę + do koszyka Smile
Koniec końców takie optymalne godziny na pstrykanie zdjęć w lesie to to 9.00-14.00...


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - SHaiith - 2013-06-07

Jeżeli chodzi o fotografowanie grzybów w lesie, to przydaje się jeszcze lampa błyskowa.
Bardzo rzadko zdarza się, że na grzyb ukryty głęboko w trawie/ lesie pada ładne światło.
Ja wtedy ustawiam lampę na kontrę, -0,6 EV na tło, na lampę +0,3EV, priorytet przysłony i mam grzyby w lesie o wschodzie słońca. Jak chce światło zachodzącego słońca to na lampę zakładam filtr pomarańczowy i mamy ładne żółte światło zachodzącego słońca. Statyw moim zdaniem nie przyda się, ponieważ grzybki i tak rosną na ziemi, więc raczej fotografujemy w pozycji leżącej.


RE: Jaki obiektyw do Canona 450d - Przeznaczenie las-> grzyby - kaczor58 - 2013-06-07

(2013-06-06, 23:22:31)Adammx napisał(a): Dzięki za rady.

Postawię chyba na obiektyw 50/1,8.
Mam nadzieję, że ten obiektyw 50/1.8 pozwoli mi w warunkach leśnych robić zdjęcia z ręki przy ISO-100...

Oj wodę z mózgu Ci koledzy robią!
Pewnie Chciałbyś żeby trochę tego grzyba było wyraźnie widoczne. Będziesz Musiał zatem starać się o większą głębię ostrości, co za tym idzie przymknąć dziurę do przysłon f (11-16). Nici więc ze zdjęć z ręki bo czas się wydłuży...
Ot i po co tak jasne szkło? f 1,8 skoro na pełnej dziurze będzie mała GO i mydełko?
w