Stock Board - forum fotografii stockowej
Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku (/watek-obrazy-wektorowe-a-limit-wielkosci-pliku.html)

Strony: 1 2 3


Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - machupacabra - 2013-06-03

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek witam wszystkich Smile

W stockowym biznesie pierwsze kroki już za mną, nadszedł więc czas na dywersyfikację działań Icon_wink Przyszła i kolej na spróbowanie sił na Fotolii. Tworzę przede wszystkim grafikę wektorową - i tu pojawia się kłopot. Fotolia życzy sobie upload pliku EPS razem z plikiem JPG w wysokiej rozdzielczości (minimum 15 Mpx), spakowanym w ZIP i nie większym niż 2 MB. Osiągnięcie takiego efektu jest nierealne w przypadku prawie wszystkich moich grafik bardziej złożonych niż prosty clipart, co z miejsca dyskwalifikuje moje najlepsze prace.

Może ktoś z tutejszych weteranów ma na to sposób i mógłby się nim podzielić? Myślę, że byłoby to z pożytkiem dla większej liczby początkujących Smile Z góry dziękuję.


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - kreatorex - 2013-06-03

Ja mam podobny problem i wiele moich pomysłów nie mogę zrealizować ale da się trochę zjechać z wielkością plików, na początek zmniejsz sobie rozmiar strony w pikselach np do 450(jakoś tak chyba shutter wymaga) i w tym rozmiarze działaj, Niby rozmiar przy wektorach nie ma znaczenia ale zwiększenie np gradientu o 1cm zwiększa diametralnie plik w MB. musisz na pewno ustawić opcję prewki tiff na none i np w illustratorze wykasować niepotrzebne pędzle i palety...ale tak na prawdę rób koncepcyjne wektory nawet z prostych obiektów i stosując jak najmniej efektów typu np przezroczystość multiply itp..na koniec generujesz jpg w ok 600 dpi i to wychodzi pi razy drzwi 15mpx ew w fotosklepie zmniejszysz jak ci wyjdzie za mały robisz jeszcze raz z większą rozdielczością....hej


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - Claudia - 2013-06-12

ja parę razy też chciałam wysłać grafikę i się nie udało, bo plik wielkością nie taki - i sobie dałam spokój, bo nie umiem tego rozkminićSmile

ps. a raz mi napisali, że to że narysowałam coś w photoshopie wcale nie znaczy, że to od razu jest grafika wektorowa Icon_frown heh Icon_biggrin


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - schab - 2013-07-23

dziwne, ten z linku waży 24 MB i przeszedł. Na iStockphoto też. Tylko na Shutterstock trzeba było kombinować i zbijać do 15MB.
http://pl.fotolia.com/id/53621932


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - kreatorex - 2013-07-23

To ja chyba coś niedoczytałem wszystko co robiłem naginałem aby miało do 2MB Powiedzcie ile można maksymalnie zrobić plik na fotoli i Shutterstock mam na myśli EPS??


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - schab - 2013-07-23

przecież napisałem, że 15 MB na SS


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - Bridzia - 2013-07-23

Na Fotolii plik ma mieć ponad 15 megapikseli (wynik mnożenia dł.i szer.boku), a nie megabajtów; po spakowaniu z jpgiem nie więcej niż 2MB. Shutterstock wymaga EPS z dł. max450 pikseli. Tak wysyłam i to działa.


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - kreatorex - 2013-07-23

No to Slawo jednak pomylił MB z MPikselami...tak jak myślałem...Czy ktoś może potwierdzić ze mu przyjeli plikwiększy niż 2 Mega Bajty? Smile


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - Bridzia - 2013-07-23

Spróbuj wysłać a zobaczysz Icon_wink.


RE: Obrazy wektorowe a limit wielkości pliku - schab - 2013-07-23

(2013-07-23, 22:30:41)kreatorex napisał(a): No to Slawo jednak pomylił MB z MPikselami...tak jak myślałem...Czy ktoś może potwierdzić ze mu przyjeli plikwiększy niż 2 Mega Bajty? Smile

może za dużo myślisz Icon_wink EPS waży 24 megabajty, nie pikseli. A to co jest napisane na ich stronie pewnie nie ma znaczenia, tak samo jak powody odrzucania plików. Śmieszy mnie jak ludzie analizują treści maila od fotoli z powodami odrzucenia plików. Tam nie ma żadnych regół