Stock Board - forum fotografii stockowej
Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia (/watek-indeksacja-i-slowa-kluczowe-w-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - GregorK - 2015-05-13

(2015-05-13, 18:24:36)Fotaw napisał(a): a co z  stockerami którzy nie znają języka angielskiego, muszą ufać tranaslatorowi

tu chodzi bardziej o automat tłumaczący, który nie rozróżnia kontekstu. np. jak napiszesz black (czarny) to dostaniesz jeszcze np. murzyn - a fotka dotyczny np. czarnego talerza z potrawą Icon_cheesygrin


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - yuma2 - 2015-05-13

(2015-05-13, 18:24:36)Fotaw napisał(a): a co z  stockerami którzy nie znają języka angielskiego, muszą ufać tranaslatorowi

Dokladnie jak prawi Greg, jesli sam tlumaczysz slowa przez translator i wpisujesz po angielsku do zdjecia to jest ok, natomiast gdy polegasz na tlumaczeniu z automatu przez stock to jest slabo.
Znajdz sobie zdjecie przez polski shutter albo fotolie i przeczytaj keywordsy, potem popatrz na zdjecie
np: cherry pie (placek wisniowy) ma min.:podlewac,melodyjny,doswiadczenie,lzawic,dozywocie,roslinozerca,
masz obraz?


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - maselkoo99 - 2015-05-13

co do slow kluczowych to mozna ich wpisac 50 tak jak wczesniej po wpisaniu wiekszej ilosci pojawia sie znak informujacy ze max 50


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - oxygenka - 2015-05-19

A jak jest z edytorialami na Fotolii ..nie wiem gdzie zaznaczyć że to edyt.....? Icon_rolleyes


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - maccio - 2015-05-19

Oxy - do tej pory nie przyjmowali edytoriali - i chyba nic się nie zmieniło...


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - yuma2 - 2015-05-19

(2015-05-19, 20:32:31)oxygenka napisał(a): A jak jest z edytorialami na Fotolii ..nie wiem gdzie zaznaczyć że to edyt.....? Icon_rolleyes

Fotolia nie przyjmuje edytoriali, j/w maccio


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - oxygenka - 2015-05-19

Icon_cool No to ja gapa.. do kwadratu.. to Dreamstime przyjmuje  a ja wrzuciłam tam gdzie nie powinnam.. ale siara..Icon_sad


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - yuma2 - 2015-05-19

(2015-05-19, 21:16:43)oxygenka napisał(a): Icon_cool No to ja gapa.. do kwadratu.. to Dreamstime przyjmuje  a ja wrzuciłam tam gdzie nie powinnam.. ale siara..Icon_sad

Moze jak je zobacza, i zrozumieja potencjal to wprowadza edytoriale na FTIcon_cheesygrin

w sumie wszystkie stocki przyjmuja poza FT


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - ambrozinio - 2015-06-10

Przywrócili dawną edycje słów kluczowych Smile


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - RedMoon - 2015-06-12

I chyba zmienili jeszcze ilość znaków w polu tytułu, bo pamiętam, że często musiałem skracać tytuły bo były 64 znaki tylko do dyspozycji, a teraz widzę 200, co mi znacznie ułatwi opisywanie. Smile