Stock Board - forum fotografii stockowej
Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia (/watek-indeksacja-i-slowa-kluczowe-w-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - Eve6 - 2013-03-29

Szukałam dzisiaj wiadomości w temacie słów kluczowych i sporo Waszych cennych informacji jest rozrzuconych po różnych wątkach. Co nieco się dowiedziałam, ale chciałabym jeszcze Smile I w jednym miejscu.

Napiszcie mi, proszę, w jakim języku robicie indeksację i wstawiacie słowa kluczowe? Ja robię to po polsku i mam wrażenie, że pliki nie pojawiają się podczas wyszukiwania po angielsku. Co zrobić, jeśli faktycznie się nie tłumaczą?

Macie jakieś sugestie co do języka?

Czy słowa kluczowe wpisujecie już po wrzuceniu plików na Fotolię, czy wcześniej - na przykład podczas edycji zdjęć? Jeśli wcześniej to jakie polecacie programy?

Czy jesteście zwolennikami "więcej znaczy lepiej" czy może ograniczacie się do precyzyjnego określenia tematyki Waszych prac bez luźnych skojarzeń?


RE: Indeksacja i słowa kluczowe - arturm - 2013-03-29

Tak na szybko. Odnośnie słów kluczowych i różnych banków jest gdzieś tabelka, musisz poszukać.
Opisuj zawsze po angielsku (tłumacze na stronach są beznadziejne) przy obróbce zdjęć, wtedy nie będziesz musiała opisywać w każdym banku osobno. Większość banków przyjmuje 50 słów kluczowych, także zrób trochę więcej i najwyżej usuniesz. I nie spamuj zbytnio bo będą odrzuty.


Odp: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - serav - 2013-03-30

Gdy znajomość angielskiego jest kiepska, tłumacze online dają radę ?


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - Ariene - 2013-03-30

serav, tylko jeśli korzystasz z kilku jednocześnie, bo bardzo często jest tak, że co tłumacz to inne wyniki.


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - oxygenka - 2015-05-02

Są zmiany na Fotolii ale mam mały problem z iindeksacją.. wszystko zrobiłam jak trzeba ( zgodnie z instrukcją) albo mi sie tak wydaje ale nadal jak  chcę wrzucić fotkę do rozpatrzenia to pokazuje mi się komunikat  "Masz zamiar wysłać 1 plik. Plik bez ukończonej indeksacji zostanie zapisany, ale nie będzie przekazany do rozpatrzenia." i nie wiem co zrobiłam nie tak Icon_cry


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - Esdras - 2015-05-02

stawiam na kategorie (musisz zaznaczyc wszystkie opcje) albo slowa kluczowe max30!!!!!!!!!!!!!!!!!!


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - oxygenka - 2015-05-02

(2015-05-02, 21:26:39)Esdras napisał(a): stawiam na kategorie (musisz zaznaczyc wszystkie opcje)  albo slowa kluczowe max30!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kategoriw wyczerpałam na maxa. ..słowa kluczowe 28/30... tytuł i słowa kluczowe po angielsku, 

(2015-05-02, 21:33:14)oxygenka napisał(a): kategoriw wyczerpałam na maxa. ..słowa kluczowe 28/30... tytuł i słowa kluczowe po angielsku, 

i dalej nic z tego..wypełniłam dokładnie wszystko...i nadal ten sam komunikatIcon_wink

(2015-05-02, 21:33:14)oxygenka napisał(a): kategoriw wyczerpałam na maxa. ..słowa kluczowe 28/30... tytuł i słowa kluczowe po angielsku, 



i dalej nic z tego..wypełniłam dokładnie wszystko...i nadal ten sam komunikatIcon_wink

już jest okSmile


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - yuma2 - 2015-05-03

Faktem jest, nowy upload i indexacja na Fotoli jakby troche lepsza. Tzn glownie chodzi mi o wybor kategori i -pod, jakby bardziej ludzkie i pogrupowane bardziej domyslnie, niby te same a jednak.
Pytanko do Was, czy bedziecie obcinac wszystkie zdjecia teraz do 30 keywords by zmiescic sie w Fotoli i w takiej formie wysylac na inne stocki czy jednak planujecie zmieniac je na potrzeby Fotoli?
Ja zazwyczaj oganiczam sie do max 30 tak czy inaczej, jednak mam sporo zdjec gdzie jest ich wiecej i czekaja na wyslanie. Ciekawi mnie takze czy silnik Fotoli bedzie bral pod uwage wszystkie keywords ze zdjec wrzuconych przed zmiana? jesli tak to chyba warto poustawiac w kolejnosc, ale to chyba wynajme kogos w Chinach do tej pracy, bez obrazy ja po prostu nie mam cierpliwosci.

(2015-05-02, 21:19:28)oxygenka napisał(a): Są zmiany na Fotolii ale mam mały problem z iindeksacją.. wszystko zrobiłam jak trzeba ( zgodnie z instrukcją) albo mi sie tak wydaje ale nadal jak  chcę wrzucić fotkę do rozpatrzenia  to pokazuje mi się komunikat  "Masz zamiar wysłać 1 plik. Plik bez ukończonej indeksacji zostanie zapisany, ale nie będzie przekazany do rozpatrzenia." i nie wiem co zrobiłam nie tak Icon_cry

Chodzilo o to ze zdjecia ktore zaindexowalas poprawnie beda wyslane do rozpatrzenia, ale jesli jest tam wiecej zdjec do indexacji ale nie zostaly dokonczone, one nie beda.
Troche ten komunikat dziwnie brzmi, nawet po angielsku.


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - fotorince - 2015-05-03

(2015-05-03, 17:54:54)yuma2 napisał(a): Faktem jest, nowy upload i indexacja na Fotoli jakby troche lepsza.

Dla mnie katastrofa.
Podwójna robota bo po pierwsze słowa kluczowe mam już wcześniej wpisane i oczywiście więcej niż 30 a nowy "genialny" system Fotolia nie pokazuje ile jest słów już wpisanych i samemu trzeba liczyć....po drugie w starej wersji można było dość łatwo najważniejsze słowa kluczowe przenieść na początek a teraz....kończy się to tak że wpisuję je od nowa-masakra ta ich zmiana "na lepsze", przynajmniej dla mnie.


RE: Indeksacja i słowa kluczowe w Fotolia - yuma2 - 2015-05-03

(2015-05-03, 19:47:55)fotorince napisał(a): Dla mnie katastrofa.
Podwójna robota bo po pierwsze słowa kluczowe mam już wcześniej wpisane i oczywiście więcej niż 30 a nowy "genialny" system Fotolia nie pokazuje ile jest słów już wpisanych i samemu trzeba liczyć....po drugie w starej wersji można było dość łatwo najważniejsze słowa kluczowe przenieść na początek a teraz....kończy się to tak że wpisuję je od nowa-masakra ta ich zmiana "na lepsze", przynajmniej dla mnie.

Tu masz calkowita racje, musze kopiowac slowa i sprawdzac w programie ile mam, zmusza mnie to do upladu calych serii zdjeciowych na raz by oszczedzic sobie pracy. Jeszcze w kategoriach rozdrobnili np warzywa na poszegolne sztuki, chyba za wczesnie sie podniecilem Smile