Stock Board - forum fotografii stockowej
Rozterki nowego stockera - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Rozterki nowego stockera (/watek-rozterki-nowego-stockera.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Rozterki nowego stockera - Borys01 - 2013-12-17

Mam takie pytanie, mam dylemat czy wstawić i w jakiej licencji ( normlanie RF czy Editorial) ewentualnie zdjęcia z parku Sanssouci w Poczdamie (Niemcy)...

Na stockach większość jest w RF ale czy jest to aby zgodne z prawem?
Ogólnie wiadomo, że żadnej zgody na fotografowanie tych budynków nie mam, czyli property release brak.

Jak drodzy forumowicze to widzą?
W jakich licencjach wstawiacie tego typu zdjęcia na Stocki?


RE: Rozterki nowego stockera - craft08 - 2013-12-17

Borys01 to co prywatne to wymaga zgody inaczej pozwą Cię właściciele na kilkadziesiąt tysięcy lub milionów dolarów za brak zgody Property Releaae w licencji RF to samo dotyczy przedmiotów i innych obiektów więc to bardzo trudny temat co można legalnie fotografować do licencji RF.


RE: Rozterki nowego stockera - yanuz - 2013-12-17

hannahbluee - jeśli chodzi o zarobki na stockach, to tak szczerze chyba nikt nie jest z nich zadowolony... Ale jak zaczynałem i tak różnie bywało jeden z moich kolegów stwierdził "Na tych stockach to na internet nie zarobisz". No więc trochę mnie zdenerwował i tak po półtora roku spokojnie nie martwiłem się opłatami na internet. Potem sobie kupiłem co prawda dość tanią puszeczkę Nikona, i obiektyw stałkę, teraz zrobiłem sobie prezent drugi obiektyw też o stałej ogniskowej. A pracuję naprawdę niewiele i do tego przy okazji. W tym roku nie zrobiłem nawet jednej sesji na stocki, opracowuje stare gnioty. No ale miałem niewiele czasu (dłuższa historia i nie na to forum). Ale od przyszłego roku - drżyjcie stocki!!!
hannabluee - warto wysyłać fotografie, dodatkowa satysfakcja jak gdzieś zobaczysz swoje zdjęcia!!!
P.S. To już plany noworoczne - oprócz zarobienia na internet, gadżetu na koniec roku - pewnie znowu obiektyw, zarobienie na wynajem własnego studia.


RE: Rozterki nowego stockera - Borys01 - 2013-12-18

No to nie wiem co o tym myśleć i w jakiej licencji wystawić te zdjęcia z tego parku i czy w ogóle?
A rozumiem, że te Editorial to można spokojnie wstawiać zdjęcia i jest to bezpieczne wyjście?
W Editorial bodajże mógłbym też wstawić zdjęcia z tego parku na których są widoczni ludzie (oczywiście bez ich zgody) ?

Tylko czy druga sprawa czy Editorial się coś sprzedaje?


RE: Rozterki nowego stockera - kreatorex - 2013-12-18

Borys wysyłaj jak leci, fotograf nie może być do końca odpowiedzialny za to co jest na zdjęciach ty nie wiesz gdzie twoje zdjecia są publikowane i komu stok je sprzedaje. wydaje mi sie ze jak będzie problem i po łapach dostanie publikator (gazeta, portal). Dobry edytorial na pewno się sprzeda np. jak masz zdjęcie ObamySmile...Ja mam takie zdanie że od tego są inspektorzy z resztą jedne stoki zdjęcie zamku ci przymną inne odwalą.