Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak fotografować burzę? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Jak fotografować (https://stock-board.info/forum-jak-fotografowac.html)
+--- Wątek: Jak fotografować burzę? (/watek-jak-fotografowac-burze.html)

Strony: 1 2 3


Jak fotografować burzę? - photomim - 2012-06-14

Czytałem gdzieś że do zarejestrowania błysków można użyć flesza jako fotoceli ,niestety nigdzie nie mogę znaleźć tego wątku.Może ktoś wie jak to ustawić? Canon 5d mkII +C 580ex a w razie potrzeb C430ex. Zapytałbym na C Board ale tam zdjęcie nie musi wyglądać dobrze na przybliżeniu 100%


RE: Jak fotografować burzę? - greg801 - 2012-06-15

Długi czas migawki i liczyć na cud Smile


RE: Jak fotografować burzę? - photomim - 2012-06-15

Widziałem zdjęcia z nocnej burzy przy czasach 1/15 i f7-8 ISO 100 jednak robione Twoim sposobem na "B" i wychodziły dobrze tylko po co liczyć na cud skoro wiem że moja lampa odczyta błysk i uruchomi migawkę ale nie wiem jak to ustawić.


RE: Jak fotografować burzę? - hadrian - 2012-06-15

lampa uruchomi migawkę? jesteś pewien ze błysk pioruna jest w stanie wzbudzić fotocele? jak chcesz to połączyć?

ja bym poszedł do jakiegoś elektronika żeby mi zrobił układ z fototranzystorem dopinany do gniazda wężyka spustowego (najlepiej taki z regulacją czułości) ostatecznie sprawdź co robi zwykła zewnętrzna fotocela (pewnie zamyka obwód) i sprawdź co potrzeba do wyzwolenia migawki (pewnie tez zamknięcia obwodu) może podłączenie na pająka zadziała.


RE: Jak fotografować burzę? - fotek - 2012-06-15

Tez pierwszy raz słyszę, ze lampa może wyzwolic migawkę... a dośc dokładnie przeglądałem instrukcje 5D mk II


RE: Jak fotografować burzę? - yanuz - 2012-06-15

Ja sądzę że jest potrzebna wiara... W dawnych czasach gdy królował obraz utajony często moi koledzy pytali o mój wewnętrzny spokój podczas wykonywania bardzo trudnych zdjęć, które nie wiadomo dlaczego wychodziły zdecydowanie dobrze. Odpowiadałem że potrzebna jest modlitwa... W tym konkretnym przypadku powinieneś zastosować przysłonę f=16 lub większą przy czułości 100 ISO, skierować obiektyw w stronę burzy otworzyć migawkę i modlić się aby właśnie w tym momencie grzmotnął piorun... A tak całkiem poważnie - technika techniką i chyba nie do końca nas wyręczy.


RE: Jak fotografować burzę? - KAPA - 2012-06-16

modlitwa jest potrzebna by piorun w nas nie grzmotnął, reszta jest do zrobienia jak najbardziej.


RE: Jak fotografować burzę? - wojtas_k1 - 2012-08-08

Nawet jeśli byłoby to możliwe będzie już raczej "po ptokach"Icon_wink Ćwiczenia praktyczne z "cudem" dadzą ciekawsze efekty w moim odczuciu - rejestrujesz błyskawicę od momentu pojawienia się na niebie do zniknięcia, nie zaczynasz w trakcie =]


RE: Jak fotografować burzę? - michalganski - 2012-08-09

metoda zamkniętej przysłony, niskiego iso i długich czasów sprawdzona najbardziej. pstrykam tak burze od kilku lat. Ja dodatkowo czasem steruję pilotem. włączam migawkę i zaraz po uderzeniu pioruna ją wyłączam. Smile efekty są.
edit: fotki robię na manualnym ostrzeniu i wyłączonym VR. jakby co.


RE: Jak fotografować burzę? - yanuz - 2012-08-09

Ostatnio piorun walnął 20 metrów obok mnie... Nie zdążyłem wyjąć aparatu - głuchy byłem potem przez kilka minut...