Stock Board - forum fotografii stockowej
Opinie o iStockPhoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Opinie o iStockPhoto (/watek-opinie-o-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Opinie o iStockPhoto - fotek - 2016-01-23

(2016-01-23, 15:13:56)yuma2 napisał(a): Zauwazyl ktos regularne DL w iStock? Wczesniej mialem doslownie 10 na miesiac od Grudnia jest pomiedzy 3 a 7 dziennie? Ktos cos ? Dodam ze jestem na iStockphoto tylko od roku, wiec nie wiem czy to tak z czasem przychodzi?

To sie ciesz, że masz wzrost. Ja mam od 0-3 dziennie. Dodam, ze jestem tam od 12 lat Smile
Kilka, kilknaście i kilkadziesiąt dziennie to juz historia


RE: Opinie o iStockPhoto - yuma2 - 2016-01-23

Dziekuje za odpowiedzi, w takim razie ciesze sie poki jest z czego, bo jutro moze byc gorzej Smile


RE: Opinie o iStockPhoto - TaWhy - 2016-02-02

Ja od 8 lat trzymam korone na Istocku. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że mają gdzieś swoich kontrybutorów. Od 4 lat każda zmiana, która miała tam miejsce była wymierzona w portfel kontrybutorów. W ciągu tych czterech lat moja sprzedaż spadła o około 80% i na nic się zdało regularne wrzucanie materiału. Wystarczy wejść na forum Istocka w wątek zarobków, żeby zobaczyć jak beznadziejna jest tam sytuacja. Daje sobie czas jeszcze ten rok i zrzucam koronę, chyba że sytuacja będzie wyglądała tak tragicznie jak w styczniu to zrobię to zdecydowanie szybciej.


RE: Opinie o iStockPhoto - maccio - 2016-02-02

TaWhy, co to znaczy "trzymać koronę"? Spadek 80% w ilości dl, czy wartości sprzedaży w porównaniu do 2012?


RE: Opinie o iStockPhoto - hmc - 2016-02-02

(2016-02-02, 18:44:12)TaWhy napisał(a): Ja od 8 lat trzymam korone na Istocku. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że mają gdzieś swoich kontrybutorów. Od 4 lat każda zmiana, która miała tam miejsce była wymierzona w portfel kontrybutorów. W ciągu tych czterech lat moja sprzedaż spadła o około 80% i na nic się zdało regularne wrzucanie materiału. Wystarczy wejść na forum Istocka w wątek zarobków, żeby zobaczyć jak beznadziejna jest tam sytuacja. Daje sobie czas jeszcze ten rok i zrzucam koronę, chyba że sytuacja będzie wyglądała tak tragicznie jak w styczniu to zrobię to zdecydowanie szybciej.

Po spadku o 80%, to bym się minuty nie zastanawiał, czy zostać na iStockphoto na wyłączność Icon_wink


RE: Opinie o iStockPhoto - fotek - 2016-02-02

(2016-02-02, 21:54:51)maccio napisał(a): TaWhy, co to znaczy "trzymać koronę"? Spadek 80% w ilości dl, czy wartości sprzedaży w porównaniu do 2012?

To znaczy, byc fotografem na wyłacznośc tylko na IS


RE: Opinie o iStockPhoto - maccio - 2016-02-02

Fotek - dzięki za wyjaśnienie.


RE: Opinie o iStockPhoto - isia123 - 2016-02-03

Wg mnie "utrata korony" to zrezygnowanie z wygodnego, rutynowego "tronu", zakasanie rękawów i wzięcie się do roboty! ;-P


RE: Opinie o iStockPhoto - fotek - 2016-02-03

(2016-02-03, 00:27:51)isia123 napisał(a): Wg mnie "utrata korony" to zrezygnowanie z wygodnego, rutynowego "tronu", zakasanie rękawów i wzięcie się do roboty! ;-P

Tu nie ma miesjca na definicje typu "wg mnie". Korona to synonim wyłaczności.... wiem, bo sam zrezygnowałem praiwe 3 lata temu


RE: Opinie o iStockPhoto - TaWhy - 2016-02-03

80% oczywiście od zarobków, pobrania nie mają wiekszego znaczenia dla mnie. Problemem nie są te 20% bo to wciąż bardzo dobre pieniądze, problemem dla mnie jest to, że od 4 lat każdy miesiąc jest gorszy od poprzedniego (patrząc na lata). Na pewno wolał bym zdywersyfikować moje przychody niż być uzależnionym od jednej firmy , która martwi się tylko o swoich akcjonariuszy, a zapomniała o kontrybutorach.