Stock Board - forum fotografii stockowej
Opinie o iStockPhoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Opinie o iStockPhoto (/watek-opinie-o-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Opinie o iStockPhoto - robootb - 2008-09-21

Ich przygotowanie to ustawienie lamp i zdjecie, nic wiecej ;]


RE: Opinie o iStockPhoto - fotek - 2008-09-21

(2008-09-21, 23:17:24)robootb napisał(a): Ich przygotowanie to ustawienie lamp i zdjecie, nic wiecej ;]

Aaa... nie doczytałem, ze "wyglądają jak wycinane". Wydawało mi sie, ze sa wycinane Smile Ale faktycznie, czasami swiatło potrafi wygryźć obrys przedmiotu czy postaci... może trzeba to światło lepiej ustawiac?

Podobna sytuacje miewałem w przypadku ludzi - inspektorzy uwazali,ze białe tło jest szparowane i czepiali sie jakosci izolowania, szczególnie na włosach. No ale to przepalanie tła trzeba robić z czuciem.


RE: Opinie o iStockPhoto - mrowek - 2008-09-22

Mam wielki szacun do inpektorów! Ich znajomość i wiedza sprowadzają mnie na ziemię (mam kiepski aparat, optykę i oprogramowanie. a monitorku nie wspomnę) I nie mam już siły wyprowadzać ich błędu. To przecież też ludzie.


RE: Opinie o iStockPhoto - campsis - 2008-09-22

Jestem ciekaw jakiego programu używają inspektorzy, bo zauważają b. niewielkie błędy. Nie sądzę aby tak dokładnie przeglądali zdjęcia w PS. Kilka razy musiałem poprawiać białe tło mimo iż starałem się to zrobić dokładnie.
Inna rzecz że dobre zdjęcia na białym tle świetnie sprzedają sie na IS, więc uważam że warto pamiętać o starannej obróbce.


RE: Opinie o iStockPhoto - majszter - 2008-09-22

(2008-09-22, 09:45:42)campsis napisał(a): Jestem ciekaw jakiego programu używają inspektorzy, bo zauważają b. niewielkie błędy. Nie sądzę aby tak dokładnie przeglądali zdjęcia w PS. Kilka razy musiałem poprawiać białe tło mimo iż starałem się to zrobić dokładnie.
Inna rzecz że dobre zdjęcia na białym tle świetnie sprzedają sie na IS, więc uważam że warto pamiętać o starannej obróbce.

Pewnie mają możliwość włączenie blinka dla zdjęcia, w PS na pewno jest taka opcja. Wtedy jeśli cześć tła im nie blinkuje, to znaczy, że nie zostało dobrze przepalone. Proste i skuteczne.

W sumie, to na LCD w aparacie już widać, czy tło zostało dobrze przepalone. No chyba, że się robi tak zdjęcia, że potem tło trzeba jeszcze w PS czyścić.


RE: Opinie o iStockPhoto - fotek - 2008-09-22

Wystarczy różczka z wartościa 1


RE: Opinie o iStockPhoto - Ariene - 2009-01-08

A ja już zaczęłam się zastanawiać, czy oni wybierają zdjęcia automatycznie... Wrzuciłam na kilka stocków te same foty... na innych przyjmowane były podobnie, a na iS odwrotnie, czyli te, które wszędzie odrzucili tu przyjęli ... Ważne, że przyjęli... Icon_wink


RE: Opinie o iStockPhoto - Kishano - 2009-01-08

(2009-01-08, 08:13:54)Ariene napisał(a): A ja już zaczęłam się zastanawiać, czy oni wybierają zdjęcia automatycznie... Wrzuciłam na kilka stocków te same foty... na innych przyjmowane były podobnie, a na iS odwrotnie, czyli te, które wszędzie odrzucili tu przyjęli ... Ważne, że przyjęli... Icon_wink

Mam dokładnie to samo...


RE: Opinie o iStockPhoto - klawod - 2009-01-08

Widać chcą mieć coś czego nie ma konkurencja Icon_razz


RE: Opinie o iStockPhoto - Ariene - 2009-01-08

Nie wiem czy to dobry pomysł, bo odrzucają zdjęcia lepsze jakościowo i tematycznie - jeśli sprzedają się na innych tzn, że są chodliwe Icon_wink