Stock Board - forum fotografii stockowej
Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock (/watek-single-image-sale-nowa-forma-sprzedazy-na-shutterstock.html)



RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - ambrozinio - 2014-02-18

Wczoraj był bardzo dobry dzień Icon_mrgreen

[attachment=688]


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - fotek - 2014-02-18

(2014-02-18, 08:01:04)ambrozinio napisał(a): Wczoraj był bardzo dobry dzień Icon_mrgreen

Najważniejszy jest dobry humor w najróżniejszych okolicznościach Icon_cheesygrin


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - ambrozinio - 2014-02-18

W chwilach słabości i smutku mówię sobie tak - zawsze mogło być gorzej Icon_cheesygrin

Ale mimo to uważam, że ta sprzedaż jest i tak ok. Cena malutka, ale zdjęcie na Facebooku też malutkie, reklama czasowa więc jest szansa, że klient powróci jak zobaczy, że na dane zdjęcie miał dużo wejść. Co zauważyłem, nie ma wszystkich zdjęć dostępnych w tej sprzedaży (przynajmniej moich). Pewnie są jakieś kryteria aby się tam dostały (liczba dl, czy "widzi mi się" kogoś z SS)


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - aniaz - 2014-02-18

Ja też zauważyłam, że sprzedają się w kółko te same zdjęcia poprzez FB (te najpopularniejsze z pf), ale ich różnorodność zwiększa się z dnia na dzień Icon_wink


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - GregorK - 2014-02-18

a gdzie można podejrzeć foty wystawione na fb z danego pf ?


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - aniaz - 2014-02-18

Chyba nie można, ja napisałam tylko to, co sama zauważyłam w sprzedaży SODów Icon_wink


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - ambrozinio - 2014-02-18

Pisałem to chyba gdzieś, zauważyłem tworząc reklamę na FB mojej strony. Tam mogę załadować moje zdjęcia z dysku lub wybrać z bazy SS.. Zdjęć z Shutterstock nie ma jakoś dużo, kilkadziesiąt na jakieś słowa kluczowe. Ciekawe jest też to, że nie zauważyłem żadnej informacji na temat tego, że mam za to zdjęcie ponieść dodatkowe koszty. Więc albo idzie to po cichu w ogólnej cenie kampanii reklamowej albo jakoś inaczej.
I też jak pisze Ania, zauważyłem coraz większą różnorodność sprzedawanych zdjęć w tej cenie więc może wybór większej ilości zdjęć się systematycznie powiększa.


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - MattZ90 - 2014-02-18

(2014-02-18, 08:27:51)ambrozinio napisał(a): reklama czasowa więc jest szansa, że klient powróci jak zobaczy, że na dane zdjęcie miał dużo wejść.

No to może założymy wątek, w którym odnajdujemy swoje fotki na fb i "wyklikujemy"? Icon_cheesygrin


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - ambrozinio - 2014-02-18

Czemu nie Icon_cheesygrin
W reklamie Facebooka masz możliwość ustawić kilka zdjęć i masz licznik kliknięć na poszczególne... gorzej ze znalezieniem pewnie ich.. Icon_cheesygrin ale warto walczyć o każde 0,36 Icon_cheesygrin


RE: Single Image Sale - nowa forma sprzedaży na Shutterstock - GregorK - 2014-02-18

czegoś nie ogarniam. .... miałem jakieś 2 DLe w cenie 0,25 i 0,45, to pewnie fejsbukowe, ale osobiście z tym nic nie robiłem, o czym teraz piszecie ... ?