Stock Board - forum fotografii stockowej
[SHaiith] Ocena sesji - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [SHaiith] Ocena sesji (/watek-shaiith-ocena-sesji.html)



RE: [SHaiith] Ocena sesji - SHaiith - 2014-01-29

5200K - 5500K żadne udziwnienie. A w sumie o którą dokładnie chodzi Ci fotkę. Może wtedy coś mi się przypomni


RE: [SHaiith] Ocena sesji - alga38 - 2014-01-30

a w sumie to o wszystkieSmile Na wszystkich masz fajne światełko. Dzięki za info, dziś sobie poeksperymentuję ze światłem, bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji, że nie mogę uzyskać takiego jak Twoje :/


RE: [SHaiith] Ocena sesji - fotek - 2014-01-30

(2014-01-30, 09:36:21)alga38 napisał(a): a w sumie to o wszystkieSmile Na wszystkich masz fajne światełko. Dzięki za info, dziś sobie poeksperymentuję ze światłem, bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji, że nie mogę uzyskać takiego jak Twoje :/

Alina, a jakim Ty konkretnie światłem dysponujesz?


RE: [SHaiith] Ocena sesji - ambrozinio - 2014-01-30

Tu wszystko może mieć znaczenie.. ściany, wysokość sufitu, dyfuzory, odbłyśniki .. ustawienia samej lampy.. no ale przecież to wszystko wiecie Icon_cheesygrin

Światło.. nosisz je w sobie Icon_cheesygrin


RE: [SHaiith] Ocena sesji - SHaiith - 2014-01-30

(2014-01-30, 12:28:11)ambrozinio napisał(a): Tu wszystko może mieć znaczenie.. ściany, wysokość sufitu, dyfuzory, odbłyśniki .. ustawienia samej lampy.. no ale przecież to wszystko wiecie Icon_cheesygrin

raczej nie ma znaczenia, zobacz na fotce z backstage. Światło tylko pada na deskę z mięsem, nie ma opcji, że światło odbija się sufitu czy ściany. Tylko odbija się od blendy. Inna sprawa, że mięso ma inną obróbkę tzn +20 na balans bieli i tint. Ale to nie ma aż takiego znaczenia. Natomiast dużo daje sam softbox, który tworzy ładny cień, który jest ukierunkowany i żadne inne światło nie bierze udziału w oświetleniu sceny. Blenda jest dołożona aby zmniejszyć cienie powstałe w przodu sceny. Tutaj kombinowałem z takim ustawieniem, aby na mięsie mieć odbicie bezpośrednie. Wiadomo, że było kilka przepaleń, które musiałem zniwelować podczas obróbki, tak samo za głębokie cienie.
Stąd słuszne spostrzeżenie kolegi Caniona1, że całość wygląda jak z lekkim efektem HDR.
generalnie dużo obróbki nie było.

Wiem jedno. Kiedyś używałem parasolek, niestety nie dają takiego efektu jak softbox, światło jest płaskie, ponieważ z parasolki ucieka światło na wszystkie strony i odbija się w pomieszczeniu. Przy softboxie nie ma takiej opcji.


RE: [SHaiith] Ocena sesji - alga38 - 2014-01-30

"Alina, a jakim Ty konkretnie światłem dysponujesz?"

systemowa Canona, biała parasolka 80, ale a'la softbox i srebrna blenda, to podstawa którą robię jak błyskam.


RE: [SHaiith] Ocena sesji - ambrozinio - 2014-01-30

(2014-01-30, 13:16:08)SHaiith napisał(a): raczej nie ma znaczenia, zobacz na fotce z backstage.

Źle to sprecyzowałem, chodziło mi bardziej o odbijanie się światła między innymi od przedmiotów (koniaczek, deski też odbijają światło) i ostatnio robiłem sesje ubranek gdzie właśnie światło rozłaziło się na boki (duża powierzchnia) i dopiero przytulenie się do ściany, ustawienie odbłyśnika dało zadowalający efekt Smile .. no ale to było u mnie Icon_cheesygrin więc nie chce się tu mądrzyć za bardzo bo ja nie z tych Smile a Twoje zdjęcia w Twoim zakątku są perfekcyjne i miłe dla oka jeśli chodzi o światło.

Może u Ciebie Alina jest kwestia czasów/przysłon?


RE: [SHaiith] Ocena sesji - alga38 - 2014-01-30

wątpię, ale dziś to rozgryzę, przynajmniej mam taki zamiar Icon_wink


RE: [SHaiith] Ocena sesji - fotek - 2014-01-30

U Shaiitha, który pracuje z TTL lampka trochę zawęża strumień światła. U Ciebie może ono się bardziej rozłazic, jeżeli ustawiasz ja manualnie oraz z uwagi na parasolkę (rozumiem, ze to parasolka dyfuzyjna?

EDIT: Przysłone i ISO już sobie podejrzaqłem Smile


RE: [SHaiith] Ocena sesji - SHaiith - 2014-01-30

(2014-01-30, 14:59:47)fotek napisał(a): U Shaiitha, który pracuje z TTL lampka trochę zawęża strumień światła. U Ciebie może ono się bardziej rozłazic, jeżeli ustawiasz ja manualnie oraz z uwagi na parasolkę (rozumiem, ze to parasolka dyfuzyjna?

EDIT: Przysłone i ISO już sobie podejrzaqłem Smile

Lampę w softboxie na stałe mam ustawiona na 20 mm, bez względu na ogniskową szkła. W środku 2 dyfuzory, wiec równo rozchodzi się światło, tak sądzę.