Stock Board - forum fotografii stockowej
[SHaiith] Ocena sesji - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [SHaiith] Ocena sesji (/watek-shaiith-ocena-sesji.html)



RE: [SHaiith] Ocena sesji - canion1 - 2013-08-16

za przedmówcami. technicznie super ale za tłoczno np nr 12. więcej przestrzeni mniej bałaganu. za ciasne kadrowanie. Zgromadziłeś fajne rekwizyty ale niekoniecznie trzeba użyć wszystkich na jednym zdjęciu Icon_wink


RE: [SHaiith] Ocena sesji - alga38 - 2013-08-16

wszystko super, ale też odczuwam za duży tłok. Przykładowo, po co Ci na zdjęciu nr 7 ta świeża gałązka brzozy na pierwszym planie, 13-tka tak naciapana, że trzeba się przyglądać co to właściwie jest.. Ale i tak wszystko fajne, lubię Twoje zdjęcia i Twoje pomysły Smile


RE: [SHaiith] Ocena sesji - canion1 - 2013-08-16

no i zawsze warto zrobić "test miniaturki" . zwykle wyłapuje sie wtedy zbyt tłoczne kadry.


RE: [SHaiith] Ocena sesji - fotek - 2013-08-16

Dla mnie tez za dużo grzybów w barszczu, ale... myslę, że najlepiej ocenią klienci, czy tak należy, czy może jednak nie. Najlepsze informacje na ten temat ma sam autor (statystyki sprzedaży), a o tłoku na zdjęciach juz nie raz pisaliśmy i sie tylko powtarzamy Smile


RE: [SHaiith] Ocena sesji - alga38 - 2013-08-16

(2013-08-16, 13:48:18)hlynur napisał(a): Alga38-proszę pokaż mi na zdjęciu nr 7 tą gałązkę brzozy. Nie widzę..

ups... bo to 9 jest a nie 7 Smile Widzisz, wszystko w porządku z Tobą Icon_wink


RE: [SHaiith] Ocena sesji - fotek - 2013-08-16

(2013-08-16, 16:15:11)hlynur napisał(a): To co??
Twoje zdrowie....Smile

Kto stawia? Smile


RE: [SHaiith] Ocena sesji - Bridzia - 2013-08-16

Podoba mi się zdj.13 Icon_wink, bo lubię jak jest na gęsto, sama też tak zagęszczam, ale w ilustracji Icon_wink. Piękna jest ta karafka i kielich z ciętego szkła. Jakaś sesja nt. picia? Samo szkło i włosy (kobiety upadłej Icon_wink)..


RE: [SHaiith] Ocena sesji - SHaiith - 2013-08-18

Dziękuję wszystkim za sugestie i porady. Jedno mogę tylko powiedzieć, że na fotkach mam za gęsto i za ciasno. Za dużo elementów jest w kadrze, że w sumie nie wiadomo co jest na zdjęciu. Jakoś tak fotografując nie mogę się opanować Smile
Niestety w moim przypadku jest tak, że nie mam na swoich zdjęciach spójnego tematu, o minimalizmie nie wspomnę. A o jakiejś koncepcji nie wspominając.
Muszę się z tym wszystkim jakoś ogarnąć. Jeszcze raz dzięki za sugestie.
fotoaloja dzięki za miłe słowa, na tobie zawsze można polegać.


RE: [SHaiith] Ocena sesji - GregorK - 2013-08-18

nie przesadzaj, 100 lat mnie albo i więcej nim zacznę robić podobnej jakości fotki do Twoich.
Wymiatasz i tyle.


RE: [SHaiith] Ocena sesji - SHaiith - 2013-08-18

(2013-08-18, 16:20:19)hlynur napisał(a): Doskonale wiem, że łatwo jest krytykować lub wskazywać błędy.
Ale jak masz udoskonalić warsztat bez wskazówek?

Dobre rady kolega prawo, polać mu Smile
Dzięki za wnikliwą analizę.